Menu

Pár na vozíku prišiel o byt aj peniaze. Štát hovorí: skutok sa nestal! Pomôžme im!

Trvanie výzvy: 29. januára 2018 - 30. júna 2018

Cieľ výzvy

Aspoň čiastočne vynahradiť týmto dvom mladým ľuďom, ktorých už život skúša od narodenia, trápenie a starosti, vzniknuté nepriazňou osudu a ľudským zlom, ktoré okúsili na vlastnej koži. Získané finančné prostriedky budú použité na bežné životné výdavky a každodenné potreby.

Autor výzvy

Príbeh

Pár na vozíku prišiel o byt aj peniaze. Štát hovorí: skutok sa nestal! Pomôžme im!

Martin a Natália sú mojimi priateľmi roky. Okrem toho, že sme ako rodina, pomáhame si aj formou osobnej asistencie, keďže obidvaja sú kvôli ochoreniu svalová dystrofia na vozíku. Som s nimi prakticky dennodenne a preto spolu s nimi prežívam ich radosti, ale aj trápenie. Sú to bojovníci, pretože aj napriek telesnému postihnutiu sa snažia plnohodnotne začleniť do spoločnosti. Odkedy však prišli kvôli postupu realitnej kancelárie o všetky svoje peniaze aj o bývanie, je to stále ťažšie nie len finančne, ale aj zdravotne.

Martin a Natália sú od narodenia na vozíčku. Ich cesty sa stretli pred deviatimi rokmi pri športe boccia, kedy vedeli, že sú si súdení. Pred dvomi rokmi sa rozhodli nájsť si spoločné bývanie a posunúť sa vo vzťahu ďalej. Martinova mamina sa rozhodla predať starší byt a peniaze z predaja im darovať, aby si mohli splniť svoj sen o spoločnom bývaní. To však ešte netušili, aká dlhá cesta ich čaká... Keď po dlhom hľadaní našli byt, ktorý sa aspoň približoval bezbariérovej predstave, natrafili na ľúdí, ktorí podľa všetkého nemali čisté úmysly. Preto dnes nemajú ani peniaze z predaja bytu po Martinovej mame, ktoré si uchmatol developer a nemajú ani byt o ktorý mali záujem, pretože dnes už sa ďalej predáva... Namiesto toho, aby ťažko zarobené peniaze  investovali do svojho bytu, platia podnájmy a poplatky spojené s vymáhaním si toho, čo  im patrí! Zatiaľ však bezúspešne, pretože aj Slovenská prokuratúra zamietla ich trestné oznámenie. Moji priatelia nemajú ani byt, ani peniaze a štát hovorí: skutok sa nestal!

Rozhodol som sa preto svojim priateľom pomôcť a zverejniť ich príbeh s dúfaním, že vďaka pomoci dobrých ľudí, aspoň čiastočne vynahradíme stratu finančnú, ale aj ľudské trápenie, ktorým si za dva roky Martin s Natáliou prešli.

Rozhodli sme sa tiež celý prípad zmedializovať a preto veríme, že kompetentní zaujmu svoje stanovisko a odčinia zlo, ktoré napáchali.  Blog mojich priateľov, kde objasňujú situáciu si môžete prečítať tu: https://dennikn.sk/blog/skutok-sa-nestal-ako-mlady-par-na-vozikoch-prisiel-o-byt-aj-peniaze/


Aktualizácie

Výzva sa naplnila, pomáhajme ďalej!29. jan 2018

Priatelia, keď som zverejnil výzvu a za priateľov poprosil o vyzbieranie sa do sumy 2tisíc eur, ani vo sne by mi nenapadlo, že by sa výzva tak neskutočne rýchlo naplnila!  Ďakujem vám zo srdca aj za mojich priateľov! Výzvu sme s odporúčaním portálu ludia ludom navýšili, pretože stále nám chodia správy od vás, milých darcov, že máte chuť prispieť. ĎAKUJEME!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?