Menu

Pomôžte nám zacvičiť si

Trvanie výzvy: 27. apríla 2012 - 27. apríla 2013

Cieľ výzvy

Vyzbierať financie na rekonštrukciu telocvične pre naše detičky.

Autor výzvy

Príbeh

Pomôžte nám zacvičiť si

Aj keď NAŠA ŠKOLA je veľmi mladučká, o 40-ročnej budove v ktorej sídlime sa to žiaľ povedať nedá. Za posledných 9 rokov sme všeličo postíhali – opravili strechu, kanalizáciu, vymenili okná na telocvični, vyspravili a vymaľovali všetky triedy, zrekonštruovali toalety či vybudovali učebne. Teraz sme sa rozhodli vynoviť našu telocvičňu.

Naša Spojená škola sv. Františka z Assisi má už 9 rokov. Keď sme začínali, mali sme menej ako 50 žiačikov, dnes ich máme takmer 500. Sme totiž jedinou cirkevnou základnou školou v štvrtom bratislavskom obvode. Tento rok sa zapísalo na našu školu do 1. ročníka ďalších 85 detí.

Aj keď NAŠA ŠKOLA je veľmi mladučká, o budove v ktorej sídli sa to žiaľ povedať nedá. Je to budova zo 70-tych rokov minulého storočia, ktorá mala navyše veľa rôznych pánov. Niektorý sa staral viac, niektorý menej, niektorý vôbec. Za tých 9 rokov sme všeličo postíhali – opravili strechu, kanalizáciu, vymenili okná na telocvični, vyspravili a vymaľovali všetky triedy, zrekonštruovali toalety, vybudovali učebne a všeličo iné sa nám ešte zadarilo. Teda nám... Áno väčšinu tried sme maľovali sami, keď bolo treba triedy vypratávať, po robotníkoch upratovať, dosť ochotných rúk sa našlo, ale keby sme boli odkázaní len sami na seba, škola by vyzerala inak – horšie. Sú veci, ktoré je jednoducho nevyhnutné zveriť profesionálom, sú veci, ktoré sa nedajú kúpiť za peniaze z odrieknutých sladkostí. Tu pomohli fondy, nadácie, dary – jedným slovom ochota pomôcť.

Pomohli nám mnohí a nehnevajte sa nás, prosím, ak teraz budeme apelovať na Vaše Dobré Srdce. Takže, čo nás trápi tak veľmi, že sme sa rozhodli prosiť o pomoc aj ľudí, ktorých deti nenavštevujú našu školu, nechodia do jej krúžkov. Rozhodli sme sa vynoviť našu telocvičňu. Žiadne masážne centrum, solárium ani vírivky. Len také maličkosti – dať zo stien preč pleseň, dostať šatne do stavu, aby sa malé deti nebáli požiť hrozivé „vecko“ a veľkí sa mali kde osprchovať. Aby spoločným znakom žiakov našej školy neboli zelené telocvičné úbory – presne na túto farbu ich maľuje to, čo bolo pôvodne palubovkou. A na tieto maličkosti potrebujeme, až sa mi klávesy zasekávajú – 35 000 EUR. 16 tisíc na šatne, toalety a sprchy, 10 na opravu palubovky, 4 na opravu a vymaľovanie chodieb, 5 na opravu obkladov a vymaľovanie telocvične. Spolu 35. My ich žiaľ nemáme. Bežný rozpočet nášho občianskeho rodičovského združenia (do ktorého prispieva každý jeden rodič, ak mu to rodinný rozpočet čo len trošku dovolí) nám vystačí sotva na učebné pomôcky, organizáciu súťaží a výletov, či ako spolufinancovanie grantov určených na vzdelávanie. Preto sme sa rozhodli osloviť dobrých ľudí s výzvou o pomoc. Od decembra 2011 a zatiaľ sa nám podarilo vyzbierať 14 971,61 €. O tom, ako sme ďaleko, či blízko sa môžete dozvedieť aj na internetovej stránke www.svfrantisek.sk. Tu sa dozviete i o podporných aktivitách ako je GREENLESS DAY 5.5.2012.

Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o veľkú láskavosť. Darujte nám Vaše peniaze, my za ne vynovíme našim deťom telocvičňu a budeme im veľa rozprávať o  dobrých ľuďoch, ktorí im nezištne pomohli. O ľuďoch, ktorých stretávajú vo svojich parkoch, obchodoch, kostole...

Ďakujeme

Rodičovské združenie sv.František

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?