Menu

4 živly pre deti a rodičov

Trvanie výzvy: 16. októbra 2011 - 1. júna 2012

Cieľ výzvy

Pre rodiny s deťmi chceme na Letnom filmovom seminári 4 živly v Banskej Štiavnici vytvoriť príjemné, inšpiratívne a tvorivé zázemie.

Príbeh

4 živly pre deti a rodičov

4 živly pre deti a rodičov budú oázou inšpiratívneho programu pre deti a oddychu pre ich rodičov počas 14. Letného filmového seminára 4 živly v Banskej Štiavnici. Pomôžte nám uskutočniť náš zámer a podporte naše filmové tvorivé dielne.

Letný filmový seminár 4 živly sa bude v roku 2012 konať v Banskej Štiavnici už 14. rok - od 9. do 12. augusta. Jeho témou sú HRANICE. Posledné dva roky sa súčasťou programu seminára stali aj projekcie pre deti a detský kútik "hravé leháro" v čajovni Klopačka. Keďže sme zistili, že záujem zo strany rodičov s deťmi je (a to nielen zo strany účastníkov seminára, ale aj obyvateľom a návštevníkov Štiavnice), rozhodli sme sa v roku 2012 rodinnú ponuku živlov významne rozšíriť. V čajovni Klopačka,ako aj v domčeku, ktorý sa nachádza v jej blízkosti, a v jeho záhrade, by sme radi vytvorili priateľské prostredie pre rodiny s deťmi - terasa a leháro čajovne budú slúžiť ako premietacia miestnosť, detský kútik a priestor na koncert, domček s jeho workshopovou miestnosťou a krásnou záhradou ako zelená oáza pre tvorivé dielne a prednášky, ale aj ako miesto oddychu.

Súčasťou programu teda nebudú iba projekcie filmov pre deti a možnosť zahrať sa s hračkami a spoločenskými hrami, ale aj koncert, tvorivé filmové dielne, či Montessori dielňa a prednášky. Rodičia budú mať možnosť sa akcií s deťmi zúčastniť, no ak sa rozhodnú, môžu deti nechať s lektormi osamote a ísť do kina, na prechádzku alebo si dať dobrý čaj či kávu. Program tvorivých dielní a prednášok, ako aj konkrétne filmy sú momentálne v procese vývoja, odvíjať sa však budú od hlavnej témy, ktorou sú Hranice. Orientovať sa teda budú na prechody medzi fantazijným a reálnym svetom, na intermedialitu, ale aj na prieniky jednotlivých kultúr a životných štýlov.

Vyzbierané finančné prostriedky od vás vo výške 250 EUR použijeme na realizáciu tvorivých dielní: konkrétne potrebujeme dotvoriť ich zázemie (prispôsobiť miestnosť, v ktorej sa dielne budú konať) a najmä zabezpečiť materiál a technické vybavenie, s ktorým sa na workshopoch bude pracovať.

Viac informácii oLetnom filmovom seminári 4 živly, jeho histórii a aktivitách pre deti nájdete na www.4zivly.sk. Fotoreport z minuloročných "detských" živlov nájdete na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150279288709214.354259.536074213&type=1&l=24ec0af9a1

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?