Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Menu

Nicolasko a Simonka

Trvanie výzvy: 14. novembra 2016 - 14. novembra 2017

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Cieľom našej výzvy je pomôcť našim ťažko chorým deťom. Peniažky by boli použité na kúpu plienok,hygienických potrieb,zdravotníckych pomôcok,na kúpu liekov a homeopatík, a na úhradu poplatkov u lekárov-špecialistov.

Príbeh

Nicolasko a Simonka

Pomoc pre zdravotne veľmi ťažko postihnutých súrodencov Simonku a Nicolasa

Dobrý deň,sme 6-členná rodina so 4 deťmi.Dve deti máme zťp.Simonka,rok.nar.2000 trpí mentálnou retardáciou I.stupňa,má autizmus a ADHD.Mentálne je na úrovni 6-ročného dieťaťa.Nicolas,rok.nar.2004 má mentálnu retardáciu III.stupňa,trpí ťažkou formou autizmu,má DMO,ADHD a trpí inkontinenciou III.stupňa.Obidve deti navštevujú špeciálnu základnú školu.Deti si vyžadujú nepretržitú 24-hodinovú starostlivosť,nakoľko sú niekedy agresívne a trpia aj sklonmi k sebapoškodzovaniu a  pomoc aj pri najzákladnejších úkonoch.Nicolasa treba aj kŕmiť a prebalovať.Dostáva síce plienky na predpis,ale toto množstvo mu stačí max. na 2 týždne a potom musíme kupovať špeciálne plienky v lekárni.Jeden kus stojí cca 0,80 eura a mesačne takto len na plienky doplácame cca 60 euro.Veľkou položkou pre náš obmedzený rozpočet sú aj lieky, homeopatiká,hygienické potreby, zdravotnícke pomôcky a poplatky u lekárov špecialistov kam s deťmi pravidelne chodíme.

Aktualizácie

Poďakovanie12. 5 2017

Pekný deň prajeme,chceli by sme sa z celého srdca veľmi pekne poďakovať všetkým darcom za ich pomoc pre naše deti.Veľmi si ich pomoc vážime.Ďakujeme.

Nicolaskove narodeninz20. 3 2017

Dnes má Nicolas 13 rokov.Výzorom na prvý pohľad puberťák,ináč večné bábo.Plienkovaný,nerozpráva,treba ho krmiť.....milujeme ho najviac na svete a sme šťastní,že ho máme.

Histamínová intolerancia potavín7. 2 2017

Po dlhotrvajúcich bolestiach brucha,kŕčoch, zdĺhavých vyšetrniach a rôznych odberoch majú dve deti stanovenú diagnózu Histamínová intolerancia potravín.Lieky na túto diagnózu /DAOSIN/,ktoré musia obe deti denne užívať lekár nepredpisuje na recept,sú vedené len ako výživový doplnok a cena malého balenia stojí 25 eur.Mesačne pre dve deti potrebujeme 3-4 balenia.

Vianočné prianie19. 12 2016

všetkým darcom a celému kolektívu portálu Ĺudia Ĺuďom prajeme príjemné prežitie Vianočných sviatkov a šťastný Nový rok.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?