Menu

Stane sa Áron mojimi druhými očami?

Trvanie výzvy: 14. decembra 2018 - 1. mája 2019

Cieľ výzvy

Získané finančné prostriedky budú použité na kúpu vodiaceho psa pre zrakovo znevýhodneného človeka

Autor výzvy

Príbeh

Stane sa Áron mojimi druhými očami?

Vodiaci pes - možnosť získania väčšej samostatnosti pri práci ako aj v osobnom živote.

Hovorí sa, že zdravý človek má tisíc prianí, chorý len jedno. Zlatá rybka,ktorá by mi vrátila zrak, neexistuje. Jedno prianie ale splniteľné je – získaťpsieho pomocníka, ktorý mi stratu zraku čiatočne nahradí.

Nikto nevie, čo mu prinesie život, a preto nepodceňujte preventívneprehliadky očí a nechajte si aspoň zmerať vnútroočný tlak. Mne nemal ktoporadiť a táto nevedomosť, spolu s neskoro diagnostikovaným glaukómom– zeleným zákalom, ma postupne pripravili o zrak.

Musel som si zvykať na pomoc od rodiny a známych, ako aj na to, žepohyb v neznámom prostredí sa pre mňa stal nechcenou hrou na slepú babu.Som dlhoročný športovec, ktorý nie je zvyknutý vzdávať sa. Stále pokračujemv práci a nevzdal som sa ani môjho obľúbeného triatlonu. Spolu sosvojim priateľom – navigátorom naďalej súťažíme.

Vycvičený vodiaci pes, ktorý dokáže bezpečne viesť, obchádzať prekážkya upozorňovať na nebezpečenstvá by mi vrátil samostatnosť v pohybe.Nebol by som už viac odkázaný na pomoc rodiny a známych. PracovníčkyVýcvikovej školy mi už vybrali psíka Árona, ktorý by sa ku mne povahovo hodil.

Hoci som zamestnaný a pravidelne platím dane a odvody, napríspevok od štátu na kúpu vodiaceho psa nárok nemám. Príspevok 8500 eur pre Výcvikovú školu za vycvičeného vodiaceho psa bez pomoci zohnať neviem. Ak vás môj príbeh zaujal a vedeli by ste mi pomôcť, spolu s mojou rodinou vám budeme veľmi vďační.

Aj napriek dennodenným problémom, ktoré mi pribudli kvôli tejto situáciia občas aj z hlúposti iných ľudí, sa snažím byť stále pozitívnya tešiť sa z každého dňa. Budem rád, keď vás môj príbeh budem otivovať k tomu, aby ste svoje zdravie nezanedbávali. Ak tento príspevokpomohol aspoň jednému z vás predísť problémom, do akých som sa dostal ja,tak zverejnenie môjho príbehu má zmysel. 

Ďakujem MiroĎalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?