Menu

Výstavba útulku Prešov

Trvanie výzvy: 15. apríla 2012 - 15. apríla 2013

Cieľ výzvy

Chceme pomôcť týraným a nechceným zvieratám lebo aj oni si zaslúžia šancu na nový život.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 27.4.2006

IČO: 12345678

Ulica: xxx xx

Mesto: Prešov

PSČ: 08001

Štát: Slovensko

Príbeh

Výstavba útulku Prešov

Mesto Prešov nemá funkčný útulok pre zvieratá a OZ Priatelia zvierat sa rozhodlo ho zriadiť. Dostali sme od mesta do prenájmu budovu (len na 3 roky) a začíname s prestavbou. Je tam potrebné zaviesť elektriku, vodu, kanál, kúrenie a všetko opraviť, keďže je to stará budova. Na uliciach nájdete množstvo týraných a nechceným zvierat, ktoré si zaslúžia našu pozornosť, keďže im bolo ublížené človekom.
Rozsah prác na budove odhadujeme na cca 10 - 15 000 €, všetko robíme svojpomocne, je to cena len za materiály. V neskoršom štádiu plánujeme budovu odkúpiť pretože treba do nej investovať a nechceme aby nám ju potom mesto zobralo.

Organizácia Priatelia zvierat vznikla v roku 2006 a zaoberá sa ochranou zvierat, je členom Koalície za nekrvavé Vianoce a medzinárodnej protikožušinovej koalície. Spolupracujeme s viacerými slovenskými a zahraničnými ochranárskymi organizáciami.
V roku 2007 sme prvýkrát zverejnili ponuku psíkov z prešovskej karanténnej stanice a zabezpečovali sme čistenie, maľovanie a zriadili skladovú miestnosť.
V karanténnej stanici zabezpečujeme neveterinárnu starostlivosť o zvieratá. Po našom vstupe do karanténnej stanice sa prestalo utrácať.
Organizácia tiež zabezpečovala depozit pre mačky, sterilizácie a kastrácie a podporujeme ľudí v kastračnom programe.
Tiež zabezpečujeme informačno – protestné akcie. Robíme osvetu a venujeme sa humánnej výchove mládeže na školách. Organizujeme rôzne súťaže pre deti, po školách sa robia zbierky pre psíkov a detí zo škôl chodia aj venčiť.
V tomto roku sa nám konečne podarilo presadiť myšlienku nového útulku v Prešove, keďže v terajšej karanténnej stanici je 6 klietok a nespĺňa normy podľa zákona. Od mesta sme dostali do prenájmu budovu, ktorú je potrebné zrekonštruovať na vlastné náklady. V útulku by sme chceli zriadiť aj zooterapiu a zábavné centrum ako agility a rôzne hry so psami.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?