Menu

Zúfalo a s nádejou Vás prosíme o záchranu rodiny

Trvanie výzvy: 3. decembra 2015 - 11. februára 2016

Cieľ výzvy

Vyplatenie dlhu v Sociálnej poisťovni a v zdravotnej poistovni

Autor výzvy

Príbeh

Zúfalo a s nádejou Vás prosíme o záchranu rodiny

Prosíme Vás prečítajte si našu prosbu,sme úplne už v koncoch.


K tomuto rozhodnutiu sme sa odhodlávali veľmi dlho , pretože sme si vedomí , že tu na portáli sú všelijaké príbehy a osudy ktoré potrebujú vašu pozornosť a pomoc , ale my sme už naozaj zúfalí, so silami a s nervami v koncoch a nedokážeme si sami pomôcť a žiaľ nemáme sa ani na koho obrátiť. My sami sme doposiaľ pomáhali kde sa dalo a v živote by sme si nemysleli že sami budeme raz žiadať o pomoc. Žiaľ kvôli 7 mesačnému obdobiu keď manžel prišiel o prácu sme sa dostali do takej situácii v akej sme. Hrozí nám že prídeme o strechu nad hlavou. Manžel aby sa mohol zamestnať tak mu zamestnávateľ povedal nech si založí živnosť , lenže po čase manžel prišiel o prácu a tým sa začali naše problémy. Keďže ako živnostník bez práce sa dostal do situácie , že v Sociálnej poisťovni a v zdravotnej poisťovni má dlžobu kvôli ktorej nám hrozí exekúcia pretože to rieši spoločnosť na vymáhanie pohĺadávok. A keďže ja som tiež nezamestnaná bez príspevku v nezamestnanosti, keďže vraj nemám na neho nárok , tak sme celý ten čas žili z rodinných prídavkov a z príspevku na kompenzáciu pre syna epileptika. Žiaľ moje oči neslúžia tak ako by mali , takže ak sa mi aj naskytne nejaká pracovná príležitosť , tak sa neuveriteľne bojím že ju nezvládnem , pretože nevidím dobre a na operáciu nemáme peniaze, aj keď mi hrozí slepota. Najhoršie je, že je to začarovaný kruh, bez práce sa na operáciu nedostanem nikdy a bez operácie zasa do práce nebudem vedieť nastúpiť.
Žial z 88 € pre 4-člennú rodinu sa vyžiť nedá ,nech robíme čo robíme žiaľ vyše 3 000 € naškrabať nevieme. A to je iba suma dlhov v Sociálnej a v zdravotnej poistovni. Odpojili nás aj od plynu , my len dúfame že zima nebude veľmi studená,nejako ju budeme musieť prežiť. Elektrinu ešte chvalabohu máme, pretože sme predali všetko čo sa dalo speňažiť . Vieme že tento príspevok bude trocha nezvyčajný, pretože nežiadame o finančnú pomoc, aj keď momentálne možno to by bolo najideálnejšie, ale snažíme sa situáciu vyriešiť tak aby sme neukrátili ľudí ktorí sú na tom  po zdravotnej stránke zle. Zostáva nám posledné riešenie ako by sme mohli zaplatiť dlhy v daných inštitúciách, zdedili sme totiž obrovský pozemok 6100 m2 aj so starým domom z predminulého storočia. Predajom pozemku by sme naše dlžoby vedeli vyplatiť , lenže nedarí sa nám ho predať,a preto sa obracieme na Vás. Veľmi pekne , úctivo a s pokorou Vás prosíme ak by mal niekto záujem o krásny rozľahlý pozemok  na polosamote, alebo ak by vedel o niekom kto by mal záujem , tak Vás prosíme dajte nám vedieť.Pozemok je naozaj krásny a nebyť tejto nevyriešiteľnej situácie tak by sme ho v živote nepredali .Alebo pomôcť nám dať dokopy tú sumu na vyplatenie dlhov.Naozaj sa nemáme na koho obrátiť , ja rodinu nemám a mažel má iba rodičov , ktorí nám nevedia pomôcť . Prosíme Vás pomôžte zachrániť našu strechu nad hlavou a našu rodinu, žiaľ čas hrá proti nám a nechceme s deťmi stráviť Vianoce na ulici, oni za nič nemôžu.
Dopredu ďakujeme za každú odozvu, reakciu a taktiež ďakujeme za Váš čas ktorý ste venovali prečítaniu nášho zúfalého príspevku.

Na záver hádam jedno motto , ktoré prízvukujeme aj našim deťom :
"Nie je hanba padnúť na dno,hanba je nepostaviť sa a ísť ďalej (aj keď s cudzou pomocou)"

Všetkým ľuďom prajeme pokojný čas adventu a následne šťastné a veselé Vianoce strávené v kruhu najbližších a hlavne v pohodlí domova.

S pozdravom a s nádejou rodina Szabová.

Dlh v Sociálnej poisťovni ku dňu 7.12.2015    - 2143,64 €

Dlh v zdravotnej poisťovni ku dňu 7.12.2015  -  854,13 €Aktualizácie

.....12. dec 2015

Tak akoby sme ešte toho nemali dosť , tak sa nám pre zmenu dnes pokazila aj pračka , odtrhol sa bubon , takže máme aj po pračke :-( 

Ďakujeme12. dec 2015

Veľmi pekne ďakujeme pani/slečne Barbore Cimrovej za jej príspevok . Naozaj si vážime každý jeden príspevok . Ešte raz obrovská vďaka .

Veľké ďakujem !11. dec 2015

Obrovské ďakujem anonymnému darcovi z 11.12.2015, neskutočne si vážime Vašu pomoc a podporu . Ste úžasný človek .

Poďakovanie8. dec 2015

Anonymnému darcovi ďakujeme z celého srdca veľmi pekne za jeho príspevok . Veľmi si to vážime .

S pozdravom rodina Szabová

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?