Menu

Prosíme o pomoc s operáciou v zahraničí pre Peťka

Trvanie výzvy: 4. decembra 2018 - 4. decembra 2019

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Financovanie plánovanej operácie v zahraničí pre nášho zdravotne postihnutého syna.

Príbeh

Prosíme o pomoc s operáciou v zahraničí pre Peťka

Náš syn Peťko sa narodil v roku 2010 ako zdravotne ťažko postihnuté dieťa s kompletným obojstranným rázštepom pery a podnebia. I napriek tomu, že doteraz absolvoval už šesť operácií pery a podnebia, doposiaľ vo svojich ôsmych rokoch nemá vôbec podnebie, nakoľko všetky operácie podnebia nedopadli dobre.

Z dôvodu, že nemá vôbec podnebie vyplývajú ostatné zdravotné problémys rečou, stravovaním, sluchom, zubami a imunitou, pričom všetky tieto problémy riešime už vyše osem rokov Bratislave, ktorá je od nás vzdialená 150 kilometrov, kam chodíme pravidelne minimálne raz za mesiac. Taktiež sme doposiaľ zdravotný problém nášho syna konzultovali s najlepšími odborníkminie len v Bratislave, ale aj v Brne a Prahe, pričom všetci lekári sa zhodli na tom, že tak ťažký prípad, ako sme my doposiaľ ešte nevideli. Chlapec má zatiaľ z dôvodu svojho handicapu integrované špeciálne vzdelávaniea individuálny učebný plán. 

Nakoľko už všetky operačné metódy na Slovensku zlyhali, sami lekáriv Bratislave nám navrhli ísť do Brna, pretože podnebie nášmu synovi sa dá zoperovať iba mikrochirurgiou, ale operácia tohto typu sa na Slovensku robí iba u dospelých pacientov. Po konzultácii a vyšetreniach v Brne naplánovali nášmu Peťkovi operáciu do roka, čo je zhruba do októbra budúceho roku. Podľa predbežných informácií bude operácia stáť minimálne 100 000CZK čo je zhruba 4000 Eur + ostatné náklady ako doprava, strava a pobytv nemocnici a podobne, pričom sa jedná o operáciuv zahraničí. Potom ho ešte čakajú menšie dokončovacie operácie podnebia +operácie ohľadom zubov.

Pretože náklady spojené s riešením zdravotného stavu nášho syna sú pre nás neúnosné, chceli by sme touto cestou veľmi pekne poprosiť dobrých ľudí o pomoc s jeho plánovanou operáciou v Čechách. 

Všetkým zo srdca za akúkoľvek pomoc ďakujeme.

Všetkým darcom aj v mene nášho syna veľmi pekne ďakujeme za ich finančnú pomoc a prajeme všetko dobré do nového roku 2019, hlavne veľa zdravia.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?