Menu

Túžim sa vrátiť do práce, pomôžete mi?

Trvanie výzvy: 23. decembra 2015 - 23. decembra 2016

Cieľ výzvy

Cesta o opätovnému zamestnaniu. Touto cestou prosím všetkých dobrých ľudí o finančnú pomoc pre zakúpenie špeciálneho autíčka, ktoré sa volá Elbee. Vyrába ho česká firma a je špecifické tým,že hendikepovaný človek si ho môže odšoférovať priamo s invalidného vozíka.

Autor výzvy

Príbeh

Túžim sa vrátiť do práce, pomôžete mi?

Túžim sa vrátiť do práce, pomôžete mi?

Krásny vianočný čas prajem všetkým.

Volám sa Lucia,mám 34 rokov a od svojich 11 rokov som na vozíku,kôli ochoreniu,ktoré sa volá svalová dystrofia.

Mojím životným mottom je: "Nikdy sa nevzdávať"a hoci mi život často kladie polená pod nohy,snažím sa žiť dôstojne a s nadhľadom.Vyštudovala som operný spev a pár rokov som pracovala ako učiteľka hudby.Avšak toto,mnou milované povolanie som musela opustiť,hoci som sa vypracovala na vedúcu hudobného odboru,pretože ma nemal kto voziť 30km do práce.Teraz som doma,ale deti mi chýbajú.Som presvedčená o tom,že človek,ktorý má poznatky v akejkoľvek profesii je povinný dávať ich dalej,pretože sme ich nedostali preto,aby sme si svoje talenty,či schopnosti nechávali pre seba,ale aby sme ich odvozdávali dalšej generácii.Nemám príležitosť zarobiť si peniaze a tak touto cestou prosím všetkých dobrých ľudí o finančnú pomoc pre zakúpenie špeciálneho autíčka,ktoré sa volá Elbee.Vyrába ho česká firma a je špecifické tým,že hendikepovaný človek si ho môže odšoférovať priamo s invalidného vozíka.Vyhne sa tým komplikáciám,ako je nekonečné a často krát únavné prekladanie z vozíka do aute či skladanie vozíka do kufra,ako je to bežné pri prerobení klasického auta na ručné ovládanie.

Ten pocit nasadnúť do auta a jednoducho ísť by som chcela zažívať.Na to,aby som mohla tento pocit okúsiť je potrebné mať aj vodičský preukaz a kedže stojí viac,ako priemerný slovenský plat,prosím touto cestou aj o peniažky naň.

V budúcom roku by som sa chcela prihlásiť na Univerzitu Komenského,kde by som si chcela rozšíriť vzdelanie odborom muzikologia.

Miera samostatnosti, mobility a integrácie je prioritná pre každého vozíčkara.Veľmi si želám dostať šancu na život,aký vedú zdraví ľudia.Pomôžte mi v tom.

Dakujem Vám za každý jeden finačný dar.Nesmierne si cením každého človeka,ktorému nieje ľahostajný osud hendikepovaných ľudí.

S úctou Lucia.

PS:V prílohe posielam link na Elbee...


Aktualizácie

Posielam Vám video,kde od siedmej minúty spievam celú skladbu...27. dec 2015

Benefičný koncert,kde od siedmej minúty spievam celú skladbu...

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?