Menu

Traja mušketieri

Trvanie výzvy: 2. mája 2017 - 30. septembra 2017

Cieľ výzvy

oprava a výmena plynových gamatiek, výmena šamotu v peci, kúpa dreva na zimu

Príbeh

Traja mušketieri

Pomôžte prosím dvom invalidným dôchodcom s chorým dieťaťom zbaviť sa tento rok zimy...

Keď príde do života človeka choroba, je to ťažké. Keď sa rodina skladá z troch členov a všetci traja sú chorí, je to o to ťažšie, obzvlášť, keď štvrtého choroba skolila. Ak navyše k tomu musíte neustále riešiť stav strechy nad hlavou, auta, zimu, je to občas naozaj náročné... Preto píšem náš príbeh a prosím o pomoc...

Sme ako traja mušketieri - boli sme štyria, no moja mama už svoj boj prehrala. Bude to pomaly rok, čo zomrela na rakovinu pankreasu. Partnerovi Martinovi zistili takmer neskoro vážne srdcové ochorenie, hypertrofickú kardiomyopatiu, navyše horšiu, dilatačnú formu s ojedinelou deformáciou, kvôli čomu prišiel o prácu a nastúpil na invalidný dôchodok. Mne po dlhodobej PN uznali invalidný dôchodok taktiež, nakoľko mi v skratke mozog nepracuje správne,resp. jeho elektrická a epileptická aktivita a k tomu mám chorú chrbticu a psychické problémy. Môj stav často vyžaduje starostlivosť partnera, ktorý mi veľmi pomáha. Spolu vychovávame onedlho osemročného Paťka, ktorý sa nardoil s vrodenou srdcovou vadou, aortálnou stenózou a neskôr sa k tomu pridalo ADHD.

Bývame v dome, ktorý má 50 rokov, no bol zle postavený a je v havarijnom stave. Pôvodne sme prosili o pomoc s odstránením havarijných stavov domu, no nakoľko toto nebude možné, znižujem sumu a mením účel nakoľko síce cez strechu fučí a zateká stále, no svojpomocne to už riešime a chcela by som poprosiť o pomoc so zimou v dome, nakoľko jednu plynovú gamatku treba opraviť a druhú vymeniť a tiež musíme zabezpečiť drevo na zimu, nakoľko v kuchyni kúrime drevom, čím vykurujeme aj chodbu a šetríme plyn. Taktiež v tomto sporáku treba minimálne vymeniť šamot, keďže kúpa nového nie je možná... Veľmi si vážim pomoc cudzích, ktorí nám pomohli dostať sa z najhoršieho pri dlhoch po mamininej onkologickej liečbe a po pohrebe, no nakoľko je tento rok po tom minulom najhorší v mnohých smeroch, zostali sme bez finančných prostriedkov. 

Za pomoc vopred úprimne ďakujem,

Jana Budinská


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?