Menu

Rehabilitácie pre Emmušku

Trvanie výzvy: 2. júla 2018 - 2. júla 2019

Cieľ výzvy

Zo získaných peňazí by sme chceli pre Emmušku zaobstarať rehabilitácie v Ostrave a náklady s tým spojené, ortopedické pomôcky na chodenie a zdravotné pomôcky.

Príbeh

Rehabilitácie pre Emmušku

Chcem Vás poprosiť o pomoc pre Emmušku, ktorá má teraz 8 mesiacov a je na umelej pľúcnej ventilácii. Touto pomocou pre Emmušku jej chceme zabezpečiť rehabilitácie v Ostrave a ortopedické pomôcky na chodenie.

Ahoj, volám sa Emma a pochádzam z dvojičiek. Narodili sme sa predčasne v 28tt v Nových Zámkoch. Môj brat Adam to zvládol no ja nie. Po rozhodnutí službukonajúcej lekárky sme sa mali narodiť prirodzenou cestou. Keď už bol Adam na svete ja som sa v brušku vzpriečila a zadusila som sa. Pani doktorka ma po 15 minútach vybrala konečne von, no ja som už nedýchala a nehýbala sa. Mala som iba 1300g. Oživovali ma ďalších 5 minút pričom moje Apgard skóre bolo 0/1/3. Hneď ma napojili na umelú pľúcnu ventiláciu a do nošteka mi zaviedli hadičku na kŕmenie. Na rúčkach som mala veľké modriny, ktoré mi na šťastie po pár dňoch zmizli. Boli to posmrtné škvrny. Po pár mesiacoch mi robili operáciu srdiečka, pretože sa mi nespojila cievka, ktorá by sa mala spojiť po prvom zaplakaní, neskôr mi robili aj tracheostómiu, keďže neviem sama dýchať. Teraz som konečne po 5 mesiacoch doma s mojim bratom, sestrou a rodičmi. Moja mamina so mnou každý deň poctivo a usilovne cvičí. Chodí za mnou aj naša známa z Ostravy, ktorá pracuje ako rehabilitačná sestra. Sme veľmi šťastní, že ju máme, lebo by sme nevedeli, čo by sme mali robiť. Nedávno mi robili tzv. PEG. 

Moje diagnózy sú: ťažká pôrodná asfyxia, bronchopulmonálna dysplázia, stav s predtým vytvorenou tracheostómiou. 

Ďakujem... ¦¦

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?