Menu

Prosba o pomoc pre Tomáška na fyzioterapeutické liečenie, aby raz mohol sám chodiť

Trvanie výzvy: 12. októbra 2017 - 30. júna 2018

Cieľ výzvy

Naša rodina prosí dobrých ľudí o finančný príspevok na fyzioterapeutické liečenie v zariadení Neurino v Šamoríne. Veríme, že to pomôže zmierniť dôsledky jeho vážnej diagnózy a že snáď raz bude sám chodiť.

Príbeh

Prosba o pomoc pre Tomáška na fyzioterapeutické liečenie, aby raz mohol sám chodiť

Som mama Tomáška Pauloviča, ktorý sám nemôže chodiť - po pôrode mu stanovili detskú mozgovú obrnu. Touto cestou prosím pre neho o finančnú pomoc, aby mohol absolvovať ďalšie rehabilitačné liečenie v zariadení Neurino v Šamoríne.

      Sama mám od detstva zdravotné problémy so zrakom.   Navštevovala som základnú školu pre slabozrakých v Bratislave, potom učilište v Levoči. Na masérskom kurze som sa zoznámila s manželom, ktorý je tiež slabozraký. Obaja sme invalidní dôchodcovia.

      V r. 2006 sa nám narodil syn Tomáško. Po pôrode mu stanovili diagnózu detská mozgová obrna. Keď mal 3 mesiace, dostal prvý epileptický záchvat. Do piatich rokov ho epileptické záchvaty trápili raz aj dvakrát do mesiaca. Odborný lekár v Prahe mu nastavil lieky a epileptické záchvaty už majú iný priebeh, ale občas sa ešte vyskytujú. Keď mal Tomáško päť rokov, operovali mu nožičky, má skrátené šľachy a následkom toho nechodí. Presúva sa štvornožky alebo pomocou invalidného vozíka. Tomáško sa začal neskoro učiť rozprávať a ešte stále s ním chodíme k  logopedičke, a tiež k očnej lekárke, lebo má aj slabý zrak. Navštevuje Špeciálnu školu, kde sa učí počítať a poznávať písmenká. Do školy chodí rád, lebo tam má kamarátov, čo veľmi prospieva jeho psychickému stavu. Napriek tomu, že sme zdravotne znevýhodnení, vychovávame syna doma. Pomáha nám moja osobná asistentka. Naša rodina sa nachádza v ťažkej životnej a finančnej situácii. Neustále zápasíme s nedostatkom peňazí na lieky, rehabilitáciu, hygienu a pod.
      Zo všetkých síl sa snažíme robiť všetko pre akékoľvek zlepšenie zdravotného stavu nášho syna, aby napredoval vo vývine. Rehabilitačné liečenia majú lepší účinok, ak sa viackrát opakujú. Preto Vám budeme vďační za každý finančný príspevok pre Tomáška.                                                                                           Ďakujeme, že ste si prečítali náš príbeh, ďakujeme Vám za pochopenie a za poskytnutie príspevku pre Tomáška.         


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?