Menu

Pomôžte Milanovi - doštudovať, rehabilitovať a ...

Trvanie výzvy: 16. januára 2018 - 31. decembra 2018

Cieľ výzvy

Týmto chceme poprosiť všetkých dobrých ľudí o pomoc pretože máme nízky príjem na moje výdavky - rehabilitácie v kúpeľoch, stravu, ubytovanie a tiež by sme potrebovali po mojom doštudovaní na vysokej škole adekvátne bývanie.

Príbeh

Pomôžte Milanovi - doštudovať, rehabilitovať a zabezpečiť si adekvátne bývanie

Som Milan Valášek, mám 20 rokov, som študentom odboru Sociálnej práce Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity. A som telesne hendikepovaný. Mám TAR-syndróm. Toto ochorenie deformuje horné a dolné končatiny. Z rúk mám len prsty a dlane, ktoré sú priamo napojené na ramená. Mám za sebou 5 operačných zákrokov na mojich nohách. Pri mojom narodení som nemohol vôbec natiahnuť nohy a vďaka týmto operáciám a neskorším rehabilitáciám a kúpeľom som ich dokázal viacej natiahnuť tak, aby boli moje nohy funkčnejšie.

"Som Milan Valášek, mám 20 rokov, som študentom odboru Sociálnej práce Fakulty zdravotníctvaa sociálnej práce Trnavskej univerzity. A som telesne hendikepovaný.

Mám TAR-syndróm. Toto ochorenie deformuje horné a dolné končatiny. Z rúk mám len prsty a dlane, ktoré sú priamo napojené na ramená. Mám za sebou 5 operačných zákrokov na mojich nohách. Pri mojom narodení som nemohol vôbec natiahnuť nohy a vďaka týmto operáciám a neskorším rehabilitáciám a kúpeľom som ich dokázal viacej natiahnuť tak, aby boli moje nohy funkčnejšie.

S nohami vykonávam okrem chôdze aj väčšinu činností, ktoré zdravý človek robí rukami, ako napr. písanie na papier a do počítača, uchopovanie vecí, kreslenie a pod. Na svojich nohách prejdem maximálne 100 metov takže používam mechanický alebo elektrický vozík na dlhšie vzdialenosti. Tiež sa dokážem bicyklovať na upravenom trojkolesovom bicykli. Okrem bicyklovania ešte dokážem plávať a kondične cvičiť.

Bývam spolu s mojou maminou (ktorá je mi zároveň asistentkou) v Študentskom domove Petra Pázmaňa, keďže študujem na Trnavskej univerzite. Avšak dočasne sme tu ubytovaní aj preto, lebo  prežívame ťažkú rodinnú situáciu a nemôžeme sa vrátiť domov.

Týmto chceme poprosiť všetkých dobrých ľudí o pomoc pretože máme nízky príjem na moje výdavky a to znamená rehabilitácie v kúpeľoch, stravu, ubytovanie na internáte a tiež by sme potrebovali po mojom doštudovaní navysokej škole adekvátne bývanie.

Ďakujeme a so srdečným pozdravom MilanValášek s maminou Annou Valáškovou."


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?