Menu

Pomoc pre rodinku, ktorej vyhorel byt Rodinka Babiakových

Trvanie výzvy: 10. decembra 2015 - 29. februára 2016

Cieľ výzvy

Našim cieľom je vyzbierať aspoň nejakú čiastku na pokrytie a pomoc základných vecí, ako napríklad kozmetiku, detské potreby, oblečenie, potraviny, rekonštrukciu bytu- prosto čokoľvek, čo sa im v tejto hroznej životnej situácii zíde. Ďakujeme všetkým dobrým ľuďom.

Príbeh

Pomoc pre rodinku, ktorej vyhorel byt Rodinka Babiakových

Prosíme všetkých dobrých ľudí o pomoc pre mladú rodinku Babiakových z Banskej Bystrice

Stala sa strašná nehoda. Dňa 9.12.2015 okolo 19 tej hodine začalo horieť v byte na druhom poschodí na Tatranskej ulici č 72, v Banskej Bystrici, časť Sásová. Mladá, inak veľmi sympatická, milá a hlavne milujúca maminka uložila svojho 11 mesačného  synčeka spinkať pri zapálenej nočnej lampičke. Zavrela dvere a išla sa ešte povenovať svojej trojročnej dcérke do detskej izby, kde tiež privrela dvere aby malý mohol nerušene spinkať...
... po niekoľkých minútach zacítila čudný zápach. Išla skontrolovať malého a na spálni sa už nedali otvoriť dvere. Silou ich vytlačila vyšľahli plamene. Skrat nastal v lampičke. Schytila detičky v pyžamkách a utekala preč k susedom prosiť o pomoc. Hasiči uhasili požiar až po niekoľkých hodinách. Všetko, čo bolo v byte, zhorelo. Veľmi smutné. Naštastie sa maminke ani drobčekom nič nestalo. Ocko bol v tom čase v práci, no hneď, ako sa to dozvedel, utekal na pomoc.  Keď my ostatní pečieme a chystáme sa na sviatky, oni prišli o celý svoj majetok, doklady a hlavne o strechu nad hlavou. Pomôžme im ju získať späť. 

Ďakujeme.

video ako byt horel si môžete pozrieť tu: 

http://www.bystricoviny.sk/spravy/foto-mohutny-poziar-bytu-na-tatranskej-ulici-v-sasovej/

Aktualizácie

Navýšenie sumy+ poďakovanie15. dec 2015

Milí darcovia, 

v pôvodnom pláne bolo urobiť zbierku a dať jej formu, aby rodina nebola zahltená darmi, ktoré by nevyužila. Samozrejme, s veľkým ohľadom na samotných darcov, nech by poskytli čokoľvek. Výzvu sme po spoločnej dohode zadali so sumou 2,500Eur. Keďže ide o veľmi silný príbeh mladej rodinky a navyše pred Vianocami, kedy iní pečú a majú plnú hlavu darčekov a príprav na sviatky, nešťastie hlboko zasiahlo takmer každého. Peniaze sa začali kotúľať smerom k rodinke a tak sme opäť schválili navýšenie sumy na 5,000Eur. Portál ĽudiaĽuďom sa nám snažil všemožne pomôcť- výzvu nám po prosbe okamžite schválili, zverejnili a zavesili na hlavnú stránku webu na prvé miesto v príbehoch. Okrem toho začali reagovať rôzne médiá, ktoré chceli zviditeľniť potrebnú pomoc rodine, či už išlo o televíziu a printové, či internetové médiá. Tak sme sumu navýšili na 10.000Eur. Dnes, keď sa blížime k naplneniu cieľa, sme sa rozhodli výzvu navýšiť na 12.000 Eur.
Táto suma bude konečná, pretože si uvedomujeme, že ide o veľkú sumu peňazí a pomohli sme, ako sa dalo. 

Milí priatelia, ďakujeme Vám za každý cent. Za každé euro tisícnásobne. Presvedčilo nás to, že Slováci sú súdržní, prajní a ochotní pomôcť. Rodinke sa pomáha naozaj všemožne- od dodávky materiálov, farieb, ľudského úsilia, peňazí, oblečenia, jedla, až po dobré slovo, povzbudenie. To je láska k človeku. A je veľmi dôležitá, pretože nikdy nevieme, kedy takúto pomoc budeme potrebovať my. Pretože život nie je jednoduchý a osud je nesmierne vrtkavý.

Okrem toho sa pomáha aj susedom nad, ktorí boli vydymení, aj susedom pod, ktorí boli vytopení.

Veľké poďakovanie patrí p. Zerolovej, Dadke Úradníkovej, Pizzerii Evijo, robotníkom, portálu ako ho familiárne nazývame LuLu, susedom za pochopenie a pomoc, televíziám a iným médiám, ktoré uverejnili tento príbeh, jednotlivcom, ktorí pomáhali so zbierkou potrebných vecí- ošatenia, drogérie, jednotlivcom, ktorí mobilizovali ostatných k pomoci, tým, ktorí neváhali pomôcť, ale aj Vám všetkým. 

S úctou a prianím, aby sa Vám tisícnásobne vracalo dobro, ktoré dávate,

Ingrid Škropeková
overovateľ

Zvýšenie cieľovej sumy11. dec 2015

Milí darcovia, podporovatelia, navýšili sme celkovú sumu na 5 000,- Eur z dôvodu väčšej pomoci rodine, nakoľko odhadovaná škoda bude mnohonásobne vyššia. 

Ďakujeme Vám za každý jeden cent tisíckrát. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?