Menu

Pomôžme Teuškovi s liečbou

Trvanie výzvy: 12. októbra 2018 - 12. októbra 2019

Cieľ výzvy

Poskytnúť liečbu,terapie a pomôcky, ktoré sú finančne veľmi náročné.

Príbeh

Pomôžme Teuškovi s liečbou

Prosím pomôžte mi, aby som raz mohol pomáhať aj ja.

Toto je príbeh nášho 4 ročného malého princa z inej planéty :-)

Ahojte, volám sa Teo, mám rád hudbu, čísla, značky áuta a rád sa šantím. Môj príbeh začal v decembri 2013. Všetko sa zdalo v najlepšom poriadku  a moji rodičia so staršou sestrou boli plní plánov do budúcnosti... . Keď som mal 18 mesiacov rodičia sa zmienili pediatričke, že nerozprávam, že nereagujem na meno, a niekedy sa tvárim ako keby som nepočul. Nastal kolotoč vyšetrení, googlenia a zisťovania príčiny môjho “nezáujmu“ o okolitý svet...ja som ale záujem o svet vždy mal, ale o ten “môj“. Mamka preplakala veľa nocí, kým sa dozvedela čo mi je  – mám Detský autizmus.  

Rozprávať teda opakovať slová som začal až keď som mal 3,5roka.  Medzičasom sa rodičia dozvedeli o rôznych metódach, terapiách a programoch, ktoré zlepšujú kvalitu života ľudí s autizmom – teda aj mne. Začal som navštevovať  rôzne terapie, ktoré musia moji rodičia samofinancovať  – štát im žiaľ nepomáha.Čo je však super, terapie pomáhajú mne :-) . Moje problémové správanie ustupuje, zvyšuje sa porozumenie,  zlepšuje sa komunikácia a sociálne zručnosti (od februára som už veľký chlapec lebo viem už používať wcko ).  Toto všetko je dôsledok poriadnej driny a trpezlivosti. Robím veľké pokroky, aj napriek mojej diagnóze.  Som špeciálny, a preto potrebujem špeciálny individuálny prístup, čo je veľmi finančne náročné.

Aj preto sa rodičia rozhodli požiadať  Vás dobrých ľudí o pomoc pri realizovaní týchto nákladných terapií.  Mamka je so mnou na predĺženom rodičovskom príspevku, sestra chodí do školy a ocko pracuje od rána do večera.  

Pomocou ABA terapie sa mi darí úžasne napredovať. S individuálnym prístupom a systematickým učením mi to ide naozaj výborne.  Už sa otočím, keď ma zavolajú menom, aj si viem vyžiadať želaný predmet vhodným spôsobom (už nerevem nekričím :-) ),s jedením je to stále mizerné – zjem iba pečivo, ale určite sa aj v tom polepším.

Nechcem byť celý život na príťaž, naopak  rád by som bol súčasťou spoločnosti a pomáhal tak všetkým tým, ktorí budú potrebovať moju pomoc tak, ako ja dnes potrebujem tú Vašu.

Ďakujem, že mi pomáhate pochopiť Váš svet J

 

 

 

 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?