Menu

Moje deti sú mi všetkým

Trvanie výzvy: 18. februára 2016 - 18. februára 2017

Cieľ výzvy

Pomoc v ťažkej životnej situácii matke s dvoma deťmi. Získané finančné prostriedky použijem na stravu, cestovné, oblečenie a obuv pre deti, školné a školské výdavky.

Príbeh

Moje deti sú mi všetkým

Chcem sa zodpovedne postaviť k problémom, v ktorých som sa ocitla. Mám deti, pre ktoré žijem, ktoré sú mi všetkým. Ak máte chuť, pomôžte mi zvládnuť túto situáciu príspevkom, ktorý použijem na stravu, cestovné, oblečenie, školné a školské výdavky a možno časť nájmu, kým nedostanem podnikový byt.

Dobrý deň,

touto cestou by som sa chcela obrátiť na všetkých dobrých ľudí s prosbou o pomoc. Som matka dvoch detí 14 a 8 ročné. Synov otec zomrel pred 11 rokmi a dcérin nejaví o nás žiadny záujem, prispieva len 40e mesačne. Už viac, ako sedem rokov žijeme sami. Deti sú školopovinné a ja som riadne zamestnaná. Napriek všetkej snahe som sa dostala do veľmi vážnej finančnej situácie. Pracovala som u súkromníka, ktorý mi nevyplácal mzdu aj niekoľk mesiacov po sebe a preto, lebo som živiteľkou rodiny, som z práce neodišla, kým som si nenašla náhradu. Dostávala som sa do platobných sklzov a tak mi narástol dlh okolo 700e, ktoré som nemala odkiaľ vziať. Banka mi úver neposkytla z dôvodu, že človek v núdzi pre ňu je riziko. Dostala som sa do situácie, že niekoľko mesiacov mám zablokovaný účet exekútorom a bez ohľadu na prídavky, ktoré mi chodia na účet a daňový bonus, ktorý je súčasťou mzdy, mi mesačne nechá vyplatiť bankou len 190 €. Posledný mesiac mi vyplatili dokonca len 77€. O všetkom mám doklady. Siahol mi aj na sirotský, ktorý dostávam na staršieho syna. Keďže podľa mňa koná neoprávnene, dala som žiadosť na prešetrenie jeho postupu voči mne na Komoru exekútorov, kde majú na odpoveď 60 dní. Zatiaľ som sa snažila všetky príjmy smerovať mimo účet, aby sme mali z čoho žiť, ale exekútorovi odchádza splátka tak, ako má. Akurát, že mu nechcem dovoliť siahnuť mu na to, čo patrí mojim deťom. Bývam v podnájme a inú možnosť bývania zatiaľ nemám. V každom podnájme odo mňa pýtali zábezpeku, ktorú som však nemala a toto bol jediný byt, kde boli majitelia ochotní túto vec zohľadniť a zábezpeku mi rozrátali do nájmu. Aktuálne si hľadám bývanie aj s deťmi, čakám na schválenie podnikového bytu na Sliači. Milí darcovia, touto cestou by som chcela poprosiť o finančnú podporu. Nechcem, aby ste za mňa uhrádzali dlhy. Chcem si ich splácať sama ako sa len dá, so všetkou zodpovednosťou. Ale aby som to mohla urobiť, potrebujem pomôcť so stravou pre deti, s cestovným do práce, s poplatkami do školy a s poplatkami spojenými s oblečením a najmä obuvou pre deti. To sú najvyššie výdavky. Chcem sa dostať z dlho, pretože s deťmi nám každú chvíľu hrozí vysťahovanie. Viem, že príbehy tu sú silné a sama by som rada pomohla, keby to bolo v mojich silách, ale momentálne som v situácii, keď túto pomoc sama veľmi potrebujem. Chcem sa všetkým vopred poďakovať, nielen za seba ,ale za všetkých ktorým dokážete pomôcť, pretože ako som sama na vlastnej koži zistila, človek sa dostane do situácie z ktorej sa naozaj dokáže dostať len takouto cestou. Zároveň Vás chcem uistiť, že urobím všetko, aby došlo k náprave, aby som splatila dlhy a dala všetko do poriadku.

Kamila Novotná

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?