Menu

Prosba o pomoc pre Alžbetku na kupeľnu liečbu

Trvanie výzvy: 10. februára 2012 - 10. februára 2013

Cieľ výzvy

Tymto chcem poprosiť o pomoc všetkých dobrých ľudí, aby sme mohli zrealizovať potrebné liečenia a terapie.

Autor výzvy

Príbeh

Prosba o pomoc pre Alžbetku na kupeľnu liečbu

Chceli by sme veľmi aby raz Alžbetka mohla povedať ” rúčka funguje.

Volám sa Lucia Slovenská, mám 33 rokov. Spolu z mužom Ivanom máme 4 krásne detičky.
Muž ma s prvého manželstva dve dievčatá Julianku 9 rokov a Lesanku 8 rokov, nežijú s nami ale občas sme si ich brávali k sebe aby muž mohol trocha s nimi byť, už viac ako rok to nemôžeme takto riešiť keďže teraz bývame v jednoizbovom byte za ktorý platíme 300,-eur. Je to dosť ťažké, ja mám syna Lukáša 9 ročného a spolu máme najmladšiu dcéru Alžbetku, ktorá bude mať 4 roky. Osud to takto komplikovane zariadil. Pokúsim sa opísať aký má práve najmladšia dcérka zdravotné problémy a postihnutie, kvôli čomu sme sa dostali do finančnej tiesni, keďže potrebuje neustále liečenie a lieky, pomôcky, ktoré poisťovňa neprepláca.
Alžbetka sa narodila 25.4.2009, pri pôrode nastali komplikácie, keď ozvy začali klesať, vzali ma na pôrodnícke kreslo a už to išlo rýchlo, dcérka mala okolo krku pupočnú šnúru, zasekla sa a nešla von, lekár ju doslova vytrhol a poranil svaly a nervy v ruke. Bola celá modrá nepočula som ju zaplakať a už som vedela, že je zle keďže som to mohla porovnať ako sa mi narodil synček, ten sa ozval hneď. Oživovali ju. Potom bola istý čas v inkubátore. Zranenie, ktoré tým nastalo je celoživotné a nedá sa vyliečiť. Diagnóza je popôrodna pareza brachialneho plexu, čo znamená ochrnutie pravej hornej končatiny, svalová disbalancia. Rúčka je skrátená o 2cm viditeľne tenšia, slabšia. Toto zranenie nikdy nezmizne celý život bude mať Alžbetka obmedzenia, môžeme ho však liečiť. Pomáhajú rôzne procedúry, terapie, pomôcky. Sú však pre nás nedostupné z finančného hľadiska a veľmi nákladné. Je to pocit bezbrannosti a veľmi to bolí. Každý deň sa bezmocne pozeráme aké ma Alžbetka obmedzenia a boj, lebo stále bojuje, fyzickú bolesť, emocionálne problémy, rozsiahle terapie, zvládať pocit, že nemôže robiť veci, ktoré by chcela. Nemôže sa hrať ako ostatné detičky a veľmi si to uvedomuje aj ona sama.

Máme toľko možnosti ako sa liečiť, ale zároveň aj obavy. Bude musieť cvičiť celý život ale teraz ma ešte par rôčkov, ktoré môžeme zefektívniť a poskytnúť jej aspoň nejakú pomoc. Náš kalendár ma zaznačený každý týždeň nejaké vyšetrenie, rehabilitáciu, keďže Alžbetka navštevuje až piatich špecialistov, má totižto viac diagnóz.

Alžbetka je maličká, nerastie ako jej rovesníci, hoci pri pôrode vážila 3860 gramov a merala 51 centimetrov. Chodíme k endokrinologičke, no zatiaľ sa nezistila príčina, prečo je vzrastom na úrovni jeden a polročného dieťaťa, pričom má už tri a pol roka. To je ďalší problém s ktorým Alžbetka bojuje. Alžbetku trápi aj alergia na kravské mlieko nemôže ani mliečne výrobky, takže je stále na diéte a berie aj rôzne lieky, ktoré sú tiež dosť drahé. Trápi ju aj nôžka od narodenia, ľavý kľb nesmie namáhať nôžku , neskôr bude mať bolesti, nosí aj ortopedickú obuv, ktorú kupujeme v zdravotníckych potrebách za viac ako 26,-eur tak ako nám rastie nôžka.

Naša dcérka je prekrásne dievčatko, veľká bojovníčka, vždy usmiata. Naopak ja bývam často veľmi smutná, pri pohľade na trápenia a silné bolesti , s ktorými sa moja princezná musí denne boriť. Ale jej úsmev a drobné pokroky mi našťastie vždy vrátia nádej. Ak by sa dalo všetku jej bolesť by som vzala na seba. Ak ma bolesti nemôžem nič urobiť iba tíško ju utešovať, pritúliť si ju silno a potlačiť v sebe plač aby to nevidela. Je to veľmi ťažké. Aj keď niekedy tajne plačem aby nevidela, a netrápila sa.

Kvôli zhoršeniu stavu teraz nosí Alžbetka dynamicko lykrovú ortézu na trup a ruku, ktorá jej pomáha byť vystretá a nekriviť sa.
Absolvovali sme liečebné pobyty v Harmony a v Dunajskej Lužnej spolu už 8 krát. Chodili na kurzy plávania. Hľadáme stále nové možnosti ako Alžbetke pomôcť.

Preto by sme chceli Alžbetke umožniť rehabilitáciu v RENONE Rehabilitation, kde sme sa dozvedeli pre nás veľmi pozitívne správy. Ak by sa nám podarilo absolvovať u nich liečenie aspoň 2 až 3-krát, Alžbetkin stav by sa veľmi zlepšil. Je to však veľmi finančne náročne liečenie, nehradí ho zdravotná poisťovňa, cena je 3000,-eur terapia+ubytovanie a strava.

Taktiež sme už objednaní aj na liečenie Neurokineziterapiu Dr. Smoljaninova Tatranskej kotliny, kde sa dvojtýždňový pobyt pohybuje v sume 880,- eur ubytovanie, strava cesta a terapia. Táto terapia sa robí 4-krát do roka po dobu dvoch týždňov.
Tieto liečenia pre nás znamenajú obrovskú nádej. Preto musíme veriť, že sa nám to podarí realizovať aj vďaka vám darcom.

Navštevujeme špecializované zariadenie aspoň raz za týždeň, kde hodina cvičenia a masáž stoja 25,- eur a viditeľne jej to pomáha. Všetky procedúry a terapie, pomôcky sú pre nás finančne veľmi náročne.

Keďže aj psi dokážu liečiť, tak sme si takého kúpili pre Alžbetku, aby jej pomohol. A aj pomáha, veľmi sa s ním hrá a pritom používa rúčku. Sú na neho nejaké tie náklady, to je jediné čo máme ako luxus, lebo nič iné si nemôžeme dovoliť.

Niekedy mi je ľúto, že ostatné deti čo máme, sú na úkor Alžbetky, keďže najviac výdavkov máme na Alžbetkyne liečenie. Nesnívame pre deti aby sme išli na dovolenku k moru, aj keď aj to by pomohlo Alžbetke, Vianoce sme doteraz mali stále len skromné, deti dostali iba to čo potrebovali, nie to, čo by naozaj chceli, a my s mužom darčeky nemáme žiadne. Alebo máme, tie najväčšie, a najvzácnejšie, naše detičky. Muž pracuje ako sa dá, ale nestačí to. V podstate štyri deti a jedno z nich postihnuté je v dnešnej dobe ťažko. Aj keď s nami sú iba dve detičky, stále sa to musí aj nejako deliť je to ťažko, ak nemôžeme kúpiť čo i len sladkosť.

Chceli by sme veľmi aby raz Alžbetka mohla povedať ” rúčka funguje. Vieme ako dcére pomôcť, aspoň trocha skvalitniť život, ale nemôžeme si to dovoliť. Preto prosím všetkých dobrých ľudí, ktorý si o nás prečítajú a boli by ochotní akoukoľvek finančnou čiastkou pomôcť nám realizovať liečenie a tým pomôcť našej Alžbetke aspoň trochu zmierniť jej stav. Za každý dar a každé euro zo srdca ďakujeme.
Alžbetka s rodinou.


Číslo účtu: 0461926076/0900

16.10.2012 TV. Markíza odvysielala našu situáciu v reflexe.

Alžbetka reflex - YouTube

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?