Menu

Mať menej, byť viacej. Podpor Bystro, Komunitná Obývačka.

Trvanie výzvy: 1. februára 2019 - 31. januára 2020

Cieľ výzvy

Nájsť veľké množstvo darcov ktorý svojim maličkým príspevkom pomôžu získať dohromady aspoň 150€ mesačne na zaplatenie časti nájmu. Dokopy máme náklady cca 450€ - 500€ mesačne (nájom 295€). Pravidelným prispievaním malej sumy pomôžete najlepšie!

Autor výzvy

Príbeh

Mať menej, byť viacej. Podpor Bystro, Komunitná Obývačka.

10 z 9 doktorov odporúčajú Bystro proti chorobách našej doby: stress, depresia, rakoviny. Bez WiFi, bez telky, bez hipsterespressa - len kontakt s ľudmi, zdieľanie myšlienok, nápadov, kultúry a vízia trvalo udržateľnej budúcnosti. Keď každy príspeje malo, všetci dostanú veľa!

V kapitalizme je bohužial takmer nemožné mať zmysluplnú aktivitu a zaroveň z toho získať dosť. Čím škodlivejšia je tvoja aktivita pre svet a spoločnosť, tým viac peniazi zarobiš. To plati aj opačne, a my práve sa snazíme mať prospešnú aktivitu pre svet a spoločnosť. Vaščina našich aktivít sú za dobrovoľný príspevok, aby sa čo najviac ľudi mohlo zúčastniť. Teraz zarábame len dosť aby sme mohli prežiť. Keby sme dostali mesačne 150€, tak by sme sa mohli oveľa viac rozvíjať a ponukať vám kvalitnejšie workshopy, prednášky, diskucie, a iné kutlúrné aktivtiy. Keď každy príspeje malo, všetci dostanú veľa.

Naše mesačné náklady:

Nájom: 295€
Energia + voda : cca 30 v lete, cca 80 v zime.
Predvadzkové náklady (čistiace prostriedky, nápoje, nečakané náklady atď): okolo 120€ - 180€

Kto sme

https://www.facebook.com/KCBystro/

Bystro je prvá komunitná obývačka. Funguje ako živý spoločenský organizmus, kde môžeš:

  • Organizovať a zapojiť sa do širokej škály kultúrnych a spoločenských akcií (workshopy, semináre, diskusie, debaty, koncerty, výstavy, …)

  • Zdieľať, darovať, prijímať, požičiavať, opravovať alebo jednoducho používať širokú škálu nástrojov a objektov dostupných v Bystre (knižnica vecí, kníh, hudobných nástrojov, stolové hry …)


  • Ochutnať miestne a ekologické nápoje a potraviny


Prečo?

  • Aby sme znovu vytvorili pocit spolupatričnosti medzi všetkými členmi spoločnosti.
  • Aby sme prispeli k relokalizácii ekonomiky, podporovali miestnu produkciu.
  • Aby sme mali k dispozícii priestor kde môžeme spomaliť, premýšľať o našej úlohe vo svete, a prehodnotiť, čo je to dôležité v živote, vo svete, ktorý považuje technológie a rýchlosť za nespochybniteľný pokrok.
  • Aby sme ponúkli priestor na zdieľanie, výmenu, diskusiu a spoluprácu, vo svete, ktorý je stále viac a viac o individualizme a hospodárskej súťaži.
  • Aby sme ponúkli priestor pre opravy, opätovné použitie, nové využitie a prerozdelenie nástrojov a objektov, vo svete, ktorý trpí nadprodukciou, nadmernou spotrebou a materializmom


=> Naše manifesto


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?