Menu

Prosba o pomoc na realizovanie operácie v Prahe. ...

Trvanie výzvy: 3. marca 2017 - 3. marca 2018

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je nazbierať čo najvyššiu čiastku na operáciu v Prahe,pretože sama túto požadovanú sumu nikdy nemám šancu našetriť :(

Autor výzvy

Príbeh

Prosba o pomoc na realizovanie operácie v Prahe.

Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc.Chcem Vás poprosiť o podporenie zbierky na moju operáciu v Českej republike,konkrétne v Prahe.Jedná sa o veľmi finančne náročnú operáciu(potvrdenie lekára prikladám do prílohy),o totálnu náhradu čelustno-spánkových kĺbov( totálna endoprotéza temporomandibulárnych kĺbov) . Jedná sa o titánové náhrady zhotovené na mieru pacienta.V Prahe majú centrum ,ktoré sa venuje rekonštrukcií temporomandibulárnych kĺbov a majú s týmto zákrokom oveľa viac skúseností ako na Slovensku.Od roku 2009 tam operovali už 73 pacientov s týmto ochorením. Momentálne som už rok na pn a sama platím hypotéku,sama sa k tak vysokej sume nedopracujem.Celý život som poistencom zdrav.poisťovne Dôvera a tá mi odmietala 6 r.zákrok preplatiť.Minulý rok som teda na naliehanie lekárov prestúpila do Všeobecnej zdravotnej poisťovne,ale tá to tiež nepreplatí,pretože majú veĺké dlhy.Paradoxom je,že som 20 r. zamestnaná v nemocnici ako laborantka a nikde mi nevedia pomôcť.


Som žena v najlepších rokoch a donedávna som žila aktívnym životom,ako každý človek.Pravidelne som sa venovala turistike,bicyklovaniu-bola som aj v cykloklube. Takmer pred 7rokmi  presne 22.8.2010  som utrpela ťažký úraz pri páde z bicykla. RZP som bola prevezená do nemocnice,nakoľko som utrpela mnohopočetné zranenia,ktoré si vyžiadali hospitalizáciu.Cca 2 mesiace po prepustení z nemocnice sa dodatočne ďalšími vyšetreniami zistilo,že mám zlomeniny oboch čeľustných kĺbov( mandibulárnych kĺbov).Na ich doriešenie som bola odoslaná na kliniku tvárovo-čeľustnej chirurgie v Bratislave na Heydukovej ulici.Tam som bola prijatá za účelom náhrady umelých čeľustných (mandibulárnych) kĺbov 17.11.2010,no nakoniec mi bola vykonaná osteoartroplastika oboch mandibulárnych kĺbov,čo znamená odstránenie kĺbnych úlomkov a obrúsenie kostí.Po tejto operácií ma prestali ďalej liečiť.Potom som už putovala od ambulancie k ambulancií ,aby mi pomohli dať ústa do poriadku,teda doriešiť zdravotný problém,ale táto operácia je veľmi finančne náročná a poisťovňa mi opakovane odmieta preplatiť daný zákrok. V Prahe by stál tento zákrok -totálna náhrada čeľustných kĺbov približne 913 000 KČ.,teda približne 35 000 €. 

Zanedlho uplynie  už 7 rokov od úrazu .Môj zdravotný stav stále lekári nedoliečili a nedoriešili,pretože na Slovensku nemajú až také skúsenosti s liečbou.Stupňujú sa mi bolesti tváre,časté bolesti v spánkovej oblasti,spojené s disfunkciou-pretrváva zhoršené otváranie úst iba na 25 mm( normálne je otvárať ústa na 40 mm),výrazné posunutie dolnej čeľuste dozadu,mám zhoršený prístup do hrdla,čo predstavuje problém pri celkovej anestézie.Tým že mi nedosadajú horné zuby so spodnými ,nemôžem poriadne prijímať potravu,neviem skoro nič odhryznúť a pohrýzť,vačšinou žijem na tekutej strave a tým pádom zdravotne neprospievam a množia sa mi rôzne zdravotné ochorenia. 

Na Slovensku som absolvovala mnoho vyšetrení v rôznych mestách,Nitra,Martin,2x v Bratislave, ale nikde mi nebola ponúknutá táto možnosť liečby.

Všetky moje spomenuté problémy dokaže vyriešiť unikátna operácia počas jednej narkózy a to TEP ( totálna náhrada čeľustných kĺbov vyrobená na mieru pacienta). Na Slovensku mi chcú robiť 3 operácie na čeľustiach,lámanie,naťahovanie a sekanie kostí.Jedenzákrok  na hornej a  dve na dolnej sánke s dobou liečenia 2-3 roky po každom zákroku,čiže približne 6 až 9 rokov,čo je neskutočne dlhá doba. Vzhĺadom na to,že som už takmer 7 rokov od úrazu. Kým ma doliečia tak mi už aj zuby vypadajú,pretože mám už 4 rok nalepený fixný strojček na zuboch ,čo je tiež veľmi nepríjemné a nepohodlné.

Budem Vám vďačná za každú pomoc,každé euro ,ktoré mi pomôže k operácií a tým k zlepšeniu zdravotného stavu a zvýšenie kvality môjho života.Ďakujem Vám veľmi pekne.

Totálna náhrada čeľustých kĺbov predstavuje metódu,ktorá by zásadne zlepšila kvalitu môjho života.Jedná sa o unikátnu operáciu ,ktorá umožňuje mobilitu kĺbu a voľného pohybu mandibuly .Cieľom rekonštrukčného výkonu je prinavrátenie všetkých funkcií oromaxilofacialneho systému s úpravou fyziologických pochodov,ako sú zlepšenie reči,zrozumiteľná artikulácia,prijímanie potravy,umožnenie stomatologickej sanácie chrupu a v neposlednom rade vedie rekonštrukčný výkon aj k obnove estetickej funkcie tváre,pretože vďaka zmene profilu tváre trpím komplexami menejcennosti.


 Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?