Menu

Prázdniny nie sú prázdne dni!

Trvanie výzvy: 14. júna 2018 - 26. júna 2018

Cieľ výzvy

Viem, že moji usilovní žiaci si skutočne zaslúžia šancu na úspech a práve čítanie a čitateľská gramotnosť sú tým kľúčom, ktorý potrebujú získať. Ako odmenu za celoročnú prácu by som im rada každému na prázdniny podarovala tri knihy - Päťminútovky z matematiky, Päťminútovky zo slovenčiny a knižku do 9€ podľa ich vlastného výberu.

Príbeh

Prázdniny nie sú prázdne dni!

Druháci z Turne nad Bodvou žijú najviac tým, že sa chcú zlepšovať a makať na sebe. Čaká ich však malá-veľká prekážka. Prázdniny bez školy!

Pod vedením pani učiteľky Hrušovskej, ktorá pôsobí na ZŠ Turňa nad Bodvou v rámci projektu Teach for Slovakia, pracovali žiaci II.B v krúžku Čitateľský kráľ. Okrem toho po celý rok makali na 100% aj na matematike, prvouke a slovenčine. Idú však veľké letné prázdnuny a to je pre nich veľmi nebezpečné - nebude škola!

Keď som svojim žiakom oznámila, že sa dva mesiace neuvidíme, zdvihla sa vlna protestov, že ako si to predstavujem, že oni sa teraz majú prestať učiť? A ako budú čítať, keď doma majú akurát tak knihu, ktorú dostali na Vianoce (podpora z projektu v spolupráci s CZŠ Narnia v Bratislave)?

Chcela by som ich teda prekvapiť a na prázdniny im venovať užitočné darčeky - dve cvičebnice a jednu knihu podľa vlastného výberu.


https://www.martinus.sk/?uItem=197891


https://www.martinus.sk/?uItem=198114


Je to však položka, ktorú z triedneho fondu nevykryjeme a väčšina rodín mojich žiakov pochádza zo sociálne znevýhodneného prostredia. Rozhodli sme sa teda skúsiť to takto - a požiadať o pomoc a podporu verejnosť.
Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?