Menu

Prosba o pomoc pre Tomáša s DMO

Trvanie výzvy: 7. marca 2019 - 30. augusta 2019

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Cieľom je kúpa nového auta, na ktoré máme podanú aj žiadosť na príspevok, aby sa Tomino mohol vrátiť k plnohodnotnejšiemu životu a pokračovanie v zdokonaľovaní sa v speve a rozdávaniu radosti iným, učiť sa jazyk, navštevovanie DSS, kde je klientom.

Príbeh

Prosba o pomoc pre Tomáša s DMO

Volám sa Tomáš, keďže mám DMO, som klientom DSS na Mokrohájskej ul. v Bratislave. Milujem spev, zúčastnil som sa mnohých súťaží, chodím spievať aj do rôznych DSS pre starých ľudí, aby som ich potešil a urobil im radosť, rád by som sa naučil po francúzsky.

Dobrý deň, priatelia.

Som matkou dvoch synov - Tomáša a Romana, ktorých vychovávam sama. Otec nejaví záujem.

Tomáškov príchod na svet bol skorý a veľmi komplikovaný, následkom čoho má DMO a k tomu pridružené diagnózy. Potrebuje 24 hodinovú starostlivosť, kvôli ktorej som zostala doma, aby som sa mohla o neho starať. Napriek nepriaznivým prognózam sme sa s Tominom nevzdali a tvrdo sme sa popasovali s osudom, a tak namiesto toho, aby sedel doma a ľutoval sa, od malička navštevoval na ZUŠ hodiny spevu, neskôr dva roky absolvoval mimoriadne štúdium spevu na konzervatóriu u pána profesora Neshybu, ktorý sa ho s láskou ujal a venuje sa mu doteraz. Spev je jeho obrovské hobby. Stále na sebe pracuje, lebo rád rozdáva radosť iným ľuďom s krásnymi francúzskymi šansónmi, v ktorých sa našiel. Jeho najväčším vzorom, ale hlavne hnacou životnou silou je francúzska šansoniérka Edith Piaf. Pri speve sa dokáže uvoľniť a zabudnúť na všetky bôle, ktoré ho ťažia. Stále chce napredovať a rozvíjať sa, navštevovať hodiny spevu naďalej. Zúčastnil sa aj na rôznych speváckych súťažiach, kde bol úspešný.

Prikladám link, kde ho môžete počuť spievať: https://www.youtube.com/watch?v=whKRi5VCBZY 

Jeho ďalším snom je chodiť na kurzy francúzštiny, aby lepžie rozumel piesňam, ktoré spieva a aj preto, lebo sa mu francúzština veľmi páči. 

Okrem toho všetkého miluje zvieratá a prírodu, do ktorej veľmi rád chodí a takisto má rád kultúru - teší sa, keď môže ísť na divadelné predstavenia.

Keďže je už dospelý, navštevuje niekoľkokrát týždenne DSS Gaudeamus na Mokrohájskej ulici v Bratislave, kde je so svojimi rovesníkmi, ale kde majú zároveň špeciálny program pre takto hendikepovaných mladých ľudí - nácvik samostatnosti /samozrejme v rámci ich možností/, čo mne v budúcnosti snáď trošilinku pomôže, pretože som sama po troch ťažkých operáciách čriev.

Ale aby sme toto všetko mohli absolvovať, potrebovali by sme auto. /O to naše staré sme prišlli minulý rok pri havárii./ Napriek tomu, že máme podanú žiadosť o príspevok na auto, nie je v mojich silách, pri našich zákonom daných príspevkoch, našetriť peniaze na doplatenie do konečnej sumy. Auto je pritom pre Tomina nevyhnutné, nahrádza mu svojím spôsobom nohy, zároveň mu vytvára plnohodnotnejší a trošku bezproblémovejší život. 

Preto sa obraciam, priatelia, na vás a prosím o vašu pomoc a podporu.

S vďakou a úctou mama Dagmar


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?