Menu

Nicolasko a Simonka

Trvanie výzvy: 14. novembra 2016 - 14. novembra 2017

Cieľ výzvy

Cieľom našej výzvy je pomôcť našim ťažko chorým deťom. Peniažky by boli použité na kúpu plienok,hygienických potrieb,zdravotníckych pomôcok,na kúpu liekov a homeopatík, a na úhradu poplatkov u lekárov-špecialistov.

Príbeh

Nicolasko a Simonka

Pomoc pre zdravotne veľmi ťažko postihnutých súrodencov Simonku a Nicolasa

Dobrý deň,sme 6-členná rodina so 4 deťmi.Dve deti máme zťp.Simonka,rok.nar.2000 trpí mentálnou retardáciou I.stupňa,má autizmus a ADHD.Mentálne je na úrovni 6-ročného dieťaťa.Nicolas,rok.nar.2004 má mentálnu retardáciu III.stupňa,trpí ťažkou formou autizmu,má DMO,ADHD a trpí inkontinenciou III.stupňa.Obidve deti navštevujú špeciálnu základnú školu.Deti si vyžadujú nepretržitú 24-hodinovú starostlivosť,nakoľko sú niekedy agresívne a trpia aj sklonmi k sebapoškodzovaniu a  pomoc aj pri najzákladnejších úkonoch.Nicolasa treba aj kŕmiť a prebalovať.Dostáva síce plienky na predpis,ale toto množstvo mu stačí max. na 2 týždne a potom musíme kupovať špeciálne plienky v lekárni.Jeden kus stojí cca 0,80 eura a mesačne takto len na plienky doplácame cca 60 euro.Veľkou položkou pre náš obmedzený rozpočet sú aj lieky, homeopatiká,hygienické potreby, zdravotnícke pomôcky a poplatky u lekárov špecialistov kam s deťmi pravidelne chodíme.

Aktualizácie

Poďakovanie19. okt 2017

Dobrý deň milí darcovia,chceli by sme sa Vám z celého srdca veľmi pekne poďakovať za pomoc pri napĺňaní našej výzvy.Veľmi si to vážime.ĎAKUJEME.

Náš september12. sep 2017

Dobrí deň milí darcovia,chceli by sme sa Vám poďakovať za Vašu pomoc a zároveň by sme Vás chceli veľmi pekne poprosiť o pomoc pri napĺňaní našej výzvy,ktorá čoskoro vyprší.Začal sa september,nový školský rok,pribudli povinnosti,domáce úlohy,každodenný boj so vstávaním a zmenami nálad....a pribudli aj výdavky súvisiace so školou ako sú napr.ZRPŠ,triedne fondy,pracovné zošity,poistné a mnoho iných poplatkov.Ak by ste sa nám rozhodli pomôcť,zvládnuť a poplatiť všetko nevzhnutné,boli bz sme Vám nesmierne vďační.Snažíme sa so všetkých síl,najviac ako vieme,manželka sa snaží privyrobiť si a zlepšiť náš rozpočet výrobou a predajom HANDMADE výrobkov,ale nezvládame všetko zabezpečiť.Z celého srdca Vám ďakujeme aj za prečítanie.

Prosba o pomoc a poďakovanie20. júl 2017

Milí darcovia,všetkým by sme sa Vám chceli veľmi pekne poďakovať za pomoc pre naše deti.Veľmi si to vážime a vďaka Vašej pomoci sa nám podarilo aspoň na chvíľu skvalitniť deťom liečbu.Zároveň by sme Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc pri naplňaní našej výzvy.Deti v najbližšom období čaká návšteva zubárov a úprimne, bojíme sa,že to bez Vašej pomoci finančne nezvládneme.Z celého srdca veľmi pekne ďakujeme.


Poďakovanie5. jún 2017

Dobrý deň milí darcovia,chceli by sme sa Vám veľmi pekne poďakovať za Vašu pomoc pre naše deti,vďaka ktorej sme mohli kúpiť Nicolascovi plienky,hygienické a zdravotnícke pomôcky a Simonke a Nicolascovi lieky a homeopatiká.Ďakujeme z celého srdca.

Poďakovanie12. máj 2017

Pekný deň prajeme,chceli by sme sa z celého srdca veľmi pekne poďakovať všetkým darcom za ich pomoc pre naše deti.Veľmi si ich pomoc vážime.Ďakujeme.

Nicolaskove narodeninz20. mar 2017

Dnes má Nicolas 13 rokov.Výzorom na prvý pohľad puberťák,ináč večné bábo.Plienkovaný,nerozpráva,treba ho krmiť.....milujeme ho najviac na svete a sme šťastní,že ho máme.

Histamínová intolerancia potavín7. feb 2017

Po dlhotrvajúcich bolestiach brucha,kŕčoch, zdĺhavých vyšetrniach a rôznych odberoch majú dve deti stanovenú diagnózu Histamínová intolerancia potravín.Lieky na túto diagnózu /DAOSIN/,ktoré musia obe deti denne užívať lekár nepredpisuje na recept,sú vedené len ako výživový doplnok a cena malého balenia stojí 25 eur.Mesačne pre dve deti potrebujeme 3-4 balenia.

Vianočné prianie19. dec 2016

všetkým darcom a celému kolektívu portálu Ĺudia Ĺuďom prajeme príjemné prežitie Vianočných sviatkov a šťastný Nový rok.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?