Menu

Dôchodok

Trvanie výzvy: 12. decembra 2017 - 11. decembra 2018

Cieľ výzvy

Pomoc so zaplatením výdavkov, nájmu, liekov a zakúpením diétnej stravy.

Príbeh

Dôchodok

živorenie

Ako len začať. Som dôchodkyňa Mária a žije sa mi ťažko. Žijem skromne, lebo inak sa žiť nedá, nie je z čoho. Už som mala vytvorenú jednu výzvu, keď som chcela predať byt a presťahovať sa do menšieho aby som nemusela toľko platiť, ale nepodarilo sa to, lebo kupca stále to odkladal pre nejaký dôvod. Snáď sa mi to jedného dňa podarí. Darcovia mi vtedy veľmi pomohli svojimi darmi a žilo sa mi o čosi ľahšie. Stihla som poplatiť aj dlhy čo som mala.

Môj dôchodok je 212 eur. Privyrábam si ako upratovačka za čo dostanem 126 eur. Nájomné platím 140,- lieky každý mesiac približne 40,-. Blok máme zateplený a tak vzali hypotéku. Samozrejme platím viac ako doteraz. Po zaplatení všetkých poplatkov mi ostane okolo 60 eur. Mám 12 diagnóz. Mala by som držať diétu ale aj to si vyžaduje zvýšené výdavky. Keby som neupratovala tak isto nevyžijem. Našťastie ešte nájdem toľko sily, aj keď to už nie je najľahšie. Na výber nemám. Ak chcem prežiť musím pracovať.

Ak by ste mi pomohli, budem vďačná a zároveň ďakujem všetkým, ktorí mi doteraz pomohli. Prajem pekný deň.

Aktualizácie

Vďaka26. jún 2018

Ďakujem, že mi pomáhate.

Ďakujem.22. mar 2018

Veľmi ma potešilo, že ste mi prispeli a veľmi pekne ďakujem. Pre mňa aj 30 eur je veľká pomoc. Kúpila som za ne lieky. Naposledy som mala uhradiť v lekárni lieky za 38 eur. Nemala som toľko peňazí ale vďaka šéfke v lekárni mi lieky dali a dlh vyplatím keď príde dôchodok. Dala mi ich aj preto, že tam chodím po lieky často a už ma pozná. Mohla som dlh vyplatiť o niečo skôr, keďže darcovia mi poslali peniaze. Veľmi pekne ďakujem.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?