Menu

Rehabilitácie pomôžu Katke naučiť sa chodiť

Trvanie výzvy: 8. februára 2011 - 8. februára 2012

Cieľ výzvy

Chceme zabezpečiť Katke rehabilitácie v Maďarsku, ktoré jej pomôžu naučiť sa chodiť.

Príbeh

Rehabilitácie pomôžu Katke naučiť sa chodiť

Náš anjelik Katka si zaslúži krajší a plnohodnotný život, v ktorom bude vedieť chodiť a bude sa smiať ako iné deti

Katka je naše tretie dieťa. Narodila sa 10.novembra 2008 v 39. týždni tehotenstva cisárskym rezom. Vážila 2650 gramov, merala 49 centimetrov a z pôrodnice sme si ju domov viezli ako zdravé dieťa. Čo iné si človek môže od života priať, než mať doma tri zdravé deti?

Katka rástla a my sme si všimli, že sa k pravej rúčke chová akoby ani nebola jej. Lekárka nás odporučila ku neurologičke, ktorá nám po vyšetrení povedala, že Katka mala krvácanie do mozgu. V tej sekunde sa nám zrútil celý svet. Diagnóza pôvodne znela spastická hemiparéza vpravo, teraz máme už spastickú triparézu s prevahou vpravo.

Katka ešte nechodí, nerozpráva a celú pravú stranu má skrátenú. Nožičku už má o 1,5 centimetra kratšiu, čo je na jej vek priveľa. Rada by som touto cestou poprosila každého, kto má v sebe aspoň troška citu pre druhého, nech nám pomôže. S Katkou sme absolvovali už tri rehabilitačné pobyty v Maďarsku, kde dva razy do dňa dostáva magnetoterapiu a špeciálne masáže. Jej stav sa tam výrazne zlepšil. Už urobí pár krôčikov a liečba prospieva aj jej psychike. Týždenný pobyt nás bez stravy a cesty stojí okolo 500 eur. Žiaľ, na Slovensku podobnú terapiu nikto neposkytuje a poisťovňa tuto liečbu neuhrádza.
Pomôžte Katke a prispejte nám na túto liečbu! Človek nevie čo má, kým to nestratí. Myslím na zdravie, lebo nič cennejšieho v živote nemáme. Chcela by som, aby môj anjelik Katka mohla žiť plnohodnotný život. ĎAKUJEM.Momentálne sme už po 5 tej rehabilitácii a vďaka tým rehabilitáciám Katka už ako tak vie chodiť ale čo ma tak veľmi neteší je jej pravá ruka nie a nie ju používať a ešte Katkina mentálna stránka ešte stále nerozpráva .Ale po každej rehabilitácii vidím zmenu k lepšiemu ako po fyzickej stránke tak aj po psychickej a to ma drží nad vodov .Chcela by som sa v mene mojej dcéry poďakovať každému kto nám finančne pomohol lebo my by sme to asi nezvládli ale ešte nemáme vyhraté . Katka potrebuje takýchto rehabilitácií veľa do 6tého roku aspoň každý druhí mesiaca . Ale toto nezvládneme bez pomoci dobrých ludi . Vopred každému ĎAKUJEME.

Aktualizácie

8. feb 2011

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?