Menu

Zbierka pre Ondrejka na druhú liečbu v Mexiku

Trvanie výzvy: 16. novembra 2017 - 31. mája 2018

Cieľ výzvy

Absolvovať druhú liečbu kmeňovými bunkami v Mexiku, aby mal Ondrejko šancu chodiť.

Príbeh

Zbierka pre Ondrejka na druhú liečbu v Mexiku

Po veľmi úspešnej prvej liečbe v Mexiku by sme radi, aby Ondrejko mohol absolvovať ešte druhú liečbu a začal chodiť.

Milí priatelia, touto cestou Vás chcem veľmi pekne poprosiť o finančnú pomoc na Ondrejkovu druhú liečbu kmeňovými bunkami v Mexiku.

Ondrík sa narodil s rážštepom chrbtice (inak nazývaným "spina bifida") a hydrocefalom (porucha odtekania mozgo-miešneho moku z hlavičky, následkom čoho sa hlavička a tlak v nej zváčšuje, preto je treba voperovať tzv.šant/v angl. shunt, čo je hadička, ktorá vedie z mozgovej komory, potom popod kožu až do brušnej dutiny, kde sa tento mok vstrebáva)

Následkom rážštepu bola poškodená miecha a samozrejme aj nervy, veľa detí s touto diagnózou je úplne ochrnutých na nôžky.

Pred prvou liečbou bol Ondrejko len ležiace dieťa, nedokázal sedieť ani s oporou, nedokázal sa pretočiť z bruška na chrbátik, ani naopak. Hybnosť nožičiek bola veľmi malá a zriedkavá.

Vďaka absolvovaní prvej liečby kmeňovými bunkami v Mexiku - VĎAKA VÁM!!!!! <3 - urobil Ondrejko obrovské pokroky, naučil sa sedieť sám bez opory, pretáčať sa, udržať sa na kolienkach, hybnosť nožičiek sa veľmi zlepšila a dokonca vydrží aj chvíľočku stáť! -  všetko toto si môžete pozrieť na videu tu: https://youtu.be/g8Y2mB73d_k

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?