Menu

Žijeme 15 rokov v karavane

Trvanie výzvy: 4. júna 2018 - 3. mája 2019

Cieľ výzvy

Financie pre deti na jedlo a na školské potreby.

Príbeh

Žijeme 15 rokov v karavane

Umývame sa a perieme v potoku, elektrinu máme z autobatérie. Takto si žijeme v starom karavane v Istebnom pri Dolnom Kubíne. Financie nemáme dostatok, ale snažíme sa, aby mali čo deti jesť a aby chodili čisté. No nie vždy je to pre nás ľahké.


Máme ošumelý karavan, v ktorom žije manželka Anna, ja a naše deti 7-ročný Kevin, 5-ročný Kristián a 3-ročná Anetka. Som jediný živiteľ rodiny a nečakám na to, čo mi dá štát, zbieram železný šrot. Kedysi som bol podnikateľom. No teraz mám ťažko choré srdce. 
Keďže nemáme na prenájom bytu, rozhodli sme sa ostať v nepojazdnom aute. Aby sme mali svetlo, používame elektrinu z autobatérie. Cez leto si perieme a kúpeme sa v miestnom potoku a varíme si na plynovom variči. Aby sme mali pitnú vodu pre seba a pre naše deti, po pitnú vodu si chodíme do dediny čo je asi 4 kilometre. Najhoršie sú zimy. Kúrime v piecke, na nej aj ohrievame vodu na kúpanie. Platíme uhlie, pretože sa neodvážim kradnúť drevo z lesa, aby ma nezavreli. Veď čo by si tu bezo mňa počali. 


So sociálnym úradom nemáme žiadne problémy, často nás navštevujú. Dokonca, starostka nám ponúkla byt. Na prenájom však peniaze nemáme. Donedávna sme žili len z prídavkov na deti a materskej vo výške 273 eur. Mesačne by sme museli za prenájom platiť okolo 120 eur, veľa by nám neostalo na živobytie a nechceme, aby naše deti hladovali. Koľko krát si mi nedáme do úst, len aby oni mali.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?