Menu

Pomôžte Adamkovi dostať sa na liečbu kmeňovými ...

Trvanie výzvy: 22. mája 2018 - 30. novembra 2018

Cieľ výzvy

Liečba epilepsie a zlepšenie jeho stavu pomocou kmeňových buniek

Príbeh

Pomôžte Adamkovi dostať sa na liečbu kmeňovými bunkami do Mexika

Milí priatelia prosíme vás pomôžte Adamkovi dostať sa na liečbu kmeňovými bunkami v Mexiku

Milí priatelia, na začiatok by sme vás chceli veľmi pekne poprosiť v mene nášho synčeka Adamka o vašu pomoc keďže Adamkovi pribudla ďalsia diagnóza Epilepsia a tá môže jeho stav ešte viac zhoršiť.

Adamko je z dvojičiek má 5,5 roka narodili sa v 32+2 týždni tehotenstva kvôli transfúznemu syndrómu ( jedno dieťa odoberá živiny druhému) Adamko mal veľmi ťažký nástup do života, bol hneď resuscituovaný a do 24hod ešte raz, dostával transfúzie, zlyhávali mu orgány, dostal zakrvácanie do mozgu 3.st do oboch komôr, pribudli mu rôzne diagnózy, Dmo spastická kvadruparéza, Mikrocefália, Hydrocefalus na podklade atrofie mozgu, Strabizmus ,po 2 mesiacoch ho pustili z nemocnice. Odvtedy bojujeme o zlepšenie jeho zdravotného stavu, skúšame rôzne terapie, cvičenia, vojtovka, feldenkrais, bobath, kraniosakrálna terapia, biofeedback, skenar, baby plávanie,canisterapia, homeopatia - kvôli problémom s vyprázdňovaním (nepomohlo) Adamko sa bez mojej pomoci nevyprázdnil od 6.mes. vyskúšali sme všetko ale nič nezabralo. Adamko sa sám neposadí, ale keď ho dáme do sedu tak sa udrží, vďaka dennému cvičeniu a terapiám. Neplazi, nechodí, nepreloží si hračku z jednej ruky do druhej, Ale s pravou ručičkou a kyblíkom sa dokáže vyhrať aj celý deň :-) vy čo ho poznáte tak mi to potvrdíte ;-) Adamko je naše slniečko naše všetko, jeho úsmev nás kazdý deň dobíja a poháňa dopredu aby sme verili a my VERÍME  že jeho stav sa postupne pomalými krôčikmi zlepšuje aj keď by sme si priali aby to šlo rýchlejšie. O Adamka musí byť 24 hodinová strarostlivosť, keďže sa sám nenapije, nenapapá, je plienkovaný, ale veríme že aj toto všetko sa zmení a postupne začne zlepšovať. Žiaľ k nášmu boju pribudla ďalšia zákerná diagnóza Epilepsia ktorá naše doterajšie úsilie môže zhoršiť, keďže záchvaty mozog viac poškodzujú a do budúcna môže zabrániť v uzdravovaní a napredovaní. Začal mať postupne viac záchvatov a preto to musíme riešiť už na začiatku.Kmeňové bunky majú veľmi dobré výsledky s liečbou epilepsie a nielen epilepsie dokonca zlešenie jeho stavu. Viac sme neváhali a dali sa do boja s nádejou zlepšenia a vyliečenia. Liečba kmeňovými bunkami v Mexiku je finančne nákladná, veríme že jeho stav dokáže zlepšiť.Klinika ktorú sme kontaktovali má niekoľkoročné skúsenosti s tou liečbou,majú veľa prípadov s veľmi veľkými zlepšeniami dokonca s uplným vyliečením.Taktiež je veľmi veľká nádejže by mohol začať sám kakať a to by bolo pre nás veľmi veľmi veľký pomoc aj preňho, keďze je od nás s týmto úplne závislý. 

PRETO VÁS PRIATELIA PROSÍME!!!!!! POMÔŽTE NÁM POMÔCŤ NÁŠMU SYNOVI ZLEPŠIŤ JEHO STAV

Koho iného poprosíme keď nie vás, keď sa spojí veľa ľudí tak sa robia zázraky :-* :-*

Priatelia viac sa o jeho boji dočítate na jeho stránke  https://adamko-busik.webnode.sk/

Z CELÉHO SRDCA VÁM ĎAKUJEME rodina Bušíková :-* :-* 


-Rad výskumných štúdií ukázal, že neuróny z embryonálnych a fetálnych kmeňových buniek môžu mať terapeutické účinky pri liečbe epilepsie. Získavanie týchto buniek je však obmedzené etickými otázkami a dostupnosťou potrebných materiálov. Mezenchymálne kmeňové bunky predstavujú nový a sľubný zdroj pri liečbe epilepsie. Terapia kmeňovými bunkami má veľký potenciál. Osobitne to platí pri liečbe niektorých typov epilepsie spojených so zmenami v mozgovom centre, ktoré vznikajú zlyhaním alebo stratou istých typov neurónov v špecifických mozgových štruktúrach.https://www.cordbloodcenter.sk/kmenove-bunky-nadej-liecbu-epilepsie/Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?