Menu

Keď túžba je viac ...

Trvanie výzvy: 22. novembra 2018 - 21. novembra 2019

Cieľ výzvy

Cieľom tejto výzvy je získať finančnú pomoc na kúpu 7 miestneho auta.

Autor výzvy

Príbeh

Keď túžba je viac ...

Volám sa Zuzana a prosím o pomoc dobrých ľudí, ktorí by boli ochotní pomôcť .


V roku 2007 sa nám s manželom narodili dvojičky. Staršia dcérka Sofinka sa narodila v poriadku, jej dvojičku Silvinku museli pri pôrode kriesiť. Oživili ju, no následne nám oznámili, že dcérka sa narodila s diagnózou rázštep chrbtice. Hneď na druhý deň po narodení ju previezli na špecializované pracovisko,kde ju operovali. Tu sme zistili, že k pôvodnej diagnóze sa pridal aj Hydrocefalus- vodnatieľka mozgu. Rástla jej hlavička, kvôli tomu,že sa jej tam hromadil mozgomiešny mok. Z toho dôvodu bola znova operovaná, a bola jej zavedená hadička, ktorá jej s odtekaním moku pomáhala. Časom sa však stav skomplikoval, nakoľko hadička bola kontaminovaná nejakým bacilom, a Silvinka dostala zápal mozgových blán. Tu nám oznámili,že dcérka bude mať mentálny deficit. Každú ďalšiu operáciu -resp. jej potrebu musíme dôkladne zvážiť, nakoľko by nám mohla ostať vo vegetatívnom stave. Keď sa situácia na chvíľku upokojila, vzápätí začali problémy so zápalmi obličky. Prešli sme nemocnice od Košíc po Bratislavu. Hospitalizovaná bola 14 -krát. Záver je taký, že sa sama nevyciká, musíme ju cievkovať vo dne v noci. Je plienkovaná,lebo sama neudrží stolicu. Nachádza sa v hraničnom pásme mentálnej retardácie a denne navštevuje špeciálnu školu. Je veľmi snaživá a šťastná - prešťastná, keď dostane jednotku :-) .Cestujeme na kontroly ku špecialistom, teda auto s priestorom na vozík nevyhnutne potrebujeme.

Silvinka veľmi rada poznáva okolie a rada chodieva na výlety. Ako rodina máme autíčko 4-miestny Fiat Panda, ktoré je z príspevku UPSVaR.Toho času vznikol Silvinke nárok na kúpu nového. Nakoľko sa nám aj v roku 2014 narodili druhé dvojičky, Mariannka a Michalka – azrazu nás je 6, potrebovali by sme väčšie auto. Momentálne aj na bežnú rodinnú návštevu musíme cestovať na dvakrát. Zrealizovať kúpu však nie je v našich možnostiach.Keď od sumy auta odrátam sumu príspevku, potrebujeme na doplatenie ešte stále 17000 Eur.

Chcem vysloviť vďaku všetkým, ktorí sa nám rozhodnú pomôcť. ĎakujemeAktualizácie

Koniec školského roka 2018/20194. júl 2019

Naše dievčatko nás opäť milo prekvapilo. Teším sa, že i napriek svojmu handicapu je húževnatá a snaží sa v učení napredovať. Silvinka, Ľúbime Ťa.


Veľká VĎAKA1. jún 2019

Zo srdca ĎAKUJEME za každú Vašu pomoc, za každý Váš finančný príspevok, ktorý posúva sen našej Silvinky vždy na vyššiu a vyššiu métu. ĎAKUJEME, že prispievate aj kúpou našich Handmade výrobkov tu, na aukčnom portáli Ľudia ľuďom.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?