Menu

Malá veľká bojovníčka Barborka prosí o pomoc

Trvanie výzvy: 16. mája 2011 - 16. mája 2012

Cieľ výzvy

Pomôžte mi naučiť sa nové veci a stať sa samostatnejšou. Vďaka vašim príspevkom mi mamka bude môcť zaplatiť rehabilitáciu v piešťanskom ADELI centre.

Príbeh

Malá veľká bojovníčka Barborka prosí o pomoc

Barborka má takmer 3 roky a s pomocou úžasných ľudí veľkú šancu na život bez obmedzení

Volám sa Barborka a narodila som sa mojej mamine trošku zavčasu. V brušku som mala málo výživy a kyslíka, tak mi páni doktori pomohli na svet. Na chvíľu sa mojim domovom stal inkubátor. Ale ja som malá veľká bojovníčka, všetko som zvládla a mamina si ma odniesla domov.
Keď som mala 4 mesiace a už som sa radila medzi „velkáčov“, dostala som zápal pľúc a musela som späť do nemocnice. Moje pľúca to nezvládli a zlyhali. Desať dní som bola v umelom spánku a nejako sa mi nechcelo prebudiť, bránila som sa tomu, ale doktori vyhrali a ja som otvorila oči.
Tu sa však môj boj iba začína. Lekári zistili že následkom zlyhania pľúc bol môj mozog nejakú dobu bez kyslíka, takže sa pasujem s diagnózou detská mozgová obrna. Poctivo rehabilitujem a preto si môžem hrdo povedať, že som naozaj bojovník. Zvládla som sa otočiť, potom som si sadla a keď už bola veľká nuda, vybrala som sa preskúmať svet na štyroch. To sa mi celkom zapáčilo, takže postaviť a ťapať po dvoch sa mi nejako nechcelo. Mamina však rehabilitáciu nevzdala, takže som sa nakoniec aj postavila a po dlhom boji aj neisto rozbehla. Aj keď beh to ešte asi nie je.
Stále ma neposlúchajú ručičky a jazyk sa mi tiež nechce rozviazať, takže by ma mamina chcela zobrať do Piešťan. Tam v ADELI centre detičkám ako som ja veľmi pomáhajú. Keďže mám problém s koordináciou, s rovnováhou, potrebujem špeciálnu logopédiu, pán doktor v ADELI povedal, že mi vedia pomôcť.
Preto prosím všetkých dobrých ľudí o pomoc, aby som mohla toto liečenie absolvovať. Keď sa mi zlepší koordinácia, naučím sa ako sa obliecť, budem sa môcť sama najesť a potom ma zoberú do škôlky, kde sa budem môcť hrať s ostatnými deťmi. Preto všetkým ďakujem.
Barborka

Aktualizácie

16. 5 2011

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?