Menu

Centrum Svetielko pre Tomáška

Trvanie výzvy: 29. septembra 2016 - 29. septembra 2017

Cieľ výzvy

Terapeutický a rehabilitačný pobyt v Rehabilitačnom centre Svetielko v Prešove

Autor výzvy

Príbeh

Centrum Svetielko pre Tomáška

Obraciam sa na Vás priatelia s prosbou o pomoc, nie pre mňa, ale pre môjho synátora, ktorý veľmi chce napredovať a robiť mi radosť...

Oslovujem Vás priatelia moji, s prosbou o pomoc ….

Volám sa Katka a som hrdou maminkou dvojčiat Tomáška a Matúška. Naši chlapci sa narodili predčasne v 31.týždni tehotenstva. Tomáško ako druhý v poradí. U Tomáška sa hneď prejavili zdravotné problémy, ktorého dôsledkom sú terajšie diagnózy. Hneď po narodení bol intubovaný a na podpornom dýchaní keďže jeho pľúcka samé dýchať nedokázali. Dôsledkom toho sú diagnózy ako detská mozgová obrna, pnemologická diagnóza či dg kardiologická. Tomáško mal zakrvácanie do mozgu, aj to nám bolo oznámené na základe doplnkových vyšetreni len nedávno. Do istého času sme chodili pravidelne na kontroly, ktoré fakticky trvajú dodnes. Kým Tomáško nemal rôčik zdalo sa byť všetko ok, no potom už boli viditeľné rozdiely v porovnaní s jeho dvojčaťom Matúškom, ten už v 28 mesiacoch chodil, Tomáško sa dokázal iba pretáčať a plaziť sa aj to smerom dozadu, ale doktorka hovorila že mám byť trpezlivá že pravidelne cvičíme a predčasniatka môžu zaostávať pri ďalšej kontrole mu už, ale začala popisovať zvýšený svalový tonus to mal Tomáško rok aj osem mesiacov, v dvoch rokoch dokázal iba plaziť kým jeho brat už okolo neho behal on sa plazil ako malý hadík, cvičili sme poctivo Vojtovu metódu od narodenia, ale rehabilitácie ambulantne sme mali iba 2krát do mesiaca čo bolo veľmi málo,  potom som si vyplakala u doktorky rehab. pobyt v Martine, kde ma naučili poriadne cvičiť Vojtovu metódu a výsledky sa dostavili veľmi rýchlo po desiatich dňoch Tomáško štvornožkoval takže úžasný pokrok. Tieto pobyty hradí poisťovňa ale deti tam chodia iba do troch rokov... Tomáško bude mať v januári 5 rokov a jeho diagnóza detská mozgová obrna si vyžaduje ´další tento pobyt, pretože veľmi chce napredovať a robí veľké pokroky. S Tomáškom chodíme pravidelne na rehabilitácie, ktoré pomáhajú len čiastočne. Vo februári 2015 sme boli na odporúčanie v Centre Svetielko v Prešove, kde deti s DMO chodia na rehabilitačné terapie a v júli 2016 sme boli v tomto Centre 1x na 10dní na rehabilitačnom pobyte. Tieto pobyty sú však finančne veľmi náročné a my pre všetkej snahe nemáme šancu na tieto pobyty našetriť, pretože jeden tento pobyt stojí 600 eur. Trvá 10 dní. Do nákladov sa ráta aj ubytovanie a strava približne 160eur. Bolo nám odporučené absolvovať tento pobyt 4x do roka pretože skvelé výsledky terapií v tomto Centre su na Tomáškovi veľmi vidieť. 

Budem veľmi vďačná za každučké euro, ktorým sa priblížime k nášmu snu, ktorý je iba jediný - aby Tomáško napredoval vo svojom vývoji na maximálny možný stav.. 

ĎAKUJEM :) 

Katka a Tomáško :) 

(titulná fotka a fotky v galérii sú z pobytu v Centre Svetielko v Prešove )

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?