Menu

Intenzívne rehabilitácie pre Dominiku

Trvanie výzvy: 12. októbra 2017 - 12. októbra 2018

Cieľ výzvy

Cieľom našej výzvy je zabezpečiť Dominike rehabilitácie a tak zastaviť krivenie chrbtice.

Príbeh

Intenzívne rehabilitácie pre Dominiku

Každé jedno euro je krok pomôcť Dominike v ďalšej rehabilitácii a zlepšiť jej kvalitu života.

Dominika je 12 ročné dievčatko ,ktoré sa narodilo so spina bifidou (ráštep chrbtice).Na 5 deň po narodení ju operovali a od 3 mesiacov denne rehabilituje.K tejto diagnóze sa pridružili aj ďalšie: inkontinencia 3.st.,paraparéza dolných končatín (nosí nočné a denné ortézy),pripútaná miecha , absolútna stenóza miechy a skolióza (nosí denný a nočný korzet).V súčastnosti má 88 stupňovú skoliózu.Vzhľadom na stenózu miechy je na Slovensku neoperovateľná.No však skolóza sa neustále zhoršuje a môže ju pripútaľ na invalidný vozík.Za posledný rok sa zhoršila o 20 stupňou a zhoršila sa aj chôdza.Čiastočná možnost ako zastaviť zhoršujúcu skoliózu je rahabilitácia.Rehabilitujeme denne cvičením na prekrvenie a posilnenie svalstva a SM-systémom.Dôležité je posilniť svalový korzet chrbtice.No však Dominika býva aj často chorá.Každá jedna choroba ju posúva späť.Svalstvo ochabne a nanovo ho musí posilniť.Každý rok absolvuje aj kúpeľnú liečbu v Kováčovej.

V súčastnosti nám bola odporúčaná konzultácia v nemocnici Motol v Prahe ,kde sa vyjadria,či je nejaká možnosť(okrem rehabilitácií) ako zastaviť zhoršujúcu sa skoliózu.Túto absolvuje v decembri 2017.

Ak sa rozhodnete podporiť náš príbeh,finančné prostriedky budú použité na rehabilitácie a kúpeľnú liečbu v Kováčovej.

Zo srdca ĎAKUJEME všetkým darcom za pomoc.

Aktualizácie

Poďakovanie.5. okt 2018

Aj vďaka vám sme mohli absolvovať kúpeľnú liečbu v Kováčovej.Dominike veľmi pomohla a posilnilo sa jej svalstvo celého tela.Ďakujeme.

Vyšetrenia9. máj 2018

Dominika má za sebou CT vyšetrenie. MR ju čaká 13.7.2018. Celkový výsledok stavu miechy a chrbtice sa dozvieme v auguste.

Teraz máme pred sebou kúpeľnú liečbu v Kováčovej(čakáme na termín) a kontrolu skoliózy(28.5.).Stále aktívne cvičí,tak dúfame,že sa stav nezhoršil.

No však aby sme toho nemali málo,začali problémy aj sa synom.Je prváčik,prišlo veľa povinností a veľmi ťažko znáša odlúčenie od mamy.Vplyvom všetkých okolnosí ,ktoré musí prekonávať ,nastali u neho veľmi silné tiky rúk,nôh a hlavy.Zatiaľ ich riešime klinickým psychológom a užíva magné B6.Ak to nepomôže,budeme musieť navštíviť neurológa a pedopsychiatričku.

Držte nám palce,aby sme všetko zvládli.Ďakujeme.

Konzultácia v Prahe16. dec 2017

Tak máme za sebou konzultáciu zdravotného stavu v Prahe.Dominikine úsilie konečne prinieslo aspoň malé zlepšenie skoliózy.Zlepšila sa z 88 stupňou na 65.Pre nás veľký úspech.Či bude treba operácia -stabilizácia chrbtice budeme vedieť až po doplnení nového MRC a CT vyšetrenia.Tajne veríme,že sa Dominika svojou snahou a cvičením bude aj naďalej zlepšovať.

Ďakujeme všetkým ,ktorí nám pomáhajú.Aj vďaka vám Dominika spravila krok vpred.

Ďalšie informácie

Web
adapetrovic@azet.sk

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?