Menu

Existenčný problém pre 4 člennú rodinku

Trvanie výzvy: 19. januára 2016 - 31. decembra 2016

Cieľ výzvy

Uhradenie nájomného, školských poplatkov, cestovného deťom do školy, potraviny, drogéria, oblečenie.

Príbeh

Existenčný problém pre 4 člennú rodinku

Veľmi potrebujú Vašu pomoc

Chcela by som veľmi pomôcť jednej mamine s tromi deťmi ( 6 dievčatko, 14 mládenec, 18 slečna ) v núdzi. Bývajú v Považskej Bystrici v podnájme, vydarený tatko od nich odišiel a na deti platí len občas, lebo nemá prácu. Mama si našla prácu, ale za minimálnu mzdu za cca 300 eur a nejaké drobné a k tomu má len rodinné prídavky 23,52 eur na dieťa. Musí zaplatiť podnájom 330 eur mesačne, lebo skončia na ulici. Musí deťom zaplatiť stravu v škole každému po cca 20 eur plus cestovanie do školy, nakoľko je škola vzdialená. Obraciam sa preto na vás s veľkou prosbou hlavne o finančný príspevok, prípadne materiálnu pomoc v podobe potravín a drogérie. V zime sme im poslali čižmy (pre mamu a syna), lebo v snehu chodili v teniskách. Na Mikuláša sme deťom poslali mikulášske balíčky, lebo keď mi napísala, že deti na Mikuláša nič nedostanú, lebo nemá im za čo niečo kúpiť, tak som to nemohla nechať len tak.Tá maličká 6-ročná dcérka sa až rozplakala od dojatia a radosti, keď jej balíček mamina dala. Teraz sme im poslali jarné a letné oblečenie, ktoré sme kúpili. nejaké tričká, letnú obuv a podobne. Tá maličká má vážne zdravotné problémy a potrebovala inhalátor. Moja sestra napísala tiež do nejakej skupiny na FB, kde sa pomáha, či by niekto nemal inhalátor, ktorý už nepotrebuje. Ozvala sa jedna pani, že jej pošle peniaze aby si ho mohla kúpiť.To sme ani nečakali. Naozaj peniaze jej prišli a mohla kúpiť inhalátor a iné lieky, ktoré jej doktorka ešte odporučila pre dcérku. Tak isto mama potrebovala tlakomer, lebo má problém s tlakom a musí si ho pravidelne  merať. No kde by zobrala 30-40 eur na tlakomer? Tak sme jej poslali peniaze na tlakomer. Takže aj my sme im už poslali dosť vecí, aj finančne pomohli, ale naše finančné možnosti sú obmedzené. Preto ak by sa niekto našiel a bol ochotný im pomôcť budem veľmi vďačná aj za nich. Tu sú ich rozmery oblečenia, keby ste im chceli nejaké poslať: Najstaršia dcéra nosí M, L, obuv asi 39, syn má 171 cm a je to chudý chalan, obuv nosí tak 40-41, najmladšia dcérka nosí 146 – 152 a  mama nosí XXXL,  52-54, Vopred ďakujem.

Aktuálne:  Mama je stále na PN, bez iného príjmu ako prídavkov na deti a príspevku zo sociálnej poisťovne počas PN-ky. A možno výživného, ak otec niečo vôbec pošle. Najstaršia dcéra cez prázdniny brigáduje, tak tiež trošku pomôže.

Aktualizácie

Využitie finančných prostriedkov27. aug 2016

Z finančných príspevkov boli zakúpené topánky pre deti.

Končne sme sa stretli9. aug 2016

Tak cestou na dovolenku sme sa zastavili aj v Považskej Bystrici, aby som sa konečne osobne stretla s touto rodinkou. Píšeme si už dva roky ale konečne došlo už aj na osobné stretnutie. Privítanie bolo dojemné, radostné a veselé. Konečne sme sa mohli aj vystískať od radosti. Priniesli sme kopu vecí, no najmä školské veci pre deti, ktoré som pre nich dostala od skvelých ľudí.  Najviac sa malá budúca prváčka potešila samozrejme školskej taške s koníkom, ktorá bola plná vecí do školy a kolobežke po mojej dcére. Veci podarovali okrem mňa a mojich kamarátok aj celkom neznámi ľudia, ktorí boli ochotní nakúpiť nové veci a podarovať týmto našim školákom. Veľmi si to vážime a srdečne ďakujeme.

Momentálne je už mama Erika v rukách odborníkov v nemocnici, aby jej pomohli s jej množstvom zdravotných problémov. Tak držím palce a dúfam, že sa konečne bude cítiť zdravotne tak dobre , aby si mohla nájsť prácu a zabezpečiť svoju rodinu. No to je však ešte ďaleko, kým sa natoľko zotaví.

Všetkým srdečne ďakujem za ochotu pomôcť, balíky a samozrejme za finančnú pomoc. Ste úžasní.

PS: Prikladám foto ako sme sa popratali s vecami do auta a ako sedíme spolu s Erikou pri kávičke

Darčeky pre školákov, oblečenie a iné veci sú už pobalené28. júl 2016

Oslovila som moje kolegynky, ktoré majú školákov, či by posunuli nepotrebné školské veci  po svojich deťoch do školy. Oni oslovili zase svje kamošky a stal sa zázrak. Pár ochotných maminiek  sa vyzbieralo a pomohlo mi zabezpečiť školské potreby pre túto rodinku. Je toho veľa a tak veci, ktorých bolo viac ako potrebujú posuniem do centra, kde su tiež maninky v núdzi. Aj tam majú školákov, tak sa veci hodia aj tam. Všetkým ďakujem. Veľmi sa teším na sobotu, kedy im tie veci prinesieme a konečne sa po dvoch rokoch aj stetneme.

Ďalšia pomoc je na ceste :-) a konečne sa stretneme26. júl 2016

Mama tejto rodinky je vďačná za akúkoľvek pomoc a všetkým, ktorí im čosi poslali srdečne ďakuje. No situácia nie je príliš ružová. Mama Erika musí ísť na operáciu bedrového kĺbu, nakoľko lieky od bolesti už nezaberajú a v kĺbe je silný zápal. Takže operácii sa nevyhne. Z toho vyplýva, že práca je v nedohľadne. Z toho, čo dostanú (PN-ka, prídavky na deti a možno niečo od manžela) ako tak zaplatí nájomné a na stravu a ostatné jej ostane veľmi málo. Preto aj pre vás malá suma má pre nich veľkú cenu. Za chvíľu začne škola a zabezpečiť troch školákov bude dosť ťažké. Preto som v  práci oslovila kolegynky, ktoré majú školákov, či nemajú aj použité školské potreby, ktoré by tejto rodinke mohli poslať. Už mám nejaké veci sľúbené. Dokonca bude aj školská taška pre prváčku, čomu sa najviac teším. A viete čo? Konečne sa osobne stretneme. Po dvoch rokoch písania si sa konečne aj uvidíme na živo. Veľmi sa na seba tešíme. A samozrejme mám už veľkú krabicu pripravenú. Tak držte palce, nech sa všetko podarí.

Najnovšia situácia8. júl 2016

Tak z pohovorov na prácu zatiaľ nič. Žiadna  práca pre maminu nie je taká, ktorá by bola pre ňu vhodná vzhľadom na jej zdraotný stav a okolnosti.  K vysokému tlaku a mdlobám, následnej chvíľkovej hospitalizácii sa pridal zrejme aj zápal stehenného kĺbu. Je možné, že to celé skončí operáciou. Ale to už potom fakt neviem, ako si poradia. Preto stále prosím o pomoc tejto ťažko skúšanej rodinke. Nájomné majú uhradené do 20.8., na ďalšie mesiace nemá peniaze. Ak dovtedy nevyrieši svoje zdravie a nenájde si prácu, neviem čo sa stane. Pomohol by zázrak. A následne ju čakajú septembrové školské  poplatky trom deťom do školy , vrátane školskej tašky pre prváčku a ďalších výdavkov, veď to poznáte . Ufffff.

Otcov príspevok16. jún 2016

Tak včera bol konečne súd o výživné a záver je taký, že otec musí platiť mesačne určenú čiastku už od 1.7.. Aspoň niečo. Otec je zatiaľ bez práce ale nejaká sa mu už čoskoro naskytne. Tak dúfam, že v nej bude spokojný a bude môcť svojej rodine konečne finančne pomôcť.

Potravinový balík16. jún 2016

Včera som poslala plnú krabicu trvanlivých potravín a iné dobroty. Patrik mal včera narodeniny, tak si môžu urobiť trošku oslavu.

Vďaka Vám9. jún 2016

Všetkým Vám s Erikou a jej deťmi mnohokrát ďakujeme za pomoc. Nebyť skvelých ľudí, ako ste VY, rodinka by už bola dva mesiace na ulici.

Zvýšenie nájomného7. jún 2016

Tak sme sa dozvedeli, že nájomca, ktorý rodinke prenajíma byt, tak im zvýšil nájomné od 1.7.2016 o 20 eur mesačne. To je fakt neskutočné svinstvo. Veď vidí, že mama nemá prácu a sú na tom finančne fakt zle. Zrejme ich potrebuje dostať z bytu. Vydierač jeden.

Balík k MDD posielam zajtra30. máj 2016

Letné tričká, kroxy, potraviny, drogéria a sladkosti k MDD zajtra posielam.

Čo sa nové udialo23. máj 2016

Tak situácia sa zmenila, ale nie veľmi k dobrému. Mama Erika dostala minulý týždeň výpoveď, stále je na PN-ke a behá po doktoroch a vyšetreniach. Na jedno vyšetrenie ju objednali až na júl. Dnes bola na očnom vyšetrení, kde jej zistili vysoký vnútroočný tlak, čo môže spôsobovať tie závrate, ktoré ju dostali na PN-ku. Podľa všetkého bude musieť nosiť iné okuliare, takže zase ďalšie výdavky. Poslali sme im teraz letné oblečenie, potraviny a ďalší balík pomaly dopĺňame podľa potreby. Chystáme aj nejaké drobnosti deťom k MDD.

Sype sa to na nich z každej strany, nie a nie sa z toho vyhrabať. A najtvrdší oriešok ich čaká v jeseni, keď pôjde najmenšia dcérka do školy a najstaršia bude mať stužkovú. Pre nedostatok peňazí mama nechce ísť. Bude rada, keď ssa jej podarí našetriť na šaty pre maturantku. Ale urobíme všetko preto, aby na tejto významnej udalosti boli všetci spolu.

Ďakujem všetkým darcom za príspevky pre nich. Veľmi si to vážia.

Posielame ďalší balík15. máj 2016

Najmenšia slečna mala narodeniny, tak jej posielame nejaké darčeky. Medzi iným aj školské veci, lebo v septembri by mala byť z nej prváčka. Ešte však musíme dovtedy zohnať nejakú peknú školskú tašku. Uff. Aj ostatným nejaké praktické veci a drobnosti.

Použitie finančných príspevkov11. máj 2016

Z finančných príspevkov boli uhradené poplatky v škole syna a staršej dcéry a v škôlke. Ďakujem za nich.

Poďakovanie11. máj 2016

Chcem sa z celého srdca poďakovať darcom za finančnú pomoc tejto rodinke. Veľmi, veľmi im to pomáha prežívať. Mama je momentálne zase na PN-ke, nakoľko pre náhle problémy s vysokým tlakom omdlela a skončila v nemocnici. Na šťastie je už doma, ale nemôže ešte nastúpiť do práce. Tým pádom z tej minimálnej mzdy dostane ešte väčšie minimum. To všetko bolo zrejme aj z tých stresov, ktoré prežíva aby prežila aj s deťmi.  Vďaka Vášej pomoci môže uhradiť nájomné na ďalší mesiac.

Posielam zajtra ďalší balík12. apr 2016

Zajtra posielame ďalší balík s letným oblečením, potravinami a nejakými sladkosťami pre deti.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?