Menu

Kmeňové bunky pre Klárku

Trvanie výzvy: 18. septembra 2018 - 18. marca 2019

Cieľ výzvy

Absolvovať terapiu darcovskými kmeňovými bunkami v špecializovanom zariadení v zahraničí. Cieľ je pomôcť Klárke chodiť, vidieť a intelektuálne napredovať. Plastickosť detského mozgu dáva Klárke v tomto veku veľké šance na zlepšenie. Za Vaše príspevky ďakujeme.

Príbeh

Kmeňové bunky pre Klárku

Kde je vôľa, tam je cesta. Chceme sa po nej vydať ďaleko za naše hranice a využiť možnosti terapie, ktorá má všade vo svete obrovský ohlas . Kmeňové bunky efektívne pomáhajú deťom s poškodením mozgu. Túto šancu chceme dať aj našej dcére. Za Vaše príspevky ďakujeme.

Dcéra Klárka Bednárová mala v januári 2017 traumatický pôrod, po ktorom sa jej v dôsledku nedostatku kyslíka poškodil mozog. Od narodenia cvičí a terapie ju pomaly posúvajú vpred, ale vývoj má kvôli detskej mozgovej obrne, zrakovému postihu a mikrocefálii veľmi oneskorený. Ďalšie možnosti pomoci sú na Slovensku oklieštené, preto plánujeme podstúpiť terapiu darcovskými kmeňovými bunkami, ktorú ponúkajú kliniky v Mexiku, Paname alebo v Thajsku. Veľmi úspešne pomáhajú práve takýmto neurologickým prípadom. Aj na základe skúseností iných rodičov v podobnej situácii veríme, že vďaka kmeňovým bunkám by nás Klárka konečne mohla vidieť a postupne by sa postavila na nohy. 

Za Vaše príspevky ďakujeme. 
 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?