Menu

Rehabilitácie pre Sašku

Trvanie výzvy: 15. novembra 2018 - 14. novembra 2019

Cieľ výzvy

Reahabilitácie

Autor výzvy

Príbeh

Rehabilitácie pre Sašku

Rehabilitácie pre Sašku

Naše slniečko Saška sa nám narodila predčasne v 36tt s váhou 2500g a merala 43cm.Pôrod prišiel nečakane a na zlé uloženie maličkej museli vykonať cisársky rez.

Saška po narodení bola zdravá teda tak sa všetko zdalo lekárom.Až neskôr sme si doma začali všímať že hlavičku dáva na jednu stranu a nakláňa ju až k pliecku.Tak zakaždým ležkala v postielke taká vykrútená.Po niekoľkych týždňoch sa nám to nezdalo tak sme zašli k obvodnej lekárke , ktorá nás následne odoslala na neurológiu.Neurologička zistila že naše slniečko je v oblasti bruška hypotonická a v oblasti dolných a horných končatín hypertonická .Ručičky mala stále zovreté v pästičky čo sa neurologičke tiež nepáčilo.Takisto jej potvrdila aj jednostranné stuhnutie šije čo spôsobuje to vykrútenie telíčka a hlavičky do jednej strany a potvrdila takisto aj skoliózu chrbtice.má oneskorený aj psychomotorický vývin.Odoslala nás na rehabilitácie kde chodíme doposiľ.Tak isto nám doporučili plávanie,kde sa snažíme v rámci finančnej situácie chodiť.

Momentálne má Saška skoro 9 mesiačikov a ešte žiaľ nesedí,nelozí a nechodí.Snažíme sa pre ňu urobiť maximum aby v dospelosti nemala vážne zdravotné komplikácie.


Aktualizácie

Ďalšia diagnóza25. okt 2019

Nedávno sme sa akurát vrátili z ďalšej hospitalizácie v nemocnici (250km od domova). Saške pribudla ďalšia diagnóza a to je dystónia. V poslednom čase sa nám to kopí, ale už aj náklady na prepravu začínajú byť dosť závažné. Ale všetkým veľmi pekne ďakujeme za vaše dary, veľmi nám pimahate

Rehabilitujeme28. máj 2019

So Saškou stále rehabilitujeme a postupy su maličké ale predsa nejaké sú a to nás veľmi teší.Žiaľ ešte nechodíme ani pevne nesedíme ale veríme že aj to postupne bude.

Poďakovanie28. mar 2019

Ďakujeme všetkým , ktorý nám pomáhajú bojovať. 

Choroba23. jan 2019

Chúďatko Sašku skolila choroba z ktorej sa nemôžeme akosi vyliečiť.Pridal sa k chorobe aj zápal stredného uška,tak bojujeme aj s uškami.

Chceme však veľmi poďakovať dobrým ľuďom že nám pomáhajú.Veľké ďakujeme.

Poďakovanie18. dec 2018

Veľká vďaka všetkým , ktorý ste nám doteraz pomohli.Saška neustále cvičí a cvičí a dúfame , že sa čoskoro dostavia výsledky našej každodennej driny.

POĎAKOVANIE27. nov 2018

Chcem sa velmi pekne poďakovať ľuďom ktorý nám doteraz prispeli.Veľmi si to ceníme a vážime.Veľké ďakujem

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?