Menu

Prosíme o pomoc Tomičkovi

Trvanie výzvy: 28. novembra 2017 - 30. septembra 2018

Cieľ výzvy

Vyzbierať peniaze potrebné na absolvovanie intenzívnej rehabilitácie, ktorá posúva nášho synčeka vo vývoji.

Autor výzvy

Príbeh

Prosíme o pomoc Tomičkovi

Prosíme dobrých ľudí o pomoc pre nášho Tommyho, ktorý napreduje vďaka intenzívnym rehabilitáciám a špeciálnym terapiám


Tomíček sa nám narodil ako zdravé dieťatko - obklopený láskou a nehou. Láska a neha ostali, ale zdravie sa niekam vytratilo...

Pred oslavou 1.narodenín sa náš život prevrátil naruby, keď lekári zistili, že náš jediný synček má vývojové ochorenie mozgu zvané lisencefália. Že sa Tommy tabuľkovo nevyvíja sme zistili okolo 6 mesiacov, no stále sme dúfali, že sa veci zmenia, že každé dieťa je iné, že je iba trošku lenivý ako chalani bývajú. Žiaľ - namiesto radovania sa z prvých krôčikov alebo prvého slova sa nám začal kolotoč vyšetrení, behaní po ambulanciách, rehabilitácií a v hlave sa nám vyrojilo množstvo otázok, na ktoré sme nedostali odpoveď. Tommy má poškodené centrum rovnováhy ako aj koordinácie a celkovo výrazne zaostáva v psychomotorickom vývoji. Nechodí, nerozpráva, zatiaľ je odkázaný na starostlivosť rodičov, ktorí ho ľúbia nadovšetko na svete. Tommy sa vie pohybovať po zemi hopkaním, dostane sa do vysokého kľaku a začína sa pomaly stavať s oporou na nôžky.

Lekári hovorili, že iba jeho pekná tvárička nám bude robiť radosť. Napriek tomu Tommy robí obrovské pokroky a my sa tešíme, že z ležiaceho dieťatka sa behom 5 rokov vyvinul človiečik, ktorý sa má smelo k svetu, je stále usmiaty, plný energie a chuti do života. Neobsedí na jednom mieste, stále je v pohybe, je veľmi vnímavý, zaujíma sa o svet okolo seba, miluje pesničky a hlavne dokáže už újsť pár metrov v špeciálnom chodítku. To všetko len vďaka rehabilitáciám a špeciálnym terapiám, ktoré podporujú všetky jeho zmysly a pomáhajú mu v napredovaní. 

V súčasnosti denne rehabilitujeme doma aj v škôlke, chodíme na hipoterapiu, canisterapiu aj plávať. Navštevujeme ambulancie logopédie, očného lekára, psychológie, špec. pedagogiky aj iné. Tommy je veľmi šikovný a má obrovskú chuť do života. To nám dáva silu sa postaviť osudu a spoločnými silami bojovať proti jeho nepriazni. Kedže žijeme iba z jedného platu, nemôžeme si dovoliť opakované rehabilitácie financovať iba z vlastných zdrojov a preto prosíme všetkých dobrých ľudí o pomoc. Špeciálne intenzívne rehabilitácie bohužiaľ neprepláca poisťovňa a sú finančne náročné, rovnako tak aj terapie, kde platíme cez 20 Eur za sedenie. 2 týždňový pobyt intenzívnej rehabilitácie v súkromnom zariadení stojí 600 Eur, vhodné je opakovať aspoň 4x do roka. Každý jeden pobyt Tomíčka posúva vpred a je ozaj ťažké, keď viete, že vášmu dieťatku pomáha cvičenie, ktoré si nemôžete dovoliť. Veľmi Vás prosíme o pomoc nášmu synčekovi. Je to naše slniečko, ktoré ľúbime nado všetko na svete.

Ďakujeme z celého srdca za Vašu pomoc. Tommyho rodičia


Aktualizácie

Makacka1. máj 2018

Oproti zdravym rovesnikom namiesto behania po ihrisku travi Tomicek cas na rehabilitaciach a terapiach niekolko hodin tyzdenne. Nie vzdy ma Tommy usmev na tvari. Nie vzdy ma naladu a niekedy je to ozajstna makacka. Neni to vzdy jednoduche na psychiku. Ani pre Tomicka ani pre mna ako milujucu mamu. 

Velmi dakujeme za podporu vsetkym kto dorerat prispeli akoukolvek sumou. Majte krasny maj.

Splneny sen12. apr 2018

Vdaka vasim darom Tommy moze pravidelne rehabilitovat. Napriek negativnym prognozam lekarov sa tesime z toho ako nas jediny syn chce velmi chodit a ako sa mu paci stat na vlastnych nozkach. Dakujeme ze pomahate potrebnym a ze prispievate ku splneniu nasho snu vidiet nasho anjelika stat na vlastnych nozkach.

Rehabilitujeme10. mar 2018

Tommy vďaka vašim darom absolvuje letos prvý rehabillitačný pobyt, už teraz je viditeľné zlepšenie pri nácviku chôdze a v držaní aj postavení tela. Tommymu sa na vlastných nôžkách čo viac páči a my sa veľmi tešíme s ním. Ďakujeme, že nám pomáhate splniť náš sen.

Valentínske poďakovanie15. feb 2018

Srdečne ďakujeme zamestnancom Cetelemu za úžasný Valentínsky darček pre Tomička. Dojali ste nás k slzám. Z celého srdiečka Vám ďakujeme za vašu pomoc a podporu. Ďakujeme aj ostatným darcom, ktorých je stále veľa okolo nás. Je to hrejivý pocit, keď sa stále nájdu ľudia ochotný pomáhať deťom, ktorým osud nebol naklonený. Vaša pomoc pre nás veľa znamená a ceníme si ju nadovšetko. Dúfame, že ste strávili Valentína v objatí svojich milovaných alebo príjemnej spoločnosti. My s Tommym Vás všetkých veľmi pozdravujeme a ešte raz ďakujeme


2% pre Tommyho22. jan 2018

Tomička môžete podporiť aj formou darovaním podielu 2% z daní. Všetky informácie nájdete na jeho FB stránke "Pomoc Tomičkovi" . Srdečne ďakujeme za vašu pomoc, podporu a zdielanie.

Tommy poctivo aj doma trénuje chôdzu a chodíme stále, pohľad na svet keď stojí na vlastných nohách sa mu veľmi páči. Ďakujeme srdečne všetkým darcom za podporu a pomoc.


Podakovanie PF20183. jan 2018

Velmi bysme sa chceli podakovat vsetkym darcom, ktori prispeli nasmu Tomickovi.

Nech sa Vam v roku 2018 dari, nech ste stastni, spokojni, nech sa Vam splnia vsetky sny a tuzby a nech ste hlavne vsetci zdravi. DAKUJEME z celeho srdiecka za vasu pomoc a podporu.

STASTNY NOVY ROK 2018


Vianočné prianie22. dec 2017

Velmi pekne dakujeme vsetkym darcom a ludom s dobrym srdieckom, ktori doteraz prispeli Tomickovi na rehabilitacie. Dakujeme aj portalu LudiaLudom za to, ze pomaha potrebnym.

Prajeme Vam krasne Vianoce plne radosti, lasky, zdavia, pokoja a stastia. Nech su vase Vianoce kuzelne

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?