Menu

Auto pre Katku

Trvanie výzvy: 25. februára 2016 - 31. mája 2016

Cieľ výzvy

Prosím o pomoc pri zbierke na kúpu auta

Príbeh

Auto pre Katku

Už je tu jar, a s ňou a výlety, návštevy príbuzných, kontroly u lekárov, ... no bez auta to nejde.

Katka je 15,5 ročná slečna. Od narodenia ležiace dieťa, ktoré nevie jesť ústami. Kŕmim ju striekačkami rovno do žalúdka cez PEG. Má DMO, epilepsiu, tracheostomiu. Treba ju čast odsávať z tracheostomie, úst a nosa. Vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť. Nevie si pýtať jesť, piť, ... treba ju polohovať, keďže sa nevie otočiť, sadnúť si,.... 

Manžel mal autonehodu, jemu sa našťastie nestalo nič, no auto je nepojazdné, opraviť sa nedá. Katka v aute, v autosedačke neposedí, musíme ju prevážať v kočiari aby mala pri cestovaní pohodlie. Pri dlhších jazdách potrebujem mať pohodlie aj ja, keď Katku treba aj za jazdy odsávať. Bez odsávačky nemôžeme ísť nikam. Samozrejme v taške nesmú chýbať ani ďalšie potrebné veci (plienky, striekačky, oblečenie, lieky v prípade zhoršenia zdravotného stavu....). Vždy musím byť v strehu. 

Doteraz sme mali Citroen Berlingo, boli sme s ním spokojní. Bolo to auto spoľahlivé, nekazilo sa nám vôbec. Len teraz táto nešťastná udalosť nás donútila poobzerať sa po inom aute. 

Z manželovho invalidného dôchodku a môjho opatrovateľského príspevku nám peniažky vystačia tak akurát na živobytie. 

Čakáme na schválenie žiadosti z UPSVaR o príspevok na kúpu auta. Oslovila som veľa rôznych nadácií, organizácií, sponzorov, kladné odpovede prišli od dvoch nadácií, ktoré nám dali po 500 €. Zatiaľ máme istých 5000 €. 

Nové auto, ktoré sme si vyhliadli stojí 16 000 €. 

Keďže auto nekupujeme na obdobie jedného - dvoch rokov, museli sme sa poobzerať po veľkom - dlhšom autíčku, lebo Katka rastie a onedlho jej bude tento kočiar malý, budeme musieť riešiť ešte dlhší.

Ďakujeme za pomoc. Iveta Burianeková


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?