Menu

Pomoc pre Mišku na operáciu Ulzibat

Trvanie výzvy: 26. júla 2016 - 30. júna 2017

Cieľ výzvy

Cieľom je zlepšiť Miške pohyblivosť ľavej nohy a ruky tak, aby mohla byť sebestačná. Cena jednej operácie (buď ruka, alebo noha) metódou Ulzibat v Kladne je 2500 Eur. Vyzbierané peniaze použijeme na zaplatenie operácie a zvyšok na úhradu nutného rehabilitačného pobytu a rehabilitačných pomôcok.

Autor výzvy

Príbeh

Pomoc pre Mišku na operáciu Ulzibat

Prosím pomôžte našej dcérke znovu chodiť a stať sa sebestačnou.

Mišku sme si zobrali do pestúnskej starostlivosti keď mala len 8 mesiacov a až do šiestich rokov bola úplne zdravá. Bol to jeden z jej posledných dní v škôlke. Telefonovala nám pani učiteľka, že Mišku veľmi bolí hlavička a stráca vedomie. Ihneď sme ju viezli na detskú kliniku. Po absolvovaní vyšetrení sme sa dozvedeli hrozivú diagnózu - mozgový tumor v tretej mozgovej komore a nám sa zrútil svet...

Ubehlo od vtedy už viac ako šesť rokov. Miška absolvovala tri operácie v detskej klinike na bratislavských Kramároch. Keďže riziká ďalšieho poškodenia jej organizmu  pri liečbe chemoterapiou a ožarovaním boli väčšie než možné prínosy, rozhodli sme sa po dôkladnom zvážení túto liečbu neabsolvovať. 

Liečime ju teda hlavne pomocou rôznych alternatívnych postupov, ako je úprava stravy, prísun potrebných vitamínov a minerálov, úprava pH organizmu, používanie prírodných látok spôsobujúcich apoptózu (riadenú smrť rakovinových buniek), sústavnú detoxikáciu organizmu, atď..

Keďže však nič z toho poisťovňa neprepláca, postupne sme minuli všetky svoje úspory a dostali sme sa ťaživej finančnej situácie. Našťastie však existujú mnohí dobrí ľudia. Jedna zo známych slovenských osobností nám zasponzorovala liečbu na klinike celostnej medicíny Medante v Bratislave. Pomocou nadácie J&T sme zase absolvovali liečbu Lokomat a Armeo v rehabilitačnom centre Harmony v Bratislave.

Miškin stav sa prvé tri roky neustále pomaly zhoršoval. Postupne pribúdali diagnózy ako praktická slepota oboch očí, ľavostranná paréza. Takmer celé dva roky bola pripútaná na invaldný vozík. Aj na WC som ju nosil na rukách. Ľavou rúčkou nedokázala vôbec pohnúť. Podľa komplexného posudku zo dňa 12.2.2014 jej ako ZŤP bola stanovená miera funkčnej poruchy na  80%. Potom sa však začal jej zdravotný stav pomaličky zlepšovať. Dnes už opäť vidí (hoci lekári to považovali za nemožné), s pomocou chodí a začala opäť hýbať aj ľavou rukou. 

Dozvedeli sme sa o operácii metódou Ulzibat, ktorá umožňuje takto postihnutým ľuďom ako je naša Miška, znovu samostatne chodiť a celkovo zlepšiť pohyblivosť postihnutých končatín. Operácia a následná rehabilitácia sú však pre nás finančne nedosiahnuteľné. Poisťovňa ich neprepláca a my patríme do generácie dnešných šesťdesiatnikov, a tak sú naše možnosti zlepšiť si finančnú situáciu veľmi mizivé. 

Pomôžte nám prosím získať potrebné prostriedky, aby bola naša Miška sebestačná, keď jej už my nebudeme vedieť, alebo môcť pomôcť. VĎAKA.   

Aktualizácie

Ďakujeme.24. aug 2016

Zo srdca ďakujeme všetkým vám, ktorí ste podporili našu výzvu a v tak krátkom čase ste Mišku priblížili k jej snu. Miška je veľká bojovníčka a nevie sa dočkať dňa, kedy podstúpi operáciu ktorá odstráni, alebo aspoň výrazne zmenší jej hendikep. 

Tak teda ešte raz, aj za nás aj za Mišku - VEĽKÁ VĎAKA.

 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?