Menu

Pomôžte nám pomocť Robkovi

Trvanie výzvy: 12. októbra 2016 - 11. októbra 2017

Cieľ výzvy

Pomôcť rodinke žiť bežný život. To znamená, zveladiť dom, keďže si vyžaduje rekonštrukciu, na stravu a výdavky spojené so starostlivosťou o maminku.

Príbeh

Pomôžte nám pomocť Robkovi

Pomoc rodine, ktorá prežila veľkú tragédiu.

Dobrý deň, 

rada by som Vám vyrozprávala príbeh, ktorý sa mňa osobne veľmi dotkol a mala som potrebu rodine pomôcť.

Chlapec Robko žije s babičkou, ktorá sa o ňho stará po tragédii, ktorá ich postretla v Novembri roku 2014, kde druh Robkovej maminy postrelil ju samotnú a tiež aj malú sestričku Martinku (5r.), ktorá žiaľ na mieste podľahla zraneniam a zomrela. Mamina Martina obdržala strelné rany v oblasti hlavy a po príchode záchranky ju previezli v kritickom stave okamžite do nemocnice, kde ju okamžite operovali a kde sa neskôr dozvedela rodina verdikt: navždy pripútaná k lôžku. Robka (12r.) sa ujala jeho babička Evka, ktorá má sama zdravotné problemy- trpí reumou 3. stupňa. Rodinka žije v Handlovej v dome, ktorý je v dezolátnom stave a vyžaduje si kompletnú rekonštrukciu, ktorú si však nemôžu dovoliť, kedže po zaplatení všetkých povinných výdavkov im ostáva 70€ na stravu a iné. Aj napriek tomu by babička Evka chlapcovi dala aj to posledné. Robko je veľmi dobrý a šikovný chlapček, ktorý babke pomáha ako sa dá. Jeho záľuby sú šport, je malý nádejný futbalista, no jeho najväčšia túžba je, aby sa maminka, ktorá je už 2 roky neustále v nemocnici vyzdravela a prišla domov. S rodinkou som sa osobne už viackrát stretla, pomohla som im a pomáham ako je v mojich silách, ale žiaľ nezastreším všetko sama po finančnej stránke. Mojim veľkým prianím je pomôcť zrekonštruovať interiér domu, aby žili ako si zaslúžia a mohli si dovoliť veci, ktoré si my bežne doprajeme, pretože je to úžasná rodinka, ktorá mi veľmi prirástla k srdcu. Som s nimi v denno-dennom kontakte. Preto Vás veľmi prosím POMÔŽTE MI POMÔCŤ. Každé € pomôže. Nie je nič krajšie, ako keď vidím Robkové rozžiarené očka, pretože viem, že je to aspoň malá záplata na jeho bolavé srdiečko.

Ďakujem veľmi pekne všetkým, ktorí mi ochotne pomôžu pomôcť rodinke aby si mohli dovoliť žiť aspoň bežný život, aký si zaslúžia. Budem rada ak ma v prípade akýchkoľvek otázok budete kontaktovať.

Prajem Vám krásny deň.

 

Aktualizácie

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?