Menu

Nicolasko a Simonka

Trvanie výzvy: 14. novembra 2016 - 14. novembra 2017

Cieľ výzvy

Cieľom našej výzvy je pomôcť našim ťažko chorým deťom. Peniažky by boli použité na kúpu plienok,hygienických potrieb,zdravotníckych pomôcok,na kúpu liekov a homeopatík, a na úhradu poplatkov u lekárov-špecialistov.

Príbeh

Nicolasko a Simonka

Pomoc pre zdravotne veľmi ťažko postihnutých súrodencov Simonku a Nicolasa

Dobrý deň,sme 6-členná rodina so 4 deťmi.Dve deti máme zťp.Simonka,rok.nar.2000 trpí mentálnou retardáciou I.stupňa,má autizmus a ADHD.Mentálne je na úrovni 6-ročného dieťaťa.Nicolas,rok.nar.2004 má mentálnu retardáciu III.stupňa,trpí ťažkou formou autizmu,má DMO,ADHD a trpí inkontinenciou III.stupňa.Obidve deti navštevujú špeciálnu základnú školu.Deti si vyžadujú nepretržitú 24-hodinovú starostlivosť,nakoľko sú niekedy agresívne a trpia aj sklonmi k sebapoškodzovaniu a  pomoc aj pri najzákladnejších úkonoch.Nicolasa treba aj kŕmiť a prebalovať.Dostáva síce plienky na predpis,ale toto množstvo mu stačí max. na 2 týždne a potom musíme kupovať špeciálne plienky v lekárni.Jeden kus stojí cca 0,80 eura a mesačne takto len na plienky doplácame cca 60 euro.Veľkou položkou pre náš obmedzený rozpočet sú aj lieky, homeopatiká,hygienické potreby, zdravotnícke pomôcky a poplatky u lekárov špecialistov kam s deťmi pravidelne chodíme.

Aktualizácie

Poďakovanie19. 10 2017

Dobrý deň milí darcovia,chceli by sme sa Vám z celého srdca veľmi pekne poďakovať za pomoc pri napĺňaní našej výzvy.Veľmi si to vážime.ĎAKUJEME.

Náš september12. 9 2017

Dobrí deň milí darcovia,chceli by sme sa Vám poďakovať za Vašu pomoc a zároveň by sme Vás chceli veľmi pekne poprosiť o pomoc pri napĺňaní našej výzvy,ktorá čoskoro vyprší.Začal sa september,nový školský rok,pribudli povinnosti,domáce úlohy,každodenný boj so vstávaním a zmenami nálad....a pribudli aj výdavky súvisiace so školou ako sú napr.ZRPŠ,triedne fondy,pracovné zošity,poistné a mnoho iných poplatkov.Ak by ste sa nám rozhodli pomôcť,zvládnuť a poplatiť všetko nevzhnutné,boli bz sme Vám nesmierne vďační.Snažíme sa so všetkých síl,najviac ako vieme,manželka sa snaží privyrobiť si a zlepšiť náš rozpočet výrobou a predajom HANDMADE výrobkov,ale nezvládame všetko zabezpečiť.Z celého srdca Vám ďakujeme aj za prečítanie.

Prosba o pomoc a poďakovanie20. 7 2017

Milí darcovia,všetkým by sme sa Vám chceli veľmi pekne poďakovať za pomoc pre naše deti.Veľmi si to vážime a vďaka Vašej pomoci sa nám podarilo aspoň na chvíľu skvalitniť deťom liečbu.Zároveň by sme Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc pri naplňaní našej výzvy.Deti v najbližšom období čaká návšteva zubárov a úprimne, bojíme sa,že to bez Vašej pomoci finančne nezvládneme.Z celého srdca veľmi pekne ďakujeme.


Poďakovanie5. 6 2017

Dobrý deň milí darcovia,chceli by sme sa Vám veľmi pekne poďakovať za Vašu pomoc pre naše deti,vďaka ktorej sme mohli kúpiť Nicolascovi plienky,hygienické a zdravotnícke pomôcky a Simonke a Nicolascovi lieky a homeopatiká.Ďakujeme z celého srdca.

Poďakovanie12. 5 2017

Pekný deň prajeme,chceli by sme sa z celého srdca veľmi pekne poďakovať všetkým darcom za ich pomoc pre naše deti.Veľmi si ich pomoc vážime.Ďakujeme.

Nicolaskove narodeninz20. 3 2017

Dnes má Nicolas 13 rokov.Výzorom na prvý pohľad puberťák,ináč večné bábo.Plienkovaný,nerozpráva,treba ho krmiť.....milujeme ho najviac na svete a sme šťastní,že ho máme.

Histamínová intolerancia potavín7. 2 2017

Po dlhotrvajúcich bolestiach brucha,kŕčoch, zdĺhavých vyšetrniach a rôznych odberoch majú dve deti stanovenú diagnózu Histamínová intolerancia potravín.Lieky na túto diagnózu /DAOSIN/,ktoré musia obe deti denne užívať lekár nepredpisuje na recept,sú vedené len ako výživový doplnok a cena malého balenia stojí 25 eur.Mesačne pre dve deti potrebujeme 3-4 balenia.

Vianočné prianie19. 12 2016

všetkým darcom a celému kolektívu portálu Ĺudia Ĺuďom prajeme príjemné prežitie Vianočných sviatkov a šťastný Nový rok.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?