Menu

Bratislave fotogenickej z lásky

Trvanie výzvy: 19. apríla 2016 - 20. mája 2016

Cieľ výzvy

Výstava fotografií Bratislava fotogenická aktivistky a publicistky Hany Fábry Prešpurskej potrebuje okrem lásky k mestu aj peniaze, aby mohla vzniknúť a spustiť aj ďalšie aktivity, ktorých ambíciou nie je nič menšie ako túžba vzbudiť v každom a každej z vás obdiv a lásku k nášmu mestu. K mestu, ktoré je pre nás, duše prešporské, mestom miest. Všetky peniaze, či už sa vyzbiera celá suma alebo nie, budú využité na realizáciu fotovýstavy Bratislava fotogenická, ktorej vernisáž sa uskutoční 2. júna 2016 o 19. hodine v priestoroch divadla Malá scéna v Bratislave. V prípade vyzbierania väčšej sumy peniaze použijem na ďalšie aktivity, venované Bratislave (večery o Bratislave, kniha fotografií Bratislava fotogenická, vznik bratislavskej knižnice, vytvorenie pravidelného priestoru na aktivistické diskusie s verejnosťou ap.).

Autor výzvy

Príbeh

Bratislave fotogenickej z lásky

Vydajte sa zákutiami Bratislavy prostredníctvom výstavy Bratislava fotogenická spolu s jej autorkou - prešporskou dušou, fotografkou, vlastivednou sprievodkyňou, aktivistkou a publicistkou Hanou Fábry. Čakajú vás fotoprechádzky úchvatnými výhľadmi, ale aj bolesťami nášho ešte stále krásneho mesta. A zamyslenia, do kedy ešte...

Bratislava fotogenická je dieťaťom lásky k rodnému mestu. K domovu. K uliciam, ktoré majú každá len pre mňa svoj vlastný príbeh. K výhľadom, ktoré nikdy neomrzia a stále znova a znova vyvolávajú zimomriavky a dojatie. Ku každej cestičke, na ktorej vidím mamu a súrodencov, svoje destvo, miesta, kde som objímala či oplakala svoje lásky, mojkala psíky, mačiatka, lietala na bicykli. Spoznávala svoje mesto... 


Bratislava fotogenická je dieťaťom lásky aj ku všetkým tým krásam mesta, ktoré sme nezachránili. Obdivu ku každej historickej uličke či námestiu, ktorými sa dodnes - aspoň pre mňa - prechádzajú Kelti i Rimanky, Mária Terézia s deťmi, Schöner Naci, decká z Zuckermandla i rodiny Steinerovcov či Franklovcov. 

Eduard Nepomuk Kozics, prvý Pán Fotograf Bratislavy 19. storočia, bez ktorého by sme ani zďaleka nepoznali všetky tie nádherné, dnes už stratené zákutia mesta Pressburg, Pozsonyi či Prešporok, mi azda odpustí moju trúfalosť, keď poviem, že naši Bratislavčania nám rozumejú. A že mi azda pomôžu na fotkách zachovať a zvečniť naše mesto dnes... v nádeji, že fotografky a fotografi, ktorí pridu po nás, budú mať stále čo fotiť. A že azda aj moje fotky ľuďom jedného dňa pomôžu prejsť sa Bratislavou 21. storočia s láskou - tak ako sa ja s láskou prechádzam mojou Bratislavou fotogenickou spolu s Edem Kozicsom. A s vami.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?