Menu

Zbierka pre Ondrejka na chodítko a skenar terapiu

Trvanie výzvy: 3. novembra 2018 - 2. decembra 2018

Cieľ výzvy

Zakúpenie chodítka na umožnenie samostatneho chodenia v ortézke a skenarterapia na zlepšenie prenosu nervových vzruchov a tým celkovo zlepšenie stavu.

Príbeh

Zbierka pre Ondrejka na chodítko a skenar terapiu


Prosím o pomoc pri zakúpení chodítka a na zaplatenie skenar terapie.

Ondrejka už veľa ľudí pozná aj vďaka tomu, že vďaka Vašej pomoci absolvoval dve liečby kmeňovými bunkami v Mexiku.

Narodil sa s hydrocefalom (ma v hlavičke voperovaný shunt, ktorý mu odvádza mozgomiešny mok do bruška) a rázštepom chrbtice (od L1-L5) s najhorším stupňom -myelomeningokela s gibom. 

Vďaka liečbe v Mexiku sa dostal z ležiaceho dieťatka až sem - na chodiace zatiaľ pomocou ortezy. Potrebuje však už byť trochu samostatnejší v pohybe a učiť sa kráčať sám a aj ísť smerom ktorý sa sám rozhodne a nie kde mu ja určím, keď ho pridržiavam v ortézke. Zároveň musí byť zabezpečený proti pádu, ktorý by bol v jeho prípade veľmi riskantný, keďže hlavu mal operovanú 9 krát a má v nej voperovaný shunt, takisto miechu na chrbátiku nemá chránenú stavcami, takže v žiadnom prípade nesmie spadnúť. Preto potrebujem pomôcť so zakúpením chodítka. 

Takisto chcem poprosiť aj o pomoc so zaplatením skenar terpaie - info o tom, čo to vlastne je nájdete na stránke: www.skenarterapia.sk

Chodítko je v cene 560eur a skenarterapia - 6 terapií je 300eur (50€/hod). Celkovo teda potrebujeme pomoct so sumou 860eur.

Keď Ondrejko z chodítka vyrastie, rada ho darujem ďalej niekomu, kto si tiež nemôže dovoliť jeho kúpu, takže vaša pomoc sa dostane potom takto ďalej viacnásobne, lebo sa vždy môže darovať ďaľším.

Ďakujem Vám krásne za Vašu pomoc. Vážim si to.

Ondrejkova mamina - Petra


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?