Menu

Mama

Trvanie výzvy: 9. februára 2017 - 9. februára 2018

Cieľ výzvy

Za vyzbierané peniaze, zakúpime zdravotný materiál ako sú plienky, mastičky, vaty, olejčeky, lieky, pomôcky na očistenie sondy, brucha...

Príbeh

Mama

pomoc

Volám sa Martin. Keď som sa narodil moji rodičia sa tešili. Keď som mal 1 rok začal som chodiť a rozprávať. Hrával som sa so starším bratom aj s rodičmi. Bol som veselé a usmievavé dieťa. No keď som mal 4 roky začalo sa so mnou niečo diať. Zabudol som ísť na toaletu, zabudol som ako sa drží lyžička. Vtedy už ma nikde nechceli. Rodičia so mnou chodili zo škôlky do škôlky ale už ma nikde nechceli prijať. Nemali pre mňa miesto, lebo som bol už iný (chorý). A tak začal môj "iný" život. 

Zistili mi nevyliečiteľnú chorobu Mukopolysacharidozu. Rodičia sa veľmi trápili, no zároveň ma milovali ešte viac. Všade ma brávali so sebou, hoci sa neraz za nami otáčali ľudia. Neskôr sa mi narodil ďalší brat. Vtedy som ešte ako tak chodil na prechádzky. Brat rástol, začal behať a ja som postupne prestával chodiť a rozprávať. S mladším bratom som sa vymenil. Ja som kočiar dostal a on ho opustil, začal behať. Vtedy už som vedel, že si nikdy s ním nezahrám futbal. Tak to aj bolo. Telo ma prestalo poslúchať a postúpne mi zlyhávali orgány v tele.

Teraz už ležím desiaty rok v posteli, neviem sa poškrabať, ani muchu odohnať keď mi nedá pokoj. Neviem chodiť, jesť, napiť sa, rozprávať, smiať sa, otočiť ani rukou ani nohou, neviem vôbec nič, iba ležať. Nepracujú mi ani črevá a tak sa nedokážem sám vyprázdniť. Keď sa dusím mama mi odsáva hlieny. Rodičia to prežívajú veľmi ťažko. Kvôli mojej chorobe, nevedia čo je to oddych, výlet, dovolenka, sú to pre nich už cudzie slová. Starajú sa o mňa 24 hod. denne. Koľko krát je moja mama nevyspatá, unavená, uplakaná a nemôžem ju nijako potešiť. Posledný rok už nejem a stravu prijímam len cez sondu. O všetko sa stará moja mama. Kŕmi ma, prebaľuje, natiera mastičkami, umýva a nedokáže ma ani obuť, pretože mám pokryvené nohy. Vidím ako sa bratia tešia z nových topánok alebo svetra ale ja sa neteším lebo ma nevedia ani obuť. Aj keby mi kúpili nové topánky, neviem sa do nich obuť. Pod stromčekom sme spolu s bratmi našli nové hokejky. Ocko mi ju dal do postele a povedal, že si raz pôjdeme zahrať ale ja viem, že sa to nikdy nestane. To je moja mama, otec a bratia. Ďakujem,že sa o mňa staráš. Si moja mama.

PS: Majú na mňa veľké finančné výdavky (na zdravotné pomôcky a lieky) a ja im pômocť nedokážem. Preto vás prosím o pomoc. Ďakujem za akýkoľvek príspevok.


Aktualizácie

Poďakovanie14. jan 2018

Ďakujeme darcom za ich pomoc. Za vyzbierané peniaze sme nakúpili lieky a zdravotné pomôcky, ktoré si môžete pozrieť na fotke. Drevo sme nenakúpili, máme zásoby ešte tak zhruba na 4 týždne, závisí to od toho, aká bude zima. Ak prídu veľké mrazy tak nám nevystačí ani na tie 4 týždne. Ak nebudeme mať dostatok peňazí tak budeme musieť spíliť starú stodolu.

Platíme ešte školské poplatky pre dvoch synov a hypotéku. Opatrovateľký príspevok matky je 240 eur. Mama sa už 15 rokov stará o syna. Keď poplatíme všetky poplatky aj pôžičky, tak nám zostane na účte mínus. Do nového roku sme vkročili s mínusom na účte. Na vianoce nám dali rodičia 500 eur. Keby nebolo ich pomoci, tak neviem ako by to bolo. 160 eur sme zaplatili za jedálniček, ktorý vypracovala dietológička pre Maťka, lebo Maťko má roky zápchu a zastavuje mu už aj močenie. Najmladší syn chodí hrať na hudobný nástroj a ak nemáme za čo už vyplatiť, tak musí nám pomôcť. Takto nám pomáha, nemôže si pre seba kúpiť to, po čom túži.

Keby nebolo vašej pomoci, naša situácia by bola ešte komplikovanejšie. Srdečne vám ďakujeme za vašu pomoc i príspevky. Želáme vám do tohto nového roku, hlavne veľa zdravia. Ak je zdravie, tak nemusíte prežívať takéto starosti. Ešte raz veľká vďaka.

Drevo na kúrenie a zima.24. okt 2017

Blíži sa zima a zatiaľ nemáme dostatok dreva na zimu. 1 kubík dreva stojí cca 36 eur a treba nám 20 kubíkov na celú zimu. Potrebovali by sme cca 720 eur aby sme nemali starosti ako prežijeme zimu.

Martinovi najnovšie zastavuje močenie, nemôže cikať, museli sme ho odviesť do nemocnice cievkovať. Hľadáme polohy aby sa mohol sa vyprázdniť. Nemôže sa vyprazdniť a tak mu tlači na mechúr. Je to stále horšie a horšie. Sme vyčerpení. Stolica mu tlačí na zvierač močivého mechúra. Ak sa nevyčúra, hrozí že mu praskne mechúr. Ak mu praskne tak zomrie. Cestou do nemocnice celý čas plakal a bol od bolesti celý spotený. Mladši brat sa pri ňom modlí aby sa vyčúral, aby tak netrpel. Lekári ho operovať nechcú, lebo je to stav inoperabilný - neoperovateľný. Keby ho operovali, tak by s veľkou pravdepodobnosťou zomrel. Trápime sa ako vieme. Bojíme sa každého rána, lebo nevieme čo nás v tento deň čaká a čo nám prinesie. Každý deň vidíme len jeho bolesti a trápenie. Niekedy pri jeho bolestiach sme už tak zúfali, že očakávame len to najhoršie. A k tomu ešte bežné starosti o chod domu.

Ak vás to oslovilo a chceli by ste nám pomôcť, radi privítame vašu pomoc aspoň zo zakúpením dreva na zimu. Ak sa to podarí, budeme mať o starosť menej. Aj v mene Martinka vám za doterajšiu pomoc ďakujeme.

Dakujeme19. okt 2017

Srdečne vám ďakujeme.

Vďaka7. aug 2017

Srdečne vám ďakujeme.

Ďakujeme.17. jún 2017

Vyzbierané peniaze sme použili na zaplatenie a zakúpenie zdravotnických potrieb pre Maťka. Ďakujeme, že nám uľahčujete zvládnuť finančnú situáciu.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?