Menu

Poistovňa nepreplatí liečbu, prosím pomôžte!

Trvanie výzvy: 13. augusta 2018 - 1. decembra 2018

Cieľ výzvy

Chcela by som pomôcť vyzbierať peniaze na imunoterpiu a chemoterapiu, o ktorej si konzílium lekárov myslí, že by mojej sestre pomohlo, ale poisťovni je to jedno.

Príbeh

Poistovňa nepreplatí liečbu, prosím pomôžte!

Chcem pomôcť vyzbierať peniaze na liečbu mojej sestry, ktorá trpí rakovinou.

Moja sestra Eva Sládková bola vždy zdravá a silná, no pred rokom a pol sa všetko zmenilo. Pracuje ako redaktorka a moderátorka a ako v osobnom, tak aj v pracovnom živote sa vždy snaží pomáhať. V reláciách otvárala témy, ktoré mnohých poslucháčov primäli uvažovať a scitlivovali ich pohľad na spoločenské problémy, pomáhala jednotlivcom aj skupinám. Až sa jej jedného dňa mierne zmenšilo oko. Najskôr to vyzeralo ako nejaká alergia, ale veľmi rýchlo sa ukázalo, že problém bude oveľa vážnejší. Po niekoľkých vyšetreniach sa ukázalo, že ide o nádor na pľúcach, ktorý tlačil na cievy a preto to zmenšené oko. Nasledovalo niečo, čo by nechcel zažiť nik. Náročná operácia, po ktorej mala Eva nesmierne bolesti, chemoterapia, ožarovanie. Bohužiaľ,nepomohlo to. Po roku sa rakovina objavila znova, opäť nasledovala operácia. A aj keď všetko vyzeralo veľmi nádejne, ukázalo sa, že rakovina sa nechce vzdať. Je veľmi agresívna, čo sa vraj u mladých ľudí občas stáva, že sa choroba vyvíja takto nečakane. Evička zase berie chemoterapiu, no zdá sa, že to nestačí. Výsledky sa nezlepšujú. Lekári chcú skúsiť inovatívnu liečbu – spojiť podávanie chemoterapie s modernou imunoterapiou. Požiadali poisťovňu o preplatenie tohto postupu, priložili aj vedecké štúdie, ktoré dokumentujú, že táto liečba je veľmi nádejná. Poisťovňa (VZP) však liečbu zamietla. Odôvodnenie? Stručne povedané, toto nemajú povinnosť preplácať, tak to nepreplatia. Pritom ide o liečbu, ktorá by mojej sestre mohla zachrániť život. Rozhodli sme sa však, že do toho chceme ísť a liečbu hradiť sami. Nechceme sa vzdať bez vyskúšania všetkých možností. Podanie jednej dávky bude stáť minimálne 3 tisíc eur, pričom potrebných bude určite niekoľko cyklov. Prosíme preto o vašu pomoc. Aj drobná čiastka môže prispieť k tomu, že sa moja sestra dostane k náročnej, no potrebnej liečbe. Vopred ďakujeme za každé jedno euro.


Aktualizácie

Stav po roku a pol3. dec 2019

Priatelia, milé darkyne, darcovia, všetci dobrí ľudia. Hlásim sa Vám ja, Eva Sládková. 

Rada by som Vám veľmi pekne poďakovalaza Vašu pomoc. Váš prístup, odkazy, ktoré ste mi nechávali, jednoducho vlnaľudskosti, ktorá sa zdvihla, mi veľmi pomohli v najťažších chvíľach.

Moja zdravotná situácia sa aj vďaka Vám,chvalabohu, vyvíja viac ako dobre. Vďaka imunoterapii, na ktorú ste sa mizbierali, som vo vynikajúcej kondícii, liečba zabrala a výsledky sú podľalekárov fantastické.

Z vyzbieranej sumy peňazí som zatiaľnapokon potrebovala len menšiu časť. Vlani som ešte pred jej nasadímabsolvovala 6-týždňovú liečbu v Protónovom centre v Prahe a počastohto pobytu sa napokon poisťovňa rozhodla aj na nátlak médií vyvolaný zbierkou,liečbu mi uhradiť.

Bohužiaľ, keďže ide o liečbu navýnimku, musím každé tri mesiace absolvovať vyšetrenie a opäť žiadať poisťovňuo schválenie liečby s neistým výsledkom. V januári tohto rokasom sa dostala do situácie, keď poisťovňa nestihla liečbu preplatiť a jednudávku v sume cca 4 tisíc eur som si platila sama. Ostatné peniaze mám tedazatiaľ odložené na účte pre podobné prípady.

Ako píšem imunoterapia mi veľmi pomáha,ale nemusí to tak byť navždy. V prípade, ak by prestala zaberať, by somchcela zvyšnú sumu využiť na prípadnú inú inovatívnu liečbu odporučenú lekármi,alebo na ďalšie výdavky spojené s liečbou rakoviny a s ňou spojených zdravotných komplikácií.

Ešte raz veľké ĎAKUJEM.

Eva Sládková

 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?