Menu

Prosíme o pomoc Tomičkovi

Trvanie výzvy: 28. novembra 2017 - 31. mája 2018

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Vyzbierať peniaze potrebné na absolvovanie intenzívnej rehabilitácie, ktorá posúva nášho synčeka vo vývoji.

Príbeh

Prosíme o pomoc Tomičkovi

Prosíme dobrých ľudí o pomoc pre nášho Tommyho, ktorý napreduje vďaka intenzívnym rehabilitáciám a špeciálnym terapiám


Tomíček sa nám narodil ako zdravé dieťatko - obklopený láskou a nehou. Láska a neha ostali, ale zdravie sa niekam vytratilo...

Pred oslavou 1.narodenín sa náš život prevrátil naruby, keď lekári zistili, že náš jediný synček má vývojové ochorenie mozgu zvané lisencefália. Že sa Tommy tabuľkovo nevyvíja sme zistili okolo 6 mesiacov, no stále sme dúfali, že sa veci zmenia, že každé dieťa je iné, že je iba trošku lenivý ako chalani bývajú. Žiaľ - namiesto radovania sa z prvých krôčikov alebo prvého slova sa nám začal kolotoč vyšetrení, behaní po ambulanciách, rehabilitácií a v hlave sa nám vyrojilo množstvo otázok, na ktoré sme nedostali odpoveď. Tommy má poškodené centrum rovnováhy ako aj koordinácie a celkovo výrazne zaostáva v psychomotorickom vývoji. Nechodí, nerozpráva, zatiaľ je odkázaný na starostlivosť rodičov, ktorí ho ľúbia nadovšetko na svete. Tommy sa vie pohybovať po zemi hopkaním, dostane sa do vysokého kľaku a začína sa pomaly stavať s oporou na nôžky.

Lekári hovorili, že iba jeho pekná tvárička nám bude robiť radosť. Napriek tomu Tommy robí obrovské pokroky a my sa tešíme, že z ležiaceho dieťatka sa behom 5 rokov vyvinul človiečik, ktorý sa má smelo k svetu, je stále usmiaty, plný energie a chuti do života. Neobsedí na jednom mieste, stále je v pohybe, je veľmi vnímavý, zaujíma sa o svet okolo seba, miluje pesničky a hlavne dokáže už újsť pár metrov v špeciálnom chodítku. To všetko len vďaka rehabilitáciám a špeciálnym terapiám, ktoré podporujú všetky jeho zmysly a pomáhajú mu v napredovaní. 

V súčasnosti denne rehabilitujeme doma aj v škôlke, chodíme na hipoterapiu, canisterapiu aj plávať. Navštevujeme ambulancie logopédie, očného lekára, psychológie, špec. pedagogiky aj iné. Tommy je veľmi šikovný a má obrovskú chuť do života. To nám dáva silu sa postaviť osudu a spoločnými silami bojovať proti jeho nepriazni. Kedže žijeme iba z jedného platu, nemôžeme si dovoliť opakované rehabilitácie financovať iba z vlastných zdrojov a preto prosíme všetkých dobrých ľudí o pomoc. Špeciálne intenzívne rehabilitácie bohužiaľ neprepláca poisťovňa a sú finančne náročné, rovnako tak aj terapie, kde platíme cez 20 Eur za sedenie. 2 týždňový pobyt intenzívnej rehabilitácie v súkromnom zariadení stojí 600 Eur, vhodné je opakovať aspoň 4x do roka. Každý jeden pobyt Tomíčka posúva vpred a je ozaj ťažké, keď viete, že vášmu dieťatku pomáha cvičenie, ktoré si nemôžete dovoliť. Veľmi Vás prosíme o pomoc nášmu synčekovi. Je to naše slniečko, ktoré ľúbime nado všetko na svete.

Ďakujeme z celého srdca za Vašu pomoc. Tommyho rodičia


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?