Menu

Rodinné centrum Kramárik

Trvanie výzvy: 13. júna 2012 - 31. decembra 2012

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je vyzbierať finančné prostriedky na vyššie uvedené aktivity: tvorivé dielne, cvičenia a vybavenie herne pre deti.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 15.12.2011

IČO: 42258243

Ulica: Klenová 22

Mesto: Bratislava

PSČ: 83101

Štát: Slovensko

Príbeh

Rodinné centrum Kramárik

Kramárik je novovznikajúce rodinné centrum na bratislavských Kramároch, ktoré založili mamy na materskej dovolenke. Chceme ponúknuť rodinám s malými deťmi priestor, kde sa môžu stretávať, spoznávať nových ľudí, kde sa deti môžu zahrať, i naučiť rôznym veciam v rámci krúžkov, tvorivých dielní, cvičení... Pre rodičov bude naše centrum ponúkať zaujímavé programy a aktivity, nájdu tu napríklad aj odborné poradenstvo pedagóga, psychológa. Na to, aby sme mohli centrum otvoriť a ponúknuť atraktívny program, potrebujeme finančné prostriedky. Časť z nich by sme radi získali od štedrých darcov prostredníctvom tohto portálu.

Kramáre sú celoslovensky známe najmä svojou nemocnicou. Navštevujú ju ľudia z celého Slovenska. Okrem toho je to však aj sídlisko bratislavskej mestskej časti Nové mesto, kde žije veľmi veľa mladých rodín. Blízkosť lesa, ako aj dobrá dostupnosť centra, im zaisťuje príjemné bývanie. Na potulkách po sídlisku stretnete veľa mamičiek s kočíkom, niekedy aj s dvomi, tromi, štyrmi deťmi... Baby boom je tu očividný :).

Keď sme sa my – zakladateľky občianskeho združenia Rodinné centrum Kramárik sami „ocitli“ na materskej dovolenke, zrazu sme si začali pozornejšie všímať, ako tu mladé rodiny s bábätkmi, malými deťmi trávia voľný čas. Kde sa stretávajú, kde si môžu rodičia „poklábosiť“, deti sa pohrať... Za pekného počasia počuť najviac detského džavotu na detskom ihrisku na Jahodovej ulici, v centrálnej časti Kramárov. Za nepriaznivých dní tu však doposiaľ žiadna alternatíva neexistovala.

Preto sme sa rozhodli založiť rodinné centrum, tak ako mnoho mamičiek po celom Slovensku i vo svete. Zakladateľkami materských/rodinných centier sú ženy na materskej dovolenke, ktoré sú zároveň manažérkami centra, vytvárajú program pre deti i rodičov, komunikujú so samosprávou i darcami/sponzormi, zabezpečujú chod centra. Zväčša všetko formou dobrovoľníckej práce a popri každodennej starostlivosti o dieťa/deti.

Vedeli sme, že záujem zo strany rodičov tu je, vedeli sme, že máme energiu a chuť pustiť sa do tohto veľkého projektu a tak sme tu.
Ak sa všetko podarí, na jeseň tohto roku by sme chceli otvoriť svoje brány pre verejnosť.

Budeme ponúkať priestor, kde sa budú môcť mamičky, ale aj otcovia, starí rodičia neformálne stretávať, deti sa budú môcť zahrať v herni či zapojiť do rôznorodých pripravovaných programov. Pod jednou strechou tu nájdu zábavu a potešenie malí i veľkí. Naše centrum bude jedinečné aj v tom, že tu bude stála prítomnosť liečebného pedagóga a psychológa, ktorí poskytnú rodičom individuálne poradenstvo v oblasti výchovy, pripravia každý mesiac zaujímavý seminár či tréning.

Jednou z aktivít v centre budú tvorivé dielne. Deti (ale aj rodičia) veľmi radi niečo vyrábajú. Milujú pestré farby. Majú bohatú fantáziu, ktorú prenášajú do svojich diel.
Radi by sme preto minimálne 1x do mesiaca zorganizovali veľkú tvorivú dielňu, kde ponúkneme deťom a rodičom atraktívne techniky.

Ďalším programom budú cvičenia a tanec – pre deti i dospelých. Deti pohyb spontánne milujú, stačí, keď im pustíte hudbu a už sa prirodzene vrtia :). Preto chceme túto ich záľubu podchytiť a ďalej rozvíjať.

Herňa v rodinnom centre bude vybavená rôznorodými hračkami – vhodných pre najmenšie bábätká až po deti do 6 rokov. „Cudzie“ hračky sú vždy zaujímavejšie, ako tie čo majú deti doma, preto veríme, že budú z našej herne odchádzať s plačom :).

Viac informácii o nás i aktuality nájdete na Facebooku: www.facebook.com/RCKramarik.
E-mailový kontakt: rckramarik@gmail.com.
Webová stránka: www.rckramarik.sk

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?