Menu

Zachráňte ma, chcem žiť!

Trvanie výzvy: 6. februára 2017 - 31. júla 2017

Cieľ výzvy

Dary budú využité na náklady spojené s liečením,lieky,zdravotné pomôcky,benzín,ubytovanie,náklady na cestovné(vlak ,mhd,taxi),náklady na stravu,niečo pre potešenie počas hospitalizácie(hračka....) Kúpeľná liečba,rehabilitácie,drogéria,oblečenie. Časť financií bude použitá na kúpu staršieho ojazdeného auta, ktoré nevyhnutne k Lukáškovi potrebujeme.

Príbeh

Zachráňte ma, chcem žiť!

Osud sa s malým Lukáškom nemaznal a už pri narodení pociťoval jeho krutosť. Náš synček prišiel na svet cisárskym rezom mesiac pred termínom. Mne praskla placenta a Lukáška zalievala krv. Lekári ho v brušku nepočuli, a tak začal obrovský boj o život.

Lukáško je veľmi živý a hravý. No jeho srdiečko plače za šťastnejším životom. Namiesto radosti a láskyplných dotykov venovaných svojmu dieťatku prichádzali pre mňa samé nepríjemné správy o zlom zdravotnom stave nášho synčeka. Lekári zistili, že Lukáško nemá vyvinutý konečník a chýba mu otvor, teda vyústenie v zadočku. Našťastie sme to obaja prežili, aj keď sme vedeli, že s Lukáškom bude veľký problém, pretože doktor Schwarz zistil, že má dilatované hrubé črievko.

Svojho najmenšieho synčeka sme si nestihli k sebe ani privinúť a už ležal na operačnom stole, kde podstúpil neodkladnú operáciu. Lukáškovi museli martinskí lekári zaviesť vývod z bruška. Črievko, čo nedorástlo a dokonca zablúdilo, vrástlo do močových ciest. Chirurgovia pri operácii zadočka črievko zašili, aby prestalo vypúšťať fekálie do močových ciest. Napĺňa sa však obsahom a tlačí na močové ústrojenstvo hlboko v panve. Lukáško nemá vyvinutý konečník a chýba mu otvor a hrubé črievko má vonku. Zdravotné komplikácie sa neustále nabaľovali a akoby toho nebolo dosť, Lukáško prekonal aj silný zápal ľavej obličky s následnými komplikáciami, v dôsledku ktorých už spomalene vylučuje moč a oblička zostala deformovaná. Krátko nato začali deformity aj pravej obličky. Čoskoro sa môže stať, že mu môžu obe obličky zlyhať. S Lukáškom teraz často chodíme do nemocnice v Prahe, kde sú na to odborníci. Môžu mu pomôcť, ale musíme si to všetko hradiť sami. 

Po všetkom, čo sme zažili, nestrácame nádej a svojmu synčekovi chceme zabezpečiť hravé, šťastné a hlavne zdravé detstvo. Uvedomujeme si, že ďalšia liečba bude pre Lukáška behom na dlhú trať a bez finančnej pomoci dobrých ľudí zostane prakticky paralizovaná. Manžel robí všetko pre to, aby rodinu zabezpečil, a preto odchádza za prácou do susedných Čiech, no náklady na náročnú synčekovu liečbu a na skvalitnenie jeho života sú neúnosné. Za každú pomoc, ktorá by Lukáška posunula vpred, sme nesmierne vďační. 

Aktualizácie

Veľké ĎAKUJEME8. 2 2017

Chceme sa veľmi pekne poďakovať darcom, ktorí prispeli na liečbu pre nášho Lukáška. Ďakujeme vám z celého srdiečka a budeme vás tu informovať o najnovšom zdravotnom stave Lukáška.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?