Menu

...Sama so štyrmi deťmi

Trvanie výzvy: 1. februára 2012 - 1. februára 2013

Cieľ výzvy

Potrebujeme pomoc. Dúfam, že s vašou láskavou pomocou toto najhoršie obdobie prekonám, aby moje detičky neboli hladné a mali domov.

Autor výzvy

Príbeh

...Sama so štyrmi deťmi

Dobrý deň.
Volám sa Anka, mám 34 rokov a som sama so štyrmi deťmi na rodičovskej dovolenke. Nachádzam sa v zúfalej situácii a nemám nikoho, kto by mi pomohol.

I keď som po skrachovanom manželstve tomu neverila, zoznámila som sa s mužom, všetko nám klapalo, vzorne sa o mňa aj moje tri deti staral, ale skončilo to... Doteraz som nenašla odpoveď prečo? Nebolo by na tom nič beznádejné, ale on ma opustil tehotnú. Viem, že to bola aj moja chyba, že som sa mala nejako pred otehotnením chrániť, ale stalo sa a musela som sa k tomu postaviť zodpovedne. Vedela som, že to nebudem mať v živote jednoduché, aj keď som bola na materskej mala som prácu a všetko som stíhala platiť sama a mojim deťom nikdy nič nechýbalo. Tehotenstvom som o všetko prišla a napriek nátlaku okolia som sa rozhodla, že na prerušenie tehotenstva nepôjdem, že to bábätko nechcelo ísť samo na svet a že tiež má právo na život. Pred 6 mesiacmi sa mi narodila krásna dcérka Lianka. Teraz ma najviac mrzí to, že celé tehotenstvo som bola psychicky na dne a všetko sa to odzrkadlilo na jej zdravotnom stave. Malinkej Lianke nepracuje štítna žľaza a musí papať hormóny v tabletkách. Lianka má troch súrodencov 13 ročný Miško, 12 ročná Vaneska a 2 ročná Klárka. Spolu bývame v nájomnom byte v obci Beluša. Poberám len rodičovský príspevok a výživné na deti spolu 180,00eur. Nemala som z čoho platiť nájom a hrozilo mi, že ma vysťahujú. O svojich problémoch som informovala starostu obce a hľadal riešenie ako mi pomôcť.Vtedy mi podala pomocú ruku nadácia zachráňme životy a mesačne mi prispieva na nájomné. Z môjho príjmu hradím plyn a elektrinu a zo sumy 250 eur musím uživiť a obliecť všetky deti. Je to veľmi ťažké, každý mesiac sa len zadlžujem. Deti stále niečo potrebujú, hlavne najmenšia. Prestala som pred 2 mesiacmi dojčiť a umelá výživa je veľmi drahá. Plienky kupujem ešte aj pre Klárku. Pravidelne musím chodiť do Banskej Bystrice na kontroly s malou Liankou.
Žiadna pomoc netrvá večne a aj pomoc od nadácie mi končí a to bude pre nás ešte beznádejnejšie. Teraz to finančne nezvládam a neviem čo bude s nami, keď budem musieť zaplatiť aj nemalý nájom sama. I keď je Lianka ešte maličká, hľadám si prácu, ale moc sa mi nedarí.
O môj životný príbeh prejavila záujem aj televízia Markíza a nakrútila so mnou reportáž do magazínu Reflex, odvysielaný 04.01.2012. Nebola som nadšená publicitou, ale urobila som to kvôli ženám s podobným osudom.
Prosím ľudí s dobrým srdcom, aby mi pomohli. Nekonečne milujem svoje deti a neviem si predstaviť, že by mi ich vzali. Vopred všetkým ďakujem za pomoc.

Aktualizácie

Obrovské ďakujem pre všetkých.21. jan 2013

Je tomu dva roky čo som si myslela, že sa mi zrútil celý svet. Nevedela som sa s tým akosi vysporiadať, že vďaka mojej naivnej povahe a neopatrnosti, som prišla o všetko, čo som pre vtedy tri deti vybudovala. Stratila som veľmi dobre finančne ohodnotenú prácu, opustil ma muž, ktorého som tak veľmi slepo milovala a pod srdcom som nosila nový život. Bola som z toho tak veľmi psychicky na dne a nemala som pri sebe blízkeho človeka, ktorému by som sa vyžalovala, tak som to skúsila cez internet. Oslovila som poradňu Alexis, nič moc som od toho neočakávala, len som sa potrebovala niekomu vyžalovať ako do bútľavej vrby. Poradňa Alexis sa však zachovala veľmi profesionálne a im patrí obrovské ďakujem. Okrem psychickej podpory mi otvorila oči a začala som si uvedomovať, že čakám bábätko, ktoré za nič nemôže. Skontaktovala ma s nadáciou Zachráňme životy, ktorá mi bola oporou a finančne mi celý rok pomáhala. Aj im patrí obrovské ďakujem. Prostredníctvom nadácie sa o mojej situácie dozvedela aj televízia Markíza a prehovárali ma, aby som s nimi natočila reportáž. Dlho som odmietala, netúžila som po publicite, beztak sa o mne dosť komunikovalo po obci, ale po rozhovore s našim starostom som sa rozhodla, že to urobím kvôli nadácii, aby sa trošku dostala do povedomia ľudí. Pomoc od nadácie mi končila a vtedy starosta obce hľadal riešenie, ako by mi mohol pomôcť. Aj jemu patrí obrovské ďakujem. Cez pani Emíliu, ktorá tu mala tiež uverejnenú výzvu sa dozvedel o projekte na portály Ľudiaľuďom a pomohol mi s uverejnením mojej výzvy. Veľkú nádej som tomu nedávala, ale povedala som si, že za skúšku nič nedám. Vtedy som ešte ani len netušila o aký veľkolepý a úžasný projekt ide. Že ľudia nechodia na internet len kvôli facebooku, nákupu alebo zoznamke, ale v tomto štáte žije veľa ľudí, ktorým nie je ľahostajný život druhých. Všetkým Vám patrí obrovské ďakujem, ktoré sa ani nedá opísať slovami. Len vďaka tejto stránke som spoznala veľmi veľa ľudí, ktorý mi nezištne pomohli a pomáhajú. ...Som sama so štyrmi deťmi, chudobná ako kostolná myš, žiaľ stále odkázaná na pomoc od druhých, ale som šťastná. Mám krásne deti, ktoré mi robia radosť a aj im patrí obrovské ďakujem. Som vďačná, že mi dodávali energiu, že aj keď sme museli opustiť náš byt a museli sme z Beluše odísť, boli vždy pri mne.

Zmeny v našom živote27. aug 2012

Všetkým sa chcem predovšetkým z celého srdca poďakovať. Už len to, že sa vôbec zaujímate o osudoch iných rodín je veľmi obdivuhodné. Obrovská vďaka patrí aj zakladateľom tejto stránky, len vďaka tomuto projektu som spoznala úžasných ľudí, ktorí mi podávajú pomocnú ruku. V našej veľkej rodine sa za ten polrok veľa vecí zmenilo. Žial stále sme niekde nadne a nedarí sa nám vyškriabať aj trochu vyššie. Pomoc od nadácie mi skončila a zostala som na všetko už len sama. K tomu všetkému sa mi finančná situácia skomplikovala s tým, že dcérke Klárke diagnostikovali atopický ekzém. Musím jej kupovať špeciálnu stravu a bio produkty, ktoré sú pre mňa veľmi drahé a hlboko mi siahajú do rozpočtu. Liankin zdravotný stav je zatial dobrý, ale stále musíme pravideľne chodiť na detskú endokrinológiu do Banskej Bystrice, kde jej podľa výsledkov krvi upravujú dávky. Musela som poriešiť aj druhé bývanie, pretože byt v ktorom sme 9 rokov bývali bol už pre nás príliš drahý. Našla som si menší a lacnejší prenájom. Bývame tu už 1 mesiac a pomaly si zvykáme. Sťahovanie bolo pre mňa tiež strašne finančne náročné. Mala som veľké nedoplatky na energiách, byt som musela odovzdať v pôvodnom stave ..musela som siahnúť po tzv. rýchlych úveroch, ktoré ma teraz pohlcujú. Nový majiteľ bytu je veľmi šľachetný človek. Napriek vedomiu v akej som situácii mi prenajal byt a stále myslí na deti, aby im trochu spríjemnil život a snaží sa mi pomôcť či už v liečbe Klárki alebo so zháňaním práce. Sľúbila som mu, že sa nikdy nestane, že by som meškala s platením nájmu a preto ho nechcem sklamať. Toľkokrát som bola zúfala, že to vzdávam, ale pohľad na moje deti, ich úsmev to jediné mi dodáva silu, že to musím prekonať. Úpenlivo si zháňam akúkoľvek prácu, ale tých možností nie je. Nikto nepotrebuje matku so 4 deťmi a ešte k tomu len na ranné smeny. Malé deti by som poriešila škôlkou a jasliami. Preto Vás všetkých strašne moc prosím pomôžte nám, aby deti netrpeli a vyrastali v šťastnej rodine..

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?