Menu

Nechceme skončiť na ulici

Trvanie výzvy: 23. decembra 2018 - 23. decembra 2019

Cieľ výzvy

Prosím vás o finančnú pomoc na zaplatenie podnájmu, elektriny a plynu Ďakujem.

Príbeh

Nechceme skončiť na ulici

Sme v núdzi. Prosíme o pomoc a domov pre svoje detičky.

Sme v núdzi a prosíme o pomoc.


V štvrtok 30.11.2017 nás vysťahovali z bytu na ulicu spolu s dvoma malými dcérkami 4 a 6 ročné a nemáme kam ísť.

Pomohla nám kamarátka Lydka s Máriom a pastor v Nových Zámkoch v decembri s ubytovaním tu v Nových Zámkoch, aby sme na Vianoce a sviatky boli spolu s dcérkami ako rodina.  Pastorova sestra a pani z charity priniesla deťom vianočné darčeky a pomohla nám s potravinami. Nemáme žiadnu rodinu, nemáme kam ísť sa ubytovať do podnájmu na dlhšie obdobie, lebo na nájom + kauciu a depozit na 3-6 mesiacov dopredu nemáme - 1400 - 1700 € a do 1-izbových bytov rodiny s deťmi nechcú. Podľa osobného stretnutia a telefonických kontaktov nám Kuratela vezme deti, keď nebudeme mať kde bývať. Kontrolovaní sme stále, no zmluvu o dlhšom nájme, ktorá by vyhovovala Kuratele nevieme doložiť, lebo tu to nie je možné a toto ubytovanie je dočasné riešenie. Trvalý pobyt máme na mesto Nové Zámky. Takže sme zatiaľ ubytovaní v Nových Zámkoch v jednej izbe aj s detičkami do 4.1.2019, tak máme aj zaplatený zatiaľ nájom, ktorý sme vyplatili vdaka známym aj neznámym darcom a ľuďom s dobrým srdiečkom. 

Bola som po 3 potratoch a 2 umelých oplodneniach, inak by sme detičky nikdy nemali. A narodila sa nám vytúžená Mimi - druhá dcérka, no v 26. týždni pred 4 rokmi. Vážila len 1000 gramov. Veľa sme chodili na kontroly 3x týždenne a manžela prepustili po 3 rokoch z práce. Nevedeli sme splácať z materskej dlhy, ktoré nastali. Predali sme auto, ale ani to nepomohlo na všetky dlhy. Manžel si hľadal prácu, no našiel len na zmeny ale zo zdravotného hľadiska nemôže robiť vonku a nočné zmeny, lebo je policistický obličkár a má diagnózu zdedenú po rodičoch, ktorí zomreli. Ťahalo sa to pol roka, dlhy narastali. Chceli sme vyplatiť bytový podnik, no zo zablokovaného účtu sa to už nedalo. Manžel a ja sme na bytovom doložili, že sme v hmotnej núdzi, no ich to nezaujímalo, chceli plnú sumu aj s úrokmi.

Vypli nám vodu. Teplú aj studenú. Manžel chodil po vodu do mestskej studne 1km na varenie, pranie, kúpanie a WC, aby sme neostali bez vody, no nevedel sa zamestnať ani v zahraničí, lebo nosil denne 100 l vody. Vznikli nám dlhy na bytovom 3000 €, v banke 3000 € + úroky 3000 € a byt prešiel dražbou. A na manželovom účte nám dali blokáciu z dražobnej spoločnosti a banky  - 6000 €, ktoré máme platiť na splátky. Keby nám nevypli vodu, manžel by mohol pracovať, no nemali sme na výber. Po vodu musel chodiť. Malej Mimi dcérke diagnostikovali bronchtitídu, astmu, alergie, epilepsiu a autizmus, retardáciu reči a oneskorený vývin. Je stále plienkovaná. Navyše, kuratela stále hrozí, že bez poriadnej strechy nad hlavou prídeme o deti.

Kuratele pravidelne dokladám bloček o zaplatenom nájme do 4.1.2019. Ale vraj je to ich práca, ak nemáme kde bývať po 4.1.2019, že nám vezmú deti a budú hľadať centrum. Bez rodiny to nie je ľahké.

No deti sú pre nás všetko, naše anjeliky a srdiečka.

Ešte raz prosíme o pomoc. Prosíme o domov pre moje detičky.

Srdečne ďakujeme za každý dar a sme moc vďační za všetko a každému za pomoc.

Rodina Kaľatova s dcérkami

Aktualizácie

Ďakujeme z celého srdiečka všetkým darcom, ktorí nám pomohli zdieľaním alebo darom, aby sme mohli s detičkami bývať v byte ako rodina. 22. 12 2019

Vďaka pomoci od ľudí sme sa presťahovali ku 1.11.2019 do 3-izbového podnájmu v Dunajskej Strede. Podnájom máme na dobu určitú na 1 rok. Avšak si môžme po roku predlžiť zmluvu na dlhšie obdobie, ak nám to bude vyhovovať. Vyplatili sme mesačný nájom s réžiami - 450 € + depozit - 900 € na 2 mesiace dopredu. Manžel má prácu vo Volswagene a neporovnateľne kratšie denne cestuje do práce v BA z DS. Máme plne zariadený byt s vlastným zariadením. Po dobu výzvy sme robili všetko, čo sme mohli a naďalej aj budeme. Splatili sme a vyrovnali sme všetky dlhy aj vďaka pomoci od ľudí. Naďalej máme trvalý pobyt v NZ a aj všetkých doktorov, kde pravidelne chodíme na vyšetrenia a kontroly. 

Tešíme sa na tohtoročné Vianoce, na ktoré sa tešia hlavne deti a na Ježiška. Prajeme všetkým krásne Vianoce a šťastný Nový rok.

Deti sú pre nás všetko, preto robíme ďalej, čo je v našich silách.9. 1 2019

Vďaka pomoci od ľudí sme sa mohli presťahovať z Korza z jednej izby. Presťahovali sme sa ku 7.1.2019 do 3-izbového podnájmu do Dunajskej Stredy. Podnájom máme na dobu určitú 1 rok. Vyplatili sme mesačný nájom + réžie + depozit na 1 mesiac dopredu a ďalej sa uvidí, či sa bude tu predlžovať alebo budeme hľadať bližšie ku BA, kde manžel už má prácu vo Volswagene a kratšie by denne cestoval. Dievčatá sa veľmi tešia z izbičky. Máme tu práčku, ľadničku a všetko potrebné ku každodennému životu. Po dobu výzvy sme robili všetko, čo sme mohli a naďalej aj budeme, aby sme sa naďalej napredovali. Splatili sme Dražobku - 1800 € + 700 € DPH, spolu - 2400 € - zaplatené. Dlh na mestskom - daň za bývalý byt, za smeti a psíka sme vyrovnali a dlh po dražbe do banky 3000 € sme už zaplatili. Ostáva ešte 3000 € čo pravidelne platíme, aby sa to čím skôr vyrovnalo. Naďalej máme trvalý pobyt v NZ a aj všetkých doktorov, kde pravidelne budeme chodiť na kontroly. Na mestský byt čakáme a dúfam, že nám to vyjde do budúcnosti.

Ďakujeme z celého srdiečka všetkým darcom, priateľom, známym a neznámym ľuďom s dobrým srdiečkom, ktorí nám pomohli zdieľaním alebo darom, aby sme mohli s detičkami ako rodina bývať normálne v byte, aby sme mohli v budúcnosti riadne bývať s trvalým pobytom v byte. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?