Menu

Pomoc neželane tehotným a ženám po potrate

Trvanie výzvy: 8. apríla 2016 - 8. apríla 2017

Cieľ výzvy

Kúpa nového technického vybavenia potrebného na realizáciu poradenstva - 2xnotebook a 2x mobilný telefón

Autor výzvy

Dátum vzniku: 1.10.2014

IČO: 45744149

Ulica: Heydukova 14

Mesto: Bratislava

PSČ: 81108

Štát: Slovensko

Príbeh

Pomoc neželane tehotným a ženám po potrate

Pomoc v Poradni Alexis, n.o. poskytujeme najmä prostredníctvom e-mailového a telefonického poradenstva.
Momentálne sme v situácii, kedy nám už jeden notebook a telefón dosluhujú a jedna z kolegýň pracuje na svojom súkromnom notebooku. Aj to je dôvod prečo sme napísali túto výzvu a prosíme vás o pomoc, aby sme mohli zakúpiť nové technické vybavenie, ktoré je pre našu prácu nevyhnutné.

Projekt poradne fungoval viac než 4 roky ako dobrovoľnícky projekt (december 2009 - november 2014). V októbri 2014 sme sa transformovali na samostatnú organizáciu, aby sme zabezpečili profesionalizáciu našich služieb.

Poradňa Alexis, n.o.  je doteraz jediná svojho druhu na Slovensku a poradnstvo je u nás poskytované zadarmo. Projekt počas svojho fungovania vybudoval funkčný systém práce s klientom a každoročne sa o poradenské služby zaujíma čoraz viac ľudí, ktorí hľadajú pomoc najmä v prípade neželaného tehotenstva a problémov spojených so spontánnym alebo umelým potratom. Pri hľadaní riešení v prípade neželaného tehotenstva pomáhame aj mužom, ktorých zaskočilo tehotenstvo ich partnerky, ako aj iným rodinným príslušníkom. V neposlednom rade sa venujeme aj prevencii neželaného tehotenstva. V rámci našej činnosti realizujeme prednášky najmä na základných a stredných školách, kde takisto využívame notebook.

Za celú dobu fungovania sa na nás s prosbou o pomoc obrátilo už vyše 930 ľudí.

Najväčšou devízou organizácie sú pracovníčky a viac než dvadsiati dobrovoľníci (gynekológovia, psychológovia, právnici a iní), ktorí sú stotožnení s víziou organizácie. Pracovníčky sú v krízových situáciách ochotné pracovať bez nároku na odmenu za vykonanú prácu. Pracovníčky poradne majú niekoľkoročné skúsenosti s poradenstvom tejto cieľovej skupine, pričom ich odbornosť je garantovaná ukončením štúdia v oblasti sociálnej práce a psychológie.

Svojím darom nám aj Ty môžeš pomôcť pomáhať najmä ženám a dievčatám v krízových životných situáciách.

Získané prostriedky použijeme na nákup technického zariadenia, ktoré už nutne potrebujeme – dvoch notebookov a dvoch mobilných telefónov.

Každému jenému darcovi veľmi pekne ĎAKUJEME!


Aktualizácie

Kúpili sme prvý telefón 10. 6 2016

Vďaka tým, ktorí ste nás podporili cez túto výzvu, sme zakúpili prvý telefón. Ďakujeme :)

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?