Menu

Musím predať byt

Trvanie výzvy: 19. mája 2016 - 30. apríla 2017

Cieľ výzvy

Vyzbierať peniaze na pokrytie základných potrieb - nájom, strava, lieky a chod domácnosti.

Príbeh

Musím predať byt

Prežívam len tak tak.


Volám sa Mária a som žena na čiastočnom invalidnom dôchodku už 8 rokov. Nechcem rozoberať môj zdravotný stav, pretože to nie je až tak dôležité. Dôležitejšie je to, že neviem vyžiť a prežívam z mesiaca na mesiac a som odkázaná na pomoc iných ľudí.

Poberám dôchodok v sume 142 eur. Môj zdravotný stav mi neumožňuje viac pracovať. Som rada, že som si našla prácu upratovačky aspoň na 4 hod./denne. Príjem z tejto práce mám 126 eur za mesiac. Bývam v dvojizbovom byte, ktorý sa snažím už viac ako 1,5 roka predať a nasťahovať sa do 1 izbového bytu, aby som mala menšie výdavky a tak ušetrila čo sa dá. Ale zatiaľ sa mi to nepodarilo. Za nájom platím 289 eur.

Pýtate sa ako sa dá z toho vyžiť? Keby ma moje krstné dieťa finančne nepodporovalo každý mesiac, neviem ako by to bolo. Ale aj napriek jeho pomoci je to nepostačujúce.Výdavky sú vyššie ako príjem. Častokrát si ani nevyberiem lieky, pretože už nemám za čo a recept mi ostane v ruke. Tie lieky, ktoré sú najnutnejšie tak tie vyberiem, ale viac ako 30 eur za lieky na mesiac si nedovolím vybrať. A to k tomu som ešte nezarátala stravu a bežné výdavky na domácnosť. Som z toho už psychicky vyčerpaná. Žijem v strese, neistote a s obavami čo bude ďalej.

Veľmi by mi pomohlo, keby sa našli dobrí ľudia, ktorí by mi v tejto mojej životnej situácii finančne pomohli, aby som mala aspoň na základné veci a dôstojnejší život, bola by to pre mňa veľmi veľká pomoc. Už vopred každému jednému darcovi, ktorý mi aspoň malou čiastkou pomôže zo srdca ďakujem. Budem sa za vás modliť.Ďakujem. S pozdravom Mária z Košíc.


Aktualizácie

Dakujem.23. apr 2017

Dakujem za pomoc.

Dlh vyplatený28. nov 2016

Ďakujem darcom za pomoc. S vašou pomocou sa mi podarilo vyplatiť dlh na bytovom v sume 310 eur. Vybrala som si lieky a niečo mi ešte ostalo. Nie veľa. Byt sa mi však ešte nepodarilo predať. Kupec aj bol ale stále kúpu bytu odkladá, tak sama neviem. Už sa to ťahá skoro 2 roky. Ešte raz ďakujem za pomoc.

Nenachádzam slová za štedrosť11. okt 2016

Ďakujem neznámemu darcovi. Ani nenechádzam slová za takú veľkú sumu. Viete, niekedy pomáham aj s malým upratovaním a keď mi dajú dva stravné lístky tak je to pre mňa pomoc, môžem si niečo kúpiť na jedenie. Pre niekoho je to možno bezvýznamná vec ale pre mňa to znamená pomerne dosť,  no pomôže mi to. Keď mi synovec volal, že mi poslali dar, pretože ja nemám prístup na internet, ani som nechcela tomu veriť, že sa našiel dobrodinec ktorý mi pomohol. Peniaze využijem na zaplatenie hlavne liekov, ktoré som si ani nemohla vybrať a konečne môžem ísť k zubárovi. Najbližšie mesiace sa mi bude trošku ľahšie žiť.
Veľmi pekne ďakujem. Nech Vás Boh žehná a 100 násobne vráti.

Ďakujem3. aug 2016

Ďakujem za pomoc. Veľmi si o vážim. Aj za malú čiastku.

Nik ?25. jún 2016

Nik sa nenašiel, kto by mi pomohol ? :-(

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?