Menu

Rehabilitácie pre Sašku

Trvanie výzvy: 15. novembra 2018 - 14. novembra 2019

Cieľ výzvy

Reahabilitácie

Príbeh

Rehabilitácie pre Sašku

Rehabilitácie pre Sašku

Naše slniečko Saška sa nám narodila predčasne v 36tt s váhou 2500g a merala 43cm.Pôrod prišiel nečakane a na zlé uloženie maličkej museli vykonať cisársky rez.

Saška po narodení bola zdravá teda tak sa všetko zdalo lekárom.Až neskôr sme si doma začali všímať že hlavičku dáva na jednu stranu a nakláňa ju až k pliecku.Tak zakaždým ležkala v postielke taká vykrútená.Po niekoľkych týždňoch sa nám to nezdalo tak sme zašli k obvodnej lekárke , ktorá nás následne odoslala na neurológiu.Neurologička zistila že naše slniečko je v oblasti bruška hypotonická a v oblasti dolných a horných končatín hypertonická .Ručičky mala stále zovreté v pästičky čo sa neurologičke tiež nepáčilo.Takisto jej potvrdila aj jednostranné stuhnutie šije čo spôsobuje to vykrútenie telíčka a hlavičky do jednej strany a potvrdila takisto aj skoliózu chrbtice.má oneskorený aj psychomotorický vývin.Odoslala nás na rehabilitácie kde chodíme doposiľ.Tak isto nám doporučili plávanie,kde sa snažíme v rámci finančnej situácie chodiť.

Momentálne má Saška skoro 9 mesiačikov a ešte žiaľ nesedí,nelozí a nechodí.Snažíme sa pre ňu urobiť maximum aby v dospelosti nemala vážne zdravotné komplikácie.


Aktualizácie

Ďalšia diagnóza25. 10 2019

Nedávno sme sa akurát vrátili z ďalšej hospitalizácie v nemocnici (250km od domova). Saške pribudla ďalšia diagnóza a to je dystónia. V poslednom čase sa nám to kopí, ale už aj náklady na prepravu začínajú byť dosť závažné. Ale všetkým veľmi pekne ďakujeme za vaše dary, veľmi nám pimahate

Rehabilitujeme28. 5 2019

So Saškou stále rehabilitujeme a postupy su maličké ale predsa nejaké sú a to nás veľmi teší.Žiaľ ešte nechodíme ani pevne nesedíme ale veríme že aj to postupne bude.

Poďakovanie28. 3 2019

Ďakujeme všetkým , ktorý nám pomáhajú bojovať. 

Choroba23. 1 2019

Chúďatko Sašku skolila choroba z ktorej sa nemôžeme akosi vyliečiť.Pridal sa k chorobe aj zápal stredného uška,tak bojujeme aj s uškami.

Chceme však veľmi poďakovať dobrým ľuďom že nám pomáhajú.Veľké ďakujeme.

Poďakovanie18. 12 2018

Veľká vďaka všetkým , ktorý ste nám doteraz pomohli.Saška neustále cvičí a cvičí a dúfame , že sa čoskoro dostavia výsledky našej každodennej driny.

POĎAKOVANIE27. 11 2018

Chcem sa velmi pekne poďakovať ľuďom ktorý nám doteraz prispeli.Veľmi si to ceníme a vážime.Veľké ďakujem

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?