Menu

Prosba o pomoc pre Tomáša s DMO

Trvanie výzvy: 7. marca 2019 - 30. augusta 2019

Cieľ výzvy

Cieľom je kúpa nového auta, na ktoré máme podanú aj žiadosť na príspevok, aby sa Tomino mohol vrátiť k plnohodnotnejšiemu životu a pokračovanie v zdokonaľovaní sa v speve a rozdávaniu radosti iným, učiť sa jazyk, navštevovanie DSS, kde je klientom.

Príbeh

Prosba o pomoc pre Tomáša s DMO

Volám sa Tomáš, keďže mám DMO, som klientom DSS na Mokrohájskej ul. v Bratislave. Milujem spev, zúčastnil som sa mnohých súťaží, chodím spievať aj do rôznych DSS pre starých ľudí, aby som ich potešil a urobil im radosť, rád by som sa naučil po francúzsky.

Dobrý deň, priatelia.

Som matkou dvoch synov - Tomáša a Romana, ktorých vychovávam sama. Otec nejaví záujem.

Tomáškov príchod na svet bol skorý a veľmi komplikovaný, následkom čoho má DMO a k tomu pridružené diagnózy. Potrebuje 24 hodinovú starostlivosť, kvôli ktorej som zostala doma, aby som sa mohla o neho starať. Napriek nepriaznivým prognózam sme sa s Tominom nevzdali a tvrdo sme sa popasovali s osudom, a tak namiesto toho, aby sedel doma a ľutoval sa, od malička navštevoval na ZUŠ hodiny spevu, neskôr dva roky absolvoval mimoriadne štúdium spevu na konzervatóriu u pána profesora Neshybu, ktorý sa ho s láskou ujal a venuje sa mu doteraz. Spev je jeho obrovské hobby. Stále na sebe pracuje, lebo rád rozdáva radosť iným ľuďom s krásnymi francúzskymi šansónmi, v ktorých sa našiel. Jeho najväčším vzorom, ale hlavne hnacou životnou silou je francúzska šansoniérka Edith Piaf. Pri speve sa dokáže uvoľniť a zabudnúť na všetky bôle, ktoré ho ťažia. Stále chce napredovať a rozvíjať sa, navštevovať hodiny spevu naďalej. Zúčastnil sa aj na rôznych speváckych súťažiach, kde bol úspešný.

Prikladám link, kde ho môžete počuť spievať: https://www.youtube.com/watch?v=whKRi5VCBZY 

Jeho ďalším snom je chodiť na kurzy francúzštiny, aby lepžie rozumel piesňam, ktoré spieva a aj preto, lebo sa mu francúzština veľmi páči. 

Okrem toho všetkého miluje zvieratá a prírodu, do ktorej veľmi rád chodí a takisto má rád kultúru - teší sa, keď môže ísť na divadelné predstavenia.

Keďže je už dospelý, navštevuje niekoľkokrát týždenne DSS Gaudeamus na Mokrohájskej ulici v Bratislave, kde je so svojimi rovesníkmi, ale kde majú zároveň špeciálny program pre takto hendikepovaných mladých ľudí - nácvik samostatnosti /samozrejme v rámci ich možností/, čo mne v budúcnosti snáď trošilinku pomôže, pretože som sama po troch ťažkých operáciách čriev.

Ale aby sme toto všetko mohli absolvovať, potrebovali by sme auto. /O to naše staré sme prišlli minulý rok pri havárii./ Napriek tomu, že máme podanú žiadosť o príspevok na auto, nie je v mojich silách, pri našich zákonom daných príspevkoch, našetriť peniaze na doplatenie do konečnej sumy. Auto je pritom pre Tomina nevyhnutné, nahrádza mu svojím spôsobom nohy, zároveň mu vytvára plnohodnotnejší a trošku bezproblémovejší život. 

Preto sa obraciam, priatelia, na vás a prosím o vašu pomoc a podporu.

S vďakou a úctou mama Dagmar


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?