Menu

VÝZVA - VZNIK NOVÉHO DIVADELNÉHO DVOJVEČERA

Trvanie výzvy: 19. októbra 2015 - 7. decembra 2015

Cieľ výzvy

V týchto dňoch si naplno uvedomujeme absenciu tvorivej energie, ktorú prinášal do nášho divadla festival. Chceli by sme ju aspoň čiastočne nahradiť zaradením mimoriadnej premiéry – dvojvečera autorských inscenácií. Ten prinesie vo finálnej podobe choreografiu nášho tanečníka Tibora Trulika ANDROGÉN, ktorá bola v júni tohto roku uvedená ako "work in progres". Androgén je výzva pre mužov, stať sa vo svojom živote pravdivými a silnými srdcom a duchom, o mužoch, ktorí dokážu vytvoriť bezpečný priestor pre ženu vo svojom narúčí. Druhú časť večera bude tvoriť premiéra tanečnej inscenácie Zuzany Ďuricovej Hájkovej inšpirovaná zážitkami z tohto obdobia, s názvom JADRO. Inscenácia sa venuje otázke mocenského vplyvu na ľudí a skúmaniu princípov, ktoré tvoria skutočné jadro človeka v rôznych časových obdobiach. Tibor Trulik aj Zuzana Ďuricová Hájková uskutočňujú choreografiu bez nároku na honorár. Vaše prostriedky použijeme na vznik autorskej hudby k predstaveniam, realizáciu kostýmovej a scénickej výpravy a realizáciu propagačných materiálov.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 1.7.1999

IČO: 35989611

Ulica: Komenského 12

Mesto: Banská Bystrica

PSČ: 97401

Štát: Slovensko

Príbeh

VÝZVA - VZNIK NOVÉHO DIVADELNÉHO DVOJVEČERA

Ak máte záujem podporiť vznik nového divadelného dvojvečera, dvoch autorských tanečných inscenácií, ak sa vám páčia ich idey, neváhajte a venujte nám svoj dar.

DIVADLOŚTÚDIO TANCA začalo svoju novú divadelnú sezónu silno zasiahnuté "letnou kauzou" týkajúcou sa zrušenia medzinárodného festivalu Dni tanca pre vás. Na uskutočnenie jeho11.ročníka získalo grantovú dotáciu od Ministerstva kultúry SR, avšak v auguste 2015 sa predseda Banskobystrického samosprávneho kraja rozhodol nepodpísať dotačnú zmluvu na uvedený projekt. Toto rozhodnutie bolo nielen tvrdým zásahom do dramaturgie nastávajúcej divadelnej sezóny, ale nieslo so sebou aj poškodenie mena a kreditu nášho divadla. Rozhodli sme sa nemlčať a prejsťna sériu verejných diskusií, ktoré objasňujú okolnosti v hlbšom súvise a od septembra napredujeme spoločne s kolegami z Bábkového divadla na Rázcestí, ktorých postihol rovnaký osud s projektom Stop extrémizmu. To je naša občianska povinnosť. Avšak pokračujeme aj v našej umelckej činnosti a tento stav pretavujeme do toho nám najvlastnejšieho- umeleckého diela.

Ďalšie informácie

Facebook
Divadlo Štúdio tanca

Web
www.studiotanca.sk

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?