Menu

Ak môžte, pomôžte

Trvanie výzvy: 12. februára 2018 - 12. februára 2019

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Pomoc v hmotnej núdzi - finančné prostriedky využijem na zaplatenie liekov, jedla, vody, elektriny, nájomného, hygienických potrieb, káblovky, obedových lístkov, nutného oblečenia, teda na zaplatenie toho, čo človek potrebuje, aby prežil

Príbeh

Ak môžte, pomôžte

Dobrý deň, volám sa Iveta a mám 49 rokov. Prihlásila som sa do portálu ludialudom.sk a prosím dobrých ľudí o hmotnú pomoc.
Som zdravotne ťažko postihnutá, mám pľúcnu chorobu CHOCHOP4, môj zdravotný stav sa stále zhoršuje, a preto využívam kyslíkový prístroj, ktorý používam 24 h denne a mám kvôli nemu veľké poplatky za elektriku. Žijem sama, nikto mi neprispieva žiadnou korunou. Môj mesačný príjem je 237 € a 2,20 € mi dopláca sociálka. A nemám nikoho z rodiny, kto by mi finančne ani nijako pomohol.

Elektika, nájom a káblovka sú moje mesačné náklady, čo číní 172 €. Obedové lístky zo školy, ktorých si beriem 10 podľa možností, ma vyjdu 27 €. Mojimi ďalšími poplatkami sú hygienické potreby a lieky, ktoré sú nevyhnutné, ako aj predošlé veci na základné prežitie. Keď mi žila mama, bolo to jednoduhšie, i keď nie úplne ľahké. Teraz to  však absolútne nezvládam. Už ste mi prostredníctvom tejto stránky veľmi pomohli, a preto som si dovolila osloviť Vás opäť a prosiť Vás o pomoc, pretože bez Vás to finančne nezvládnem. A čo potom bude so mnou? Neviem si predstaviť, keď si nezaplatím byt, keď naň nebudem mať, čo by sa robilo? Je to smutné, že to tak je. V iných krajinách sa o takýchto ľudí stará štát a pomáha im. V tom našom si my medzi sebou musíme pomáhať a je to veľmi smutné, tak ako to, že to inde funguje a u nás nie?

A hlavne touto cestou chcem poďakovať ľuďom, ktorí mi prispeli na prenosný kyslík akoukoľkek sumou, hoci sa naň nepodarilo vyzbierať dostatočné financie do skončenia výzvy, preto som tieto peniažky použila na základné potreby, ktoré som uviedla v tomto príbehu a ako vidíte, len vďaka nim som doteraz mohla prežiť všedné dni ako aj Vianoce v pokoji a nemala som v hlavne myšlienky, ako mám teraz, či vôbec prežijem ďalšie dni. 

Niektorí predvádzajú drahé bezvýznamné šperky, kabelky a oblečenie a niekto má starosti o to, aby mal vôbec strechu nad hlavou. Prečo je ten svet taký zlý? Neviem si dať odpoveď, len dúfam, že sa všetko v dobré obráti. Ja viem, že nie som jediná. Je veľa takých ľudí, ktorí majú tiež mnohé problémy. 

Ďakujem Vám dobrí ľudia za každú i keď malú pomoc, nech Vám to Pán Boh v najlepšom odmení. 

Ďalšie informácie

Facebook
Ivett Teres Lindovská

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?