Menu

Autíčko pre 4 bráškov na cestovanie za vzdelaním

Trvanie výzvy: 16. decembra 2018 - 3. februára 2019

Cieľ výzvy

Umožniť deťom cestovať za vzdelávaním a socializáciou - kúpiť auto.

Príbeh

Autíčko pre 4 bráškov na cestovanie za vzdelaním

Sme 4 bratia, a našiel sa odvážny riaditeľ školy, ktorý nám umožní chodiť čiastočne do školy - na krúžky, konzultácie, za kamošmi. Ale škola je ďaleko, a tak potrebujeme auto.

Sme 4 bratia. Mama našla školu, do ktorej môžme chodiť - na konzultácie, krúžky, čiastočne aj na vyučovanie. Mať kamarátov, zažiť školský kolektív. Avšak naša škola je ďaleko - potrebujeme auto. Máme 13 (siedmak), 12 (siedmak), 9 (tretiak) a 7 (prvák) rokov a chceme byť: programátor hier, grafik, tanečník a sám sebou.

Chlapci prospievajú ako ich rovesníci, majú veľký potenciál vo svojich silných oblastiach; myslím, že som zvolila dobrú cestu, keď som ostala chlapcov učiť doma, neskoro sa však rozbieham v pracovnej - zárobkovej oblasti. Deti ale nepočkajú; školu, ktorá im vie a chce poskytnúť potrebný prístup, potrebujú "odvčera". Budem vďačná, ak mi pomôžete zvýšiť ich šance aj pomocou možnosti chodiť aspoň na pár hodín do školy. Od štátu sme dostali na odporúčania odborníkov, lekárov a školy príspevok na kúpu auta, pod podmienkou, že minimálne 15% doplatíme z iných zdrojov, a to do 3 mesiacov. 

Matka detí intenzívne komunikuje s našou školou o možnostiach integrácie svojich detí, keďže vyžadujú individualizovaný prístup, ktorý im bežná škola nedokáže zabezpečiť. Aj z tohto dôvodu som jej odporučil, aby zotrvali v domácom vzdelávaní. Aby bolo ich vzdelávanie efektívne, potrebuje auto na pravidelné vozenie detí do našej školy. Prosím podporte Luciu v jej výzve, keďže doplatok za auto sama nezvládne. (riaditeľ ZŠ Riazanská 75 v Bratislave, PhDr. Ján Papuga, PhD.). 


Ďalšie informácie

Facebook
Lucia Rosáková

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?